Seçimlerde 120.000 Suriyeli oy kullanabilecek

2023 seçimlerinde 120.000 Suriyeli oy kullanabilecek.

Kendi ülkesine sahip çıkamayanlar bizim ülkemizin kaderini belirleyecek şaka gibi. 😀

Kaynak

120k 1.2m olmasın hocam :D

Yanlış biliyorsun.

Suriyelilerin bir çoğu yasal olarak geçici koruma statüsü ile geliyor. Bu statü ile gelenler vatandaşlık alamaz. Türkiye'den taşınmaz alamaz ev alamaz araba alamaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:)

100 bin dediğin vatandaş seçim gününe 3-5 ay kala 10 katına çıkar ee Türkiye burası imkansızlıklar ülkesi değil mi?

Bak tam dediğime geliyon işte. :D Paranoyaklık oluyor bu. Yaa son gece 100 katı seçmen gelirse. Yaa oylar çalınırsa. Yaa adam kazanırsa... ( Bu normal bir bakış açısı değil.)

Arkadaşım akıl var mantık var. Öyle damdan düşer gibi olur mu o işler. Resmi süreçleri var vatandaşlığı öyle 3-5 ayda alamazsın. Öyle bir şey yapılsa GÖRÜLÜR DİYORUM SANA ZATEN. Ve bu görülünce oradan gelecek oyun 4-5 katı tepki oyu olarak gider.

Böyle bir şey yapılacak olsa 2018 seçimlerinde yapılır. O zaman 53 bin kadar Suriyeli oy kullanmış. 2019 Yerel seçimlerinde 60 bin kadar Suriyeli oy kullanmış. Şuan Resmi rakam 113 bin civarında oldukları.

Her yıl kimse görmez duymaz diyerek YKS, LGS, teog, KPSS sorularını yayınevlerine dağıtan kişilerin gerçekten burada da hile yapmayacağını mı düşünüyorsun?

Seçmen sayısı gizli olsa kimseye açıklanmıyor sadece AKP biliyor olsa bir nebze kafanızda kurun diyecem ama. Abicim tüm partiliere açıklanan bir listede olmaz diyorum. :D 65 Milyon kişi oy kullanacak diyorum. Siz ne sanıyorsunuz son ay gizlice 1 Milyon Suriyeliye vatandaşlı verilecek falan mı. Gerçekten hiç normal bir başık açısı değil. Muhalefet duble fark atar böyle bir şey olsa. Çünkü gizli yapılabilecek bir şey değil. Tüm dünya da görür duyar rezillik olur...

Bak tam dediğime geliyon işte. :D Paranoyaklık oluyor bu. Yaa son gece 100 katı seçmen gelirse. Yaa oylar çalınırsa. Yaa adam kazanırsa... ( Bu normal bir bakış açısı değil.)

Arkadaşım akıl var mantık var. Öyle damdan düşer gibi olur mu o işler. Resmi süreçleri var vatandaşlığı öyle 3-5 ayda alamazsın. Öyle bir şey yapılsa GÖRÜLÜR DİYORUM SANA ZATEN. Ve bu görülünce oradan gelecek oyun 4-5 katı tepki oyu olarak gider.

Böyle bir şey yapılacak olsa 2018 seçimlerinde yapılır. O zaman 53 bin kadar Suriyeli oy kullanmış. 2019 Yerel seçimlerinde 60 bin kadar Suriyeli oy kullanmış. Şuan Resmi rakam 113 bin civarında oldukları.

Seçmen sayısı gizli olsa kimseye açıklanmıyor sadece AKP biliyor olsa bir nebze kafanızda kurun diyecem ama. Abicim tüm partiliere açıklanan bir listede olmaz diyorum. :D 65 Milyon kişi oy kullanacak diyorum. Siz ne sanıyorsunuz son ay gizlice 1 Milyon Suriyeliye vatandaşlı verilecek falan mı. Gerçekten hiç normal bir başık açısı değil. Muhalefet duble fark atar böyle bir şey olsa. Çünkü gizli yapılabilecek bir şey değil. Tüm dünya da görür duyar rezillik olur...
Alınan ve alınacak olan mülteciler sığınmacılar veya her neyse uzun vaade de her türlü zarar olduğunu altına bastıra bastıra sürekli olarak söylemek durumunda kalıyorum, 2023 yılında dediğin kadar mülteci oy kullansa bile ilerleyen seçimlerde ne olacak? veya belediye seçimlerinde? Öncelikle sana şunu söyleyeyim Bay Aktroll, ben olduğum sürece mültecilerin kaçak yollarla ülkeye alınıp vatandaşlık verilmesini meşrulaştıramayacaksın, bu ülkenin rezalet yönetildiğini sana maaşını ödemeyi bıraktıklarında veya bir işin ucu sana patladığında anlarsın.

Alınan ve alınacak olan mülteciler sığınmacılar veya her neyse uzun vaade de her türlü zarar olduğunu altına bastıra bastıra sürekli olarak söylemek durumunda kalıyorum, 2023 yılında dediğin kadar mülteci oy kullansa bile ilerleyen seçimlerde ne olacak? veya belediye seçimlerinde? Öncelikle sana şunu söyleyeyim Bay Aktroll, ben olduğum sürece mültecilerin kaçak yollarla ülkeye alınıp vatandaşlık verilmesini meşrulaştıramayacaksın, bu ülkenin rezalet yönetildiğini sana maaşını ödemeyi bıraktıklarında veya bir işin ucu sana patladığında anlarsın.

Hiç şaşırtmıyorsunuz. Cevap veremeyecek duruma gelince hep aynı taktik...

Seninde kafana yattı dimi harbi saçmaladım dedin. Listeleri olan bir durumda olmaz bu diye anladın ve cevap veremeyince hemen saldır bu Trol bu para alıyor. :) Gerçekten yazık.

Gerçekten kaliteli muhalif göremiyecem şu ülkede hep bir sığlık veya paronayaklık durumu var.

Not: Kimsenin kaçak yollarla ülkeye alınıp vatandaşlık verilmesini meşrulaştırmaya çalıştığım falan yok. Kaçak yolla gelen zaten vatandaş olamaz.

İslami yönetime bir 5 yıl daha maruz kalırsak artık bitmesi sonraki yıllar için bile kesinleşir fakat halk olarak bizde biteriz. Doları 25 üstü görmeyi düşünmek bile kulağa çok uçuk geliyor fakat mümkün. Siyasetçiler elde etmek istediklerini elde edene kadar yalan söylerler. Bu seçimde de kazansalar kalan 1-2 yıl haricinde yine yönetim olarak daha da kötü yönetmeye devam edecekler ve halk olarak yandaşlar hariç kimsenin göz yumduğu yok. Herkes hayat pahalılığının bilincinde. Halk olarak sadece ne istediğimizi hep birlikte dışarıda ifade etmiyoruz çünkü kabullenme durumu söz konusu ve mevcut hükümet tarafından dinlenilmiyoruz çünkü önemli olan bizler değiliz, kutuplaşma söz konusu. Bu seçimi de kazanırlarsa muhtemelen bütün ülke AKP İSTİFA diyerek sokaklara, belediyelere gidip başlar eylem yapmaya. Tek cümleyle geri ve dar kafalı zihniyet eseri:

1660867948134.png

Bir gün bir tane maymun gördüm muz isteyecek sandım bi anda ''Bunlar mülteci değil ki, resmi sayı o kadar değil ki'' demeye başladı. Tokadı vurup ''Ulan bu ülkede resmi olan hangi şey doğru ki'' diyip muzu vermedim.

Geri
Yukarı