Savaş çıkınca neden erkekler askere çağrılıyor?

Meh. Yaşanmaya değmez öyle. Savaş alanında kralınla birlikte çarpışmak lejyona katılıp dünyayı gezmek yemek içmek zenginlik ve onurlu bir ölüm varken.
Pas, Mikrop, kısa yaşam. Ne güzel!
Erkeklerin fizyolojik olarak kadınlara kıyasla daha üstün oldukları bir gerçek. Komutanlar hanımcı olduğundan değil yani.
Kadınlarda gayet güzel savaşır ayrıca kadınlar doğada daha etkin olduğu görüldüğüne göre savaşa gitmeleri daha mantıklı.

Ülkeyi kurtarmakta yardımcı olmaları için.
Kadınlar neden gitmiyor sorun o.
Savaşa git dediğinde kem küm eden erkekler de var. Şahsım adına konuşmuyorum, benim canım feda, ama dediğiniz şey istisna bulunduruyor.
Kadınların çoğu böyle sokak röportajlarını izleyin bence.

Kadınlarda gayet güzel savaşır ayrıca kadınlar doğada daha etkin olduğu görüldüğüne göre savaşa gitmeleri daha mantıklı.

Tamam kardeşim. Bir gün ülke kurarsan, kadınları askere yollarsın o halde.

Adam kadınlar savaşamaz demiyor zaten fiziksel olarak erkekler daha güçlü doğuyor bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

Adam kadınlar savaşamaz demiyor zaten fiziksel olarak erkekler daha güçlü doğuyor bizim yapabileceğimiz bir şey yok.
Fiziksel olarak erkekler güçlü değil kadınlar daha güçlüdür. Erkekler sert büyütülmüştür. Sert koşullara maruz kalmıştır.

Zaten eğer vatanını ülkesini korumak istiyorsa erkek/kadın ayrıt etmeden kadın da erkek de savaşa yardım eder. Askerlikten bahsediyorsan da fiziki olarak erkeklerin üstün olduğu bir gerçek.

Kadınlar neden gitmiyor sorun o.

Kadınların çoğu böyle sokak röportajlarını izleyin bence.
Ama erkekleri askere yollayıp kariyerlerini mahvederlerken kadınları da yollamaları lazımdı benc.e

Sen kimin konusunda kimin konusunu kilitliyorsun. :)

Zaten eğer vatanını ülkesini korumak istiyorsa erkek/kadın ayrıt etmeden kadın da erkek de savaşa yardım eder. Askerlikten bahsediyorsan da fiziki olarak erkeklerin üstün olduğu bir gerçek.
Silahı herkes eğitimle taşıyor güçle ilgisi yok.

Bunun fizikle alakası yok ki? Savaşlar yumruk yumruğa değil silahlarla yapılıyor.

Silahı Allah tutmuyor. Sahada çevikliği "W, A, S, D"ye basarak yapmıyorsun. Bunların yanında sabırda çok ön planda. Bu durum çoğu memeli hayvan içinde aynıdır. Fark ettiysen avlanmaya genelde erkekler gider. Kadınları küçümsediğimden demiyorum, erkeklere bu iş için daha uygun.

Geri
Yukarı