Savcılıktan gelen mail

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yalan bu inanmayın böyle şeylere asla. Kendinizden eminseniz ve suç işleyecek bir şey yapmadıysanız korkulacak bir şey yok demektir. Türlü türlü dolandırıcı çıktı son dönemlerde.

"Ve" ile cümleye başlamış. Savcılığın böyle bir hata yapacağını düşünmüyorum. 😆

"mezhep lerinden" yazan bir savcı olamaz. Ayrıca "veya" sözcüğünü çok kullanmış.

Bu mail bana gelse küfürle karşılık veririm, yazım yanlışlarına bak. Savcılık mail atıyor üstüne günümüz kelimelerini kullanıyor :D Oldu bir de mail adresini [email protected] yapsalardı daha fazla gülerdik.

"Lütfen bizi uğraştırmadan adresinizi ve numaranızı veriniz" savcılık ile tanıştınız mı önceden? Bu ne samimiyet adamlar sanki sizden her gün kulak arkası alıp "naber LAN" diyormuş gibi. İnanmıyorum ben. Bu gmail hesabını gidip şikayet edin.

Küçük de bir bilgiklendirme geçeyim.

Adalet bakanlığı size dava tebliği için mail yollamaz. Çünkü sizin maili açıp açmadığınızı anlayamaz. Ptt size tabligatı yollar ve siz teslim alırsınız.

T.C Başsavcılığı diye bir birim yok. Her ilin ve yüksek nüfüslu ilçenin Başsavcılığı olur ve Başsavcı dosyalarla ilgilenmez. O oranın mülki amiridir. Dosyaları bölüştürme ve alınan kararları üst mahkemeye yollamadan önce denetleme mekanizmasıdır.

Devlete ait mail adresler gmail.com uzantılı olmaz.

Tebligat edildi diyelim mail yoluyla. Kaçıncı mahkeme ? Suç duyurusunda bulunan kişi kim ? bunlar tebligatta yazmalı.

Bize zorluk çıkarmayın adresinizi yollayın diye bir şey yok. Devlet sizin adresinizi biliyor, mahkemeye gelmezseniz alıkonulma kararı çıkarılır zorla getirilirsiniz.

Bu arada lütfen bu mail adresini şikayet edin hocam. Emniyet bununla uğraşır. Kamu davası olacak zaten beyan etmenizle. Vatandaşlık görevinizi yapın. Her ne kadar amatör bir şekilde olsa da bu bir suç. İhbar edilmemesi de bir suç.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı