Save Ralph gereksiz duyar

Onun yerine ben cevap vereyim, keşke insanlar yok olsa, dünya hayvanlara ve doğaya kalsa.
Hayvanların bir suçu yok ama bu onlardan üstün olmadığımın göstergesi değil. Sorduğun soruya ise şöyle bir cevap vereyim, hayvanımdan ayrılmak çok zor olurdu ama sonuç olarak yine insanlık ağır basar.

Kimse durduk yere böyle bir animasyon çıkarmaz, bence de vegan veya rakip firma tarafından yaptırıldı. Siz o kozmetik ürünlerini üreten firmalardan olsanız emin olun siz de hayvanları kullanırdınız. Kimse boşu boşuna para harcamak istemez. Şunu da ekliyeyim, hayvanların sağlığı mı daha önemli insanların mı 🙂
Benim yazımın daha iyi anlatılmış hali.

Hayvanların bir suçu yok ama bu onlardan üstün olmadığımın göstergesi değil. Sorduğun soruya ise şöyle bir cevap vereyim, hayvanımdan ayrılmak çok zor olurdu ama sonuç olarak yine insanlık ağır basar.
Ben insanların, hayvanlar ve doğa karşısında tercih edilebilecek değerde olduklarını düşünmüyorum.

Kimse durduk yere böyle bir animasyon çıkarmaz, bence de vegan veya rakip firma tarafından yaptırıldı. Siz o kozmetik ürünlerini üreten firmalardan olsanız emin olun siz de hayvanları kullanırdınız. Kimse boşu boşuna para harcamak istemez. Şunu da ekliyeyim, hayvanların sağlığı mı daha önemli insanların mı 🙂
İşte hayvanların sağlığı için boşu boşuna para harcamak istedikleri zaman bu dünya iyi bir yer olur.

Ben bu ürünlerin kullanılmasına karşıyım ama ruj deyip geçemezsin, bu kozmetik şirketleri dehşet para kazanıyordur belki de. Tabii bu animasyon zedeleyecek gelirlerini ama.

Madem dehşet para kazanıyorlar neden hayvanlar üzerinde deney yapıyorlar hala? Yıl olmuş 2021 @Dümdüz hocamın attığı linkteki yöntemler kullanılabilir.

Ben insanların, hayvanlar ve doğa karşısında tercih edilebilecek değerde olduklarını düşünmüyorum.
Niye? Hayvanlar dünyaya zarar vermeden yaşayıp üreyip göçecek mahluklar. İnsan ise sürekli bir şeyler katarken kaynakları da kullanan(mahveden) akıllı bir varlık. Kendinizi bu kadar değersiz görmeyin. Yeme de yanında yat gibi bakıyorsunuz dünyaya.

Geri
Yukarı