Sayısal bölüm seçilmeli mi?

@Berkay4154, inşaat sektöründe gelinen son durumdan sanırsam haberiniz yok. Biraz gündemi takip etmenizi öneriyorum, onun dışında o bölümü okuyanlar zaten başka bir bölüme geçiyor. Sen neyden bahsediyorsun yahu? :D
Şundan bahsediyorum; düşük ve orta düşük imalat sanayi payı %44 küsur olan bir ülkede zaten yüksek öğrenim görüp alanında ve otomasyon entegreli bir kalkınmış ekonomi mantığında iş bulman pek olası değil. Hadi yabancı yatırımcı kökenli bulsan dahi ona da tecrübesiz olduğunuzdan ötürü örgütledikleri kişilerin referansları vasıtasıyla yerleşmeniz gerekeceği için en az 5 sene zaten o sektörde ezileceksiniz. Yani güzide memleketimde x bölümünü okuyup y bölümüne geçmeyen ve y bölümüne de "ulan buna da geçtik ama boşuna senemiz gitti aynısının laciverdi" demeyen yok ki inşaatta farklı bir senaryo olsun. Ha hepimiz yüksek öğrenim sonrası kol-kas gücüyle 2.endüstri devrimi kafasında çalışacaksak o başka tabi. Eklemeyi unutmuşum; zaten o inşaat sektörüne yapılan katma değersiz ve bugünkü sermaye açığına sebep olan politika yüzünden işler bu duruma geldi.

işler bu duruma geldi.
Çok uzak değil, bundan 10-12 sene önce çok popüler bir bölümdü. Şimdi isim vermeyeyim, bunun da içine etti sağ olsun. Benim sınava girdiğim sene de çok tutulan bir bölümdü, şimdi giden yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı