Sayısalı sevmeyen ve yapamayan birisi fen lisesine gitmeli mi?

Onu biliyorum zaten hocam. Bu arada arkadaş yaklaşık beklediği yüzdeliği dese iyi olur. Beklenti çok fazla olursa düşük olursa çok üzülürsün.
400 bekliyorum. Bu da nitelikli liseler.
İlerdeki seçeceğin meslek sayısal ile alınıyorsa kazanıp da yiyorsa gitme .😂😂😂😂
Avukat olmayı düşünüyorum. Hocaya sordum sözel dedi.

O seviyedeki Fen Liseleri nasıl inan bilmiyorum da 400 puanla Anadolu Lisesi'ne gitmek bana daha mantıklı geldi. Ayrıca sözeli fullerseniz mat ve fenden toplam 15 yanlış falan yapmadığınız sürece 400+ alırsınız.

O seviyedeki Fen Liseleri nasıl inan bilmiyorum da 400 puanla Anadolu Lisesi'ne gitmek bana daha mantıklı geldi. Ayrıca sözeli fullerseniz mat ve fenden toplam 15 yanlış falan yapmadığınız sürece 400+ alırsınız.
Sözel full olsa, matematikten 10 fenden 5 yanlış olsa bile 402 puan oluyor. (2020'ye göre.)

Avukat olmayı düşünüyorum. Hocaya sordum sözel dedi.

Evet sözel ile alınıyor. Eşit ağırlığa yönelmen lazım ama bilemedim fen liselerinde eşit ağırlık yok sanırsam fen lisesine gitmedim bilemicem.

Evet sözel ile alınıyor. Eşit ağırlığa yönelmen lazım ama bilemedim fen liselerinde eşit ağırlık yok sanırsam fen lisesine gitmedim bilemicem.
Sözel hiç yok, eşit ağırlık çok nadir var. Avukat olmak istiyorsa sakınsın kesinlikle fen lisesinden.

Geri
Yukarı