Scotish Straight dişi kedim yeşil ve kanlı kusuyor

Zirea_el

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce çiftleştirdiğimiz Scotish Straight cinsi kedim 1 haftadır sürekli uyuyor. İlk günlerde iştahı iyiydi ve günlük sabah kusmaları oluyordu. Hamiledir diye hiçbir endişe duymamıştım. Son 4 gündür hiçbir şey yemedi ve yaklaşık 10 dk önce yeşil ve kanlı bir şekilde kustu. Resimlerini ekledim. Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-08 at 23.27.17.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-08 at 23.27.17.jpeg
    45,7 KB · Görüntüleme: 52
  • WhatsApp Image 2021-03-08 at 23.27.18.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-08 at 23.27.18.jpeg
    47,1 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok sakat bir iş bu, kediyi veterinere götürün.

(alıntı)
Karaciğerin iflas etmesi, kafa travması ya da kalp kurdu gibi sorunlar bu nedenlerden bazılarıdır.

Kanda yer alan çeşitli maddelerin etkisi de kan kusma ve kanı dışarı atma eylemine neden olabilmektedir. Çeşitli yanıklar, darbe almalar, cerrahi durum gerektiren haller, yılan ısırmaları ya da ağır metallerden alınan zehirli maddeler, kan kusma sorununu ortaya çıkartabilir. Yine benzer şekilde fare zehri gibi çeşitli toksinler ve zirai ilaçlar da kan kusmaya neden olabilmektedir.

Hocam şöyle açıklayım size:

Biri az tehlikelidir, diğeri gerçekten çok.
Yukarıdaki yazıda, 4.Satırdaki yazıdakiler çok tehlikeli.
Karaciğerin iflas etmesi, kafa travması ya da kalp kurdu gibi sorunlar bu nedenlerden bazılarıdır.

Hematemez var. Hematemez kanlı kusmanın en büyük sebebi, gastrointestinal sistemde kanama yapması sonucunda açığa çıkıyor.

Benim tahminim hematemez gibi gözüküyor, fakat bir sürü olasılık var.
Yukarıda arkadaşın dediği gibi vücuduna toksin almışta olabilir.
Toksin olmayan bir ağır metal da yutmuş olabilir.

Olasılıklar çok. Sizin 9 saat önce mesajınızda veterinere gittiğinizi varsayarsak muhtemelen sebebini öğrenmiş olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı