Segio Pérez 2021'de Red Bull'da Yarışacak

Makaleler
6
Yer
İstanbul
Alex Albon ile Max Verstappen'in takım arkadaşı olmak için yarışan Sergio Pérez, Red Bull koltuğunun sahibi oldu.
Pérez, hak ettiği koltuğa erişti sonunda.

Albon'un test ve yedek pilot olarak takımda kalacağı açıklandı. Bu saatten sonra kendisinden düzgün bir kariyer beklemiyorum ben.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Checo ❤️

tenor-3.gif

Allahım, allahım... :D

Süper haber. :D Gece Meksialılar'ın Twitter hesaplarında bir şeyler dönüyordu. Bu Perez'in abisi de habire RedBull kutusu falan paylaşıyordu.

Bu adamın koltuksuz kalmamasına sevindim. İşte şimdi Red Bull, Mercedes'i zorlayabilir. En azından puan kaybetmezler.

Ne oldu da forumda bu kadar "Perezsever" türedi anlamadım ama gelecek yıl koltuk bulması gereken isimlerden biriydi. :D Koltuksuz kalmadığına sevindim, griddeki ortalama sürücüler arasında tecrübesiyle fark yaratabilenlerden birisi. Yarışlarda görmeye alıştığım ve olmasını istediğim bir sürücü.

Yalnız baştan aşağı Max'e göre ayarlanan bir arabada tecrübesini sonuna kadar kullanmak zorunda kalacak, adaptasyon konusundaki kabiliyetini de gelecek yıl gösterebileceğini düşünüyorum. Hülkenberg'den de beklenmedik ama sevindiren bir haber gelir umarım...

Son ana kadar da ihtimal vermiyordum Marko'nun saçma sapan açıklamalarından dolayı, neymiş Perez'in galibiyeti kararı vermemizde etkili olmayacak diyordu. Perez F1 de kalmayı sonuna kadar hak etmişti. Perez tuttuğum bir pilot değil ama kendisinin F1 de olmasına çok sevindim, saygı duyduğum bir pilot.

Ne oldu da forumda bu kadar "Perezsever" türedi anlamadım ama gelecek yıl koltuk bulması gereken isimlerden biriydi. :D Koltuksuz kalmadığına sevindim, griddeki ortalama sürücüler arasında tecrübesiyle fark yaratabilenlerden birisi. Yarışlarda görmeye alıştığım ve olmasını istediğim bir sürücü.

Perez'i çok sevmem aslında, şöyleki: Ocoan'a yaptıkları hoş değildi. (Belçika, Singapur, Kanada olayları.) Ama pilotajına saygım var.

Ama şu var, bu adam 2018'de takımı deyim yerindeyse batmaktan kurtardı. Ayrıca 18, 19 ve 20 sezonlarında gerçekten iyi performans gösterdi. Bunlara rağmen koltuk bulamayıp Latifi, Mazepin gibilerinin koltuk bulması, zoruma gidiyordu.

İyi oldu. :)

Son ana kadar da ihtimal vermiyordum Marko'nun saçma sapan açıklamalarından dolayı, neymiş Perez'in galibiyeti kararı vermemizde etkili olmayacak diyordu. Perez F1 de kalmayı sonuna kadar hak etmişti. Perez tuttuğum bir pilot değil ama kendisinin F1 de olmasına çok sevindim, saygı duyduğum bir pilot.

Ben de ihtimal vermiyordum. Ancak RB takımı artık puanları toplayacak bir isim arıyor demek ki.

Perez'i çok sevmem aslında, şöyleki: Ocoan'a yaptıkları hoş değildi. (Belçika, Singapur, Kanada olayları.) Ama pilotajına saygım var.
Ne yalan söyleyeyim ben de aynı nedenlerden ötürü.

Ben de ihtimal vermiyordum. Ancak RB takımı artık puanları toplayacak bir isim arıyor demek ki.
Gasly ve Albon'nun aksine Verstappen'i daha fazla zorlayacağa benziyor, Gasly son 2 sezonki performansını Redbull'a aktarabilir miydi emin değilim, sonuç olarak ilk Redbull'a gittiğinde çok kötüydü. Araç tamamen Verstappen'e göre uyarlandığı için Perez zorlanabilir gibi. Verstappen'i beklenenden daha fazla zorlarsa Redbull da işler karışabilir, Verstappen Redbull'un geleceği, yatırımını bunun üzerine yapmış onu şampiyon yapmak istiyorlar. Ben Perez'in Verstappen'i yeneceğine ihtimal vermiyorum ama çok zorlarsa şenlik olur. Perez memur rolünü benimseyecek bir pilot değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı