Seçimler ikinci tura kaldı

Halkta bir karşılığı olmayan vasıfsız Kemal yerine Mansur Yavaş'ın aday olmasını isterdim doğrusu. Bu adam parazit gibi bir şey. Kaybetse de gitmiyor.

Değişim istiyorsan vermek zorundasın yapabileceğimiz bir şey yok artık olmuşla ölmüşe çare yok.

Gerekli görülürse asıl bal gibi yapılır. Ülkeyi çökertmekten iyidir. Meclise her türlü terör örgütü girdi şu an.
Milletin iradesi işte ülke bu kadar kötüyken darbe ile borsa çöker dolar 1000liraları görür Amerika ve Avrupanın gözünden tamamıyla düşeriz.

Dostum ben onlardan bahsetmiyor geneli diyorum genel olarak sonuca baksana 2 gün devlet nerede diyorlardı ne değişti Allah aşkına yapmayın Kızılay'ın çadır satmasını mı diyeyim diyecek çok şey var.

Bende istemezdim ama başka çaremiz mi var sen söyle.
Kardeşim 2 gün devlet nerede diyenler Erdoğana vermedi. Erdoğana verenler kadere bağlayan cahil kesim.

fffff.png

Halkta bir karşılığı olmayan vasıfsız Kemal yerine Mansur Yavaş'ın aday olmasını isterdim doğrusu. Bu adam parazit gibi bir şey. Kaybetse de gitmiyor.
2014'de parti dışından bir bağımsız aday çıkartalım dediler Ekmeleddin çıktı. 2018'de parti içinden biri çıksın ama birleştirici olsun dediler Muharrem İnce çıktı. Şimdi kendisi aday olmak istedi ki haklı sebepleri de var. Bugün masaya bak bakalım kimler oturuyor? Masadaki ideolojileri aynı kahvehaneye oturtamazsın bu adam parti başkanlarını aynı masaya topladı. Eski AKP'li isimler bile bulunuyor. (Şimdi hiç feto muhabbetine girme, Türkçe Olimpiyatlarını ben de biliyorum eğer Babacan fetöcü ise o zaman orada bulunan herkes fetöcü. Ecevit bile fetö okullarını ziyaret etmişti, o da mı fetöcü? Fetö muhabbetini bırakın, fetönün el değmediği yer yok, şuanki AKP gibi) Ayrıca seçim süresince hep hoşgörülü davrandı, saygılı davrandı ve ilkeli siyaseti benimsedi. Merkel'in ekonomik danışmanı Jeremy Rifkin gibi insanlar kadroda bulunuyor. Birçok yatırımcı buldu, iktidara gelirse para ile gelecek. İşin özeti Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı problem değil, halk problem.

Mansur kürt vatandaşın oyunu alamaz. Bu zorbalara karşı birleştirici hoşgörülü bir politika izleyebilecek biri gerekiyor. Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu'nu sende maalesef AKP propagandalarına inanarak tanımışsın. Vasıfsız ne demek yahu? Bu adam 2019 yerel seçimlerini kazandırmadı mı Ekrem ve Mansurla? Şimdi dersin tek başarısı o diye lakin bu AKP'ye karşı peygamberi indirsen kazanamaz.

Kimsenin propagandasına ihtiyacım yok. Kemal Kılıçdaroğlu daha dün piyasaya çıkan biri değil, ben de yeni 18 yaşıma basıp ilk kez oy kullanacak olan Z kuşağından değilim. Bilmem anlatabiliyor muyum?
Hayır hocam anlatamıyorsunuz, dediğiniz tek şey yaşınızın büyük olup Kemal Kılıçdaroğlu'nu uzun yıllar tanımanız. Propagandadan kastım "SSK Batırdı" iddiası gibi asılsız şeyler. Üstelik o gazete bile sahte, orijinalinde "batmayız ama nakit sıkıntısı var" diyor sadece. Ben de isterim her konuda ekibi ile donanımlı bir adayın olmasını ama elimizde bu var. Her ne kadar aday bu altılı masa toplantılarının son zamanlarında belli olsa da halk Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu tahmin edebiliyordu. Seçim dönemine girdiğimizden beri herkesin ağzında aynı şey vardı. Kemal Kılıçdaroğlu kötü, liderlik vasfı yok, beceriksiz gibi şeyler söylüyorlardı. Şu seçim hükümeti kovma seçimi, bırakın beş sene yönetsin zaten 80 yaşına girecek yönetecek hali de kalamayacak. Şimdilik ses çıkarmayalım, kötü yönetirse en çok bugünün muhalif kesmi ses çıkaracak. 2028'de ister Oğan ister İmamoğlu ister başka biri, ona oy veririz.

Geri
Yukarı