Savcılığa bulunulan suç duyurusu ne zaman sonuçlanır?

saliholoji

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanlığı, Proje Genel Koordinatörlüğü
Merhaba topluluk;

Yaklaşık 6 gün önce dolandırıldım (4.000₺) ve 2 gün önce de savcılığa dilekçe ve CİMER'e şikayette bulundum klasik olarak beni haklı çıkaracak onlarca delili de dosyaya ekledik, adliye kalemden ya da başka bir kurumdan ne zaman dönerler son birkaç yıl önce bu durumu yaşayıp sonuç alabilen oldu mu? Tahmini ne zaman sonuçlanır?

Basit bir Reddi Miras davası için 2.5 aydır haber bekliyorum, Türkiyedeyiz :)
İlgilenen kalemler farklı diye düşünüyorum birden çok kuruma talep gittiği için redd-i mirasın uzun sürmesi öngörülebilir sanırım, geçmiş olsun.
Yanlış bir şey söyleyip umutlandırmak istemem çünkü Türkiye'de yaşıyoruz, normal şartlarda yoğunluğa bağlı olarak birkaç ay içerisinde sonuçlanacaktır.
Bu cevap içime su serpti umarım haklı çıkarsınız.

Merhaba topluluk;

Yaklaşık 6 gün önce dolandırıldım (4.000₺) ve 2 gün önce de savcılığa dilekçe ve CİMER'e şikayette bulundum klasik olarak beni haklı çıkaracak onlarca delili de dosyaya ekledik, adliye kalemden ya da başka bir kurumdan ne zaman dönerler son birkaç yıl önce bu durumu yaşayıp sonuç alabilen oldu mu? Tahmini ne zaman sonuçlanır?

Hocam sonuçlandı mı acaba? Benzer bir sorun yaşıyorum şu an süreç ne kadar sürede işliyor?

Hocam sonuçlandı mı acaba? Benzer bir sorun yaşıyorum şu an süreç ne kadar sürede işliyor?
Merhaba, kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı; şu an en son 24/03/2022 ertelendi mahkeme kişi %100 suçlu bulundu ifadesi falan alınmıştı bilirkişiler beni haklı buldu, mahkemeyi bekliyorum.

Sen sor ben cevaplıyayım.

Atomik düzeyde araştırıyorlar sanırım. Kağıdı önüne alan başkasına okutuyor, bakasına yolluyor.. Kağıtta 10 satır yazı var, her duruşmada 1 satır ele alınıyor ve yorumlanıyor.. Sırf bu yüzden kimse dava falan uğraşmak istemiyor.

Son durum ne olacak merak ediyorum açıkçası.. Geçmiş olsun..

Geri
Yukarı