Çözüldü SAYE sistemi nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Saye sistemi tam olarak nedir biraz kolay anlatabilecek var mı? Her yerde araştırdım çok terim kullanılmış ve beynim dondu bu yüzden anlamadım. Anlatabilecek var mı?

Çözüm
Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet veren operatörlerin, Türk Telekom'a bağlı kalmadan hız konusunda vb. Hizmet verebilmelerini sağlayacak bir sistem. TürkNet'in YAPA sistemi gibi orda da TürkNet kendi hız profilini belirleyebiliyor. Yüksek upload hızları verebiliyor. Yani her operatör kendi hız profilini belirleyebilecek.

Benim bildiğim bu şekilde. Yanlışım varsa affola.
Fiber, VDSL, ADSL'den ne farkı var?

Fiber 10 Gbps kadar destekler. VDSL2'de 300 Mbps'e kadar destekler. Fakat Türkiye'de 100 Mbps üstü verilmez ikisinde de. Superonline ve TürkNet dışında fiberde 1000 Mbps veren görmedim. ADSL ve VDSL ise DSL teknolojisidir eski bir teknolojidir. Ama halen kullanan ülkeler fazladır ve her geçen gün DSL teknolojisini yenilıyorlar. Şu an DSL'de alınabilecek dünya çapında 900 Mbps'e kadardır o da g. Fast teknolojisi Türkiye'de var mı bilmiyorum. Yoktur diye tahmin ediyorum. Olsada 100 Mbps üstünü vermezler. Fiberde en gelişmiş teknolojidir internet altyapısındaki en iyisidir. ADSL ise eski bir teknolojidir millat önceden kalmadır artık. Hiçbir firma ADSL altyapı yatırımı yapmıyor. En fazla 32 Mbps alabilirsin ADSL'de fakat en son teknolojiyi desteklemilidir. Ama Türk Telekom en fazla 20 veriyor diye biliyorum.

Fiber 10 Gbps kadar destekler. VDSL2'de 300 Mbps'e kadar destekler. Fakat Türkiye'de 100 Mbps üstü verilmez ikisinde de. Superonline ve TürkNet dışında fiberde 1000 Mbps veren görmedim. ADSL ve VDSL ise DSL teknolojisidir eski bir teknolojidir. Ama halen kullanan ülkeler fazladır ve her geçen gün DSL teknolojisini yenilıyorlar. Şu an DSL'de alınabilecek dünya çapında 900 Mbps'e kadardır o da g. Fast teknolojisi Türkiye'de var mı bilmiyorum. Yoktur diye tahmin ediyorum. Olsada 100 Mbps üstünü vermezler. Fiberde en gelişmiş teknolojidir internet altyapısındaki en iyisidir. ADSL ise eski bir teknolojidir millat önceden kalmadır artık. Hiçbir firma ADSL altyapı yatırımı yapmıyor. En fazla 32 Mbps alabilirsin ADSL'de fakat en son teknolojiyi desteklemilidir. Ama Türk Telekom en fazla 20 veriyor diye biliyorum.
Saye nedir yeni bir altyapı türü mü?

BTK onayında:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı