Satıcıya İBAN numarası ile para yolladım fakat ürün gelmedi

Geçmiş olsun. EFT veya havaleye o açıklama kısmını yazman çok iyi olmuş, eğer orayı yazmasan büyük ihtimal bir sonuç elde edemezdin. Süreç uzun ve takip etmek, hatta bazen sıkıştırmak gerekiyor. Umarım bir an önce sonuçlanır ama en az birkaç ay sürer diye düşünüyorum.
Zaman ayırıp cevap verdiğini için teşekkür ederim, nasıl sıkıştırabilirim peki ciddi anlamda paraya ve o ürüne ihtiyacım var malum okullar başladı, bu süreci nasıl hızlandırabilirim?

Çözemezsin bu işi. Adamın sana ürünü teslim etmediğini nasıl kanıtlayacaksın?
Mükemmel bir beyin fırtınası zamanı, ben ürünü almadan önce kendi aramızda aşağıda belirttiğim gibi;

delil.jpg

Dosya gizliliği nedeni ile mesajlaşmanın tamamını ve isimleri kapattım. Bir sözleşme yapmıştık burada da belirttiği gibi gün içerisinde kargoya vereceğini beyan etti lakin benim adıma bir kargo yola çıkmadı. :) Vermiş olduğu kimlikte geçersiz olduğu -yenilenmeden önceki resmini atıyor çünkü yani seri no yanlış- gibi hem kamusal hem de bireysel olarak kişi zaten suçlu. "Çözemezsin bu işi" iyiymiş hocam.

Mükemmel bir beyin fırtınası zamanı, ben ürünü almadan önce kendi aramızda aşağıda belirttiğim gibi;

Eki Görüntüle 707325
Dosya gizliliği nedeni ile mesajlaşmanın tamamını ve isimleri kapattım. Bir sözleşme yapmıştık burada da belirttiği gibi gün içerisinde kargoya vereceğini beyan etti lakin benim adıma bir kargo yola çıkmadı. :) Vermiş olduğu kimlikte geçersiz olduğu -yenilenmeden önceki resmini atıyor çünkü yani seri no yanlış- gibi hem kamusal hem de bireysel olarak kişi zaten suçlu. "Çözemezsin bu işi" iyiymiş hocam.
Para kazanmanın ne kadar zor olduğunu bilen biri olarak söylüyorum inşallah haksız çıkarım. Ama umudum hiç yok. Yalanlara çok açık bir pozisyondasınız. Ben de zamanında doladırıldım anladım ki alım-satım yaparken mutlaka bir aracı sistem olmalı. Örn: Sahibinden'in GET'i gibi.

Bakın şöyle bir bahane bulabilirim satıcı ben olayım şimdi ve şöyle bir yalan uydurayım. Alıcı beni aradı ve "Hocam 5 gün sonra iş için x şehrine geleceğim hem ürün kargoda zarar görmesin hem de boşa kargo parası vermeyelim" deyip ürünü kargolamamamı istedi. Geldiğinde elden teslim ettim.

Metin2 sereverinde ticket sisteminde GM'leri kandırmaya çalışırsak iyi bir yalan olabilir, merhaba dünya!...

Böyle bir durum illaki ve illaki olabilir tabii, ama en kötüsünü düşünmeye çalışmak ve iki defadır sorduğum soruya cevap vermeyerek neyi mi sabote etmeye çalıştığınıza anlamlandıramadım, bu duruma düşmemek ve bugları fix etmek için bir çözüm yolunuz yok ise varsayımlarınız ve teorileriniz bir işime maalesef yaramaz.

Metin2 sereverinde ticket sisteminde GM'leri kandırmaya çalışırsak iyi bir yalan olabilir, merhaba dünya!...

Böyle bir durum illaki ve illaki olabilir tabii, ama en kötüsünü düşünmeye çalışmak ve iki defadır sorduğum soruya cevap vermeyerek neyi mi sabote etmeye çalıştığınıza anlamlandıramadım, bu duruma düşmemek ve bugları fix etmek için bir çözüm yolunuz yok ise varsayımlarınız ve teorileriniz bir işime maalesef yaramaz.
Bol şans.

Zaman ayırıp cevap verdiğini için teşekkür ederim, nasıl sıkıştırabilirim peki ciddi anlamda paraya ve o ürüne ihtiyacım var malum okullar başladı, bu süreci nasıl hızlandırabilirim?
Ben de bugün 200 TL'ye tencere aldim. İstanbul oldugu için 3.30'ta kargoya vereceğim. 6-7 güne gelir gun icinde dedi. bekledim ne ses var ne de cevap veriliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı