Satıcıya İBAN numarası ile para yolladım fakat ürün gelmedi

Geçmiş olsun. 100 lira para için kendini böyle rezil konuma düşüren insanlar var demek. Yazıklar olsun. Tavsiyem hem savcılığa hem de bankaya başvurmanız. Olayı olduğu gibi anlatın. Letgo'da zaten afedersiniz de biraz düşük profilli insanlar var, çoğu cahil veya tatlı su çakalı. Ben oraya ilan bile koymuyorum.

Malesef olumlu bir sonuca ulaşacağını sanmıyorum o para gitti artık. Letgo gibi bir çöplüğe nasıl güveniyorsunuz gerçekten insan hayret ediyor. Ne referans var ne güven hiçbir şey yok. Hani desemki donanımhaber gibi referans sistemi var az çok kimin ne olduğu belli oluyor öyle bir şey de yok en azından sizin için bir tecrübe oldu sağlık olsun o para umarım bir taraflarından çıkar sahtekarın.

Kardeşim öncelikle gecmıs olsun. Ancak savcılığa suc duyurusunda bulunabilirsin.
Bu tür malzemeler alırken ne olursa olsun güvenli e ticaret seçin 2 kurus faazla olsun get ilan açtırcan. 2 liralık kazanc elde edecem dıye 10 lıralık zarar oluyor sonra.

Tüm cevaplar için saolun dostlar. Parayı yolladıktan sonra 2. gün bana küfürlü mesajlar yolladı. Bende hemen ekran görüntülerini alıp yazıcıya yolladım yetişebilirsem bugün savcılığa gideceğim. Amaç 100 lira değil, kim bilir kaç tane 100 lira aldı, kaç kişinin ahını aldı ? Ben uğraşacağım. 100 lira deyip geçmeyeceğim. Söke söke de alacağım. Özür dilese paramı geri yollasa dahi de şikayetimi geri çekmeyeceğim.

Tüm cevaplar için saolun dostlar. Parayı yolladıktan sonra 2. gün bana küfürlü mesajlar yolladı. Bende hemen ekran görüntülerini alıp yazıcıya yolladım yetişebilirsem bugün savcılığa gideceğim. Amaç 100 lira değil, kim bilir kaç tane 100 lira aldı, kaç kişinin ahını aldı ? Ben uğraşacağım. 100 lira deyip geçmeyeceğim. Söke söke de alacağım. Özür dilese paramı geri yollasa dahi de şikayetimi geri çekmeyeceğim.
Son durum ne hocam

Konu hort olacağı için özür dilerim, aynı durumu 10 gün önce yaşadım, benim makbuzumda 'Macbook pro almak için para gönderme' yazıyordu, savcılığa suç duyurusunda ve cimer'e de şikayette bulundum benim merak ettiğim konu sürecin uzunluğu şu an tüm param gitti ve paraya aynı zamanda ürüne ihtiyacım var sizin son durum ne oldu? Rahatlıkla geri alabildiniz mi?

@Alpaslan Enes @BilgisayarKurdu @JetBrains @Taptic

Konu hort olacağı için özür dilerim, aynı durumu 10 gün önce yaşadım, benim makbuzumda 'Macbook pro almak için para gönderme' yazıyordu, savcılığa suç duyurusunda ve cimer'e de şikayette bulundum benim merak ettiğim konu sürecin uzunluğu şu an tüm param gitti ve paraya aynı zamanda ürüne ihtiyacım var sizin son durum ne oldu? Rahatlıkla geri alabildiniz mi?

@Alpaslan Enes @BilgisayarKurdu @JetBrains @Taptic

Geçmiş olsun. EFT veya havaleye o açıklama kısmını yazman çok iyi olmuş, eğer orayı yazmasan büyük ihtimal bir sonuç elde edemezdin. Süreç uzun ve takip etmek, hatta bazen sıkıştırmak gerekiyor. Umarım bir an önce sonuçlanır ama en az birkaç ay sürer diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı