Seçim 2. tura mı kaldı?

İnternette %9 oy işleme alınmamış diyorlardı. 1500 sandıktan ortalama ne kadar oy çıkar?

Hocam 1500 sandık girilmemiş sanırsam. Ysk başkanı demişti.

Hocam bu seçim benim takip ettiğim ilk seçimdi. Sonuçların açıklanmaya başlanmasının üzerinden 12 saatten fazla geçti. Bu zamana sonuçlanmamış sandıkların olması normal mi? Adaylar arasında olumlu olumsuz ilerlemeler olur mu hâlâ?

IMG-20230515-WA0002~2.jpg

Atam doğru demiş. Halk bu sefil haline rağmen hala %50 reise basıyorsa hak ediyorlar.

Ne bu ülkenin insanından, ne iktidarından ne de muhalefetinden hayır yok. Bu ülkeyi takım tutar gibi tutan partizanlar bitirdi. Ana muhalefet liderinin ısrarla kendini aday göstermesinden bahsetmiyorum bile. Bir umut ümitlenmiştim ama yine bu ülkenin insanı, özellikle Anadolu insanı ülkeden bir şey olmayacağını kanıtlamış oldu.

Hocam bu seçim benim takip ettiğim ilk seçimdi. Sonuçların açıklanmaya başlanmasının üzerinden 12 saatten fazla geçti. Bu zamana sonuçlanmamış sandıkların olması normal mi? Adaylar arasında olumlu olumsuz ilerlemeler olur mu hâlâ?
Normal değil bence hocam. 2018'de seçim gecesi açıklanmıştı sonuç. Adaylar arası ilerleme olur mu bilmiyorum internette %9-10 oy girilmedi diyorlar.

Yavaş aday olsa Kürt'lerden nasıl oy alacaktık peki? Kürt oyları olmasa seçimi çoktan Tayyip kazanmıştı. En ideal aday KK'ydu ama başaramadık.

İmamoğlu olurdu. O da mı olmuyor, 6 tane koduğumun partisinde geçmişi temiz başka adam mı yoktu? KK Anadolu çomarının gözünde şeytandır, teröristtir. Yıllarca bunlara böyle empoze ettiler. Bu insanlar gündem takip etmez, aklını kullanıp seçime gitmez, bunlardan oy alabilmenin tek yolu kk dışında bir aday çıkarmaktı.

İmamoğlu olurdu. O da mı olmuyor, 6 tane koduğumun partisinde geçmişi temiz başka adam mı yoktu? KK Anadolu çomarının gözünde şeytandır, teröristtir. Yıllarca bunlara böyle empoze ettiler. Bu insanlar gündem takip etmez, aklını kullanıp seçime gitmez, bunlardan oy alabilmenin tek yolu kk dışında bir aday çıkarmaktı.
Anadolu’dan hiçbir adayın oy alabileceğini düşünmüyorum. Yavaş veya İmamoğlu veya başka biri aday olsa Anadolu insanının gözünde çok rahat karalama yaparlardı. Onlar için tek aday Erdoğan çünkü kimse değişim istemiyor zaten.

Kemal Kılıçdaroğlu masada Deva, Gelecek ve Saadete yol verip Muharrem ve ATA ittifakını alsaydı üstüne HDP ile görüşmeseydi HDP zaten mecburen oy verecekti. Yapılan hata eski AKP'lileri masaya almakla oldu. Muharrem İnce haklıymış da işte yanlış üslubu kullandı. Ayrıca bu millet hala Erdoğan'a veriyorsa yapacak bir şey yok.

Eski AKP'lilerden %1 oy bile gelmemiştir.

Loserdaroğlu yine iş başında hayatımda bunun kadar kaybeden adam görmedim halende inat ediyor rezil herif

Yeni konular

Geri
Yukarı