Segurazo antivirüsü nasıl kaldırılır?

Merhaba arkadaşlar. Dün canımız çok sıkılmıştı bizde arkadaşla eğlencesine Minecraft oynayalım dedik. Minecraft'ın 1.15 sürümü çıkmıştı onun için OptiFine adlı modu indirmiştim ki büyük bir hata yaptım. Arkadaşım ben uygulamayı kurduktan 1 dakika sonra daha official OptiFine çıkmadı dedi. Ben de masaüstüne baktığım an segurazo antivirüsü isimli bir dosya inmişti. Virüs olduğunu internetten bakarak anladım. Kaldıramıyorum, kapanmıyor arkada sürekli açık bir şekilde aynı zamanda bilgisayarım çok yavaşladı. Ben bu lanet şeyden nasıl kurtulabilirim format atmam şart mı?

Arkadaşlar Segurazo antivirüs nasıl kaldırılır - Lenovo Support TR şu siteye bakın kaldırmak için çok güzel ve Türkçe bir şekilde yazılı olarak anlatıyor. Umarım işinize yarar <3

Segurazo, AV adı altında dolaşan bir zararlı :). Üstteki rehberle deneyin.

@Amo15

Technopat Sosyal'e hoş geldiniz. :)

Uyarı almamak için kuralları okumanızı tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar. Dün canımız çok sıkılmıştı bizde arkadaşla eğlencesine Minecraft oynayalım dedik. Minecraft'ın 1.15 sürümü çıkmıştı onun için OptiFine adlı modu indirmiştim ki büyük bir hata yaptım. Arkadaşım ben uygulamayı kurduktan 1 dakika sonra daha official OptiFine çıkmadı dedi. Ben de masaüstüne baktığım an segurazo antivirüsü isimli bir dosya inmişti. Virüs olduğunu internetten bakarak anladım. Kaldıramıyorum, kapanmıyor arkada sürekli açık bir şekilde aynı zamanda bilgisayarım çok yavaşladı. Ben bu lanet şeyden nasıl kurtulabilirim format atmam şart mı?

Çok kanser bir şey, bir de jumpscare atar gibi arada bir açılıyor ya çıldırtıyor beni.

Program kurulu değil ama bu illet çıkıyor. Bunu nasıl kaldıracağız? Hep yüklü olanı kaldırmayı anlatmışsınız.

O lanet program degil mi?
Onu kaldirmak için 1 saat ugrastim, nasıl oldugunu hatirlamiyorum.
Hatirladim:) segurazo'yu normal kaldir sonra PC'yi resetle, ardindan acildiginda İngilizce bir seyler cikacak oku, anlamiyorsan okey de gec, deneme yanilma ile sonuna gelebilirsen kaldiriyor.
Ben 4-5 kez resetledikten sonra yaptim.
Tabi programi kaldir deyip oradan resetleyeceksin.
Burada var, ve Segurazo'yu Segurazo'dan da kaldirabilirsin.
Dene bakalim hangisi.
Ben de hatirlamiyorum, ya Segurazo'dan resetliyorsun, ya da PC'yi.

Adamsın kanka.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı