Sennheiser GSP300 vs. SteelSeries Arctis 5

Wegas22

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Kafama takılan bir konu var karar vermeden önce sizlerde danışmak istedim. Aklımda iki kulaklık var biri Arctis 5 diğeri GSP 300 ikisi de iyi kulaklık hangisini alacağıma karar veremiyorum çünkü anakartım MSI Z170 M5 sanırım ses kartı baya iyi diye biliyorum bu durumda hangisini almam yararıma olur? Bir de seskartında sanırım 7.1 özelliği var anladığım kadarı ile GSP300 bile alsam istediğimde 7.1 yapabiliyorum yanlış mıyım? Anakartımda iyi bir ses kartı olmasının ne gibi faydaları olur GSP300 konusunda ve onu Arctis 5'ten daha iyi yapar mı? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler 😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam Arctis 5 alırdım. Anakartının iyi ses kartına sahip olması tabiki de fark ettirecek. İstediğinde 7.1 yapma gibi bir durum var ama yok. Kulaklık onu desteklemiyorsa oradan 7.1' i seçsen bile yine kulaklığın desteklediği sesi alıyorsun, hatta kulaklık desteklemediğinde 7.1 seçersen bazen sesin gittiği anlar olabiliyor.

Dostum, eğer ses kartın iyiyse tutupta usb kulaklık alma çünkü usb kulaklık aldığın zaman o ses kartı hiç bir işe yaramıyor. GSP300'ü hiç denemedim ama Arctis'i 5 müzik konusunda çok iyi olmadığı için tercih etmemiştim. Sanal 7.1 konusuna gelecek olursak, adından da anlayacağın gibi sadece sanal, aslında çoğu stereo kulaklık, yani teoride bir kulakiçi kulaklıktan farkları yok. Bu yüzden ben Hyperx Cloud Silver tercih etmiştim ve çok memnunum çünkü benim bilgisayarım SBCinema3 ile sanal surround destekliyormuş. Sana da tavsiye ederim, pişman olmazsın.

Dostum, eğer ses kartın iyiyse tutupta usb kulaklık alma çünkü usb kulaklık aldığın zaman o ses kartı hiç bir işe yaramıyor. GSP300'ü hiç denemedim ama Arctis'i 5 müzik konusunda çok iyi olmadığı için tercih etmemiştim. Sanal 7.1 konusuna gelecek olursak, adından da anlayacağın gibi sadece sanal, aslında çoğu stereo kulaklık, yani teoride bir kulakiçi kulaklıktan farkları yok. Bu yüzden ben Hyperx Cloud Silver tercih etmiştim ve çok memnunum çünkü benim bilgisayarım SBCinema3 ile sanal surround destekliyormuş. Sana da tavsiye ederim, pişman olmazsın.
Benim anakartta nahimic var msı z170 m5 bildiğim kadarı ile iyi

Anakartınızda ALC1150 codec'i var, USB ses kartlı kulaklık almayın. ALC887 veya ALC892 olmadığı sürece USB ses kartları downgrade. GSP 300 daha iyi bir kulaklık. Arctis 5 alırsanız hem daha kötü kulaklık hem de daha kötü ses kartı kullanıyor olacaksınız.

GSP 300'ün alternatifi olarak CoolerMaster MH751 ve Hyperx Cloud Alpha da alabilirsiniz.

Anakartınızda ALC1150 codec'i var, USB ses kartlı kulaklık almayın. ALC887 veya ALC892 olmadığı sürece USB ses kartları downgrade. GSP 300 daha iyi bir kulaklık. Arctis 5 alırsanız hem daha kötü kulaklık hem de daha kötü ses kartı kullanıyor olacaksınız.

GSP 300'ün alternatifi olarak CoolerMaster MH751 ve Hyperx Cloud Alpha da alabilirsiniz.
Çok teşekkürler hocam tam aradığım cevap buydu bütçeyi ayarlarsam gsp300 almayı düşünüyorum bakalım o fiyatlara çıkmazsam daha uygun alternatifler bakıcam peki başka hangi kulaklıkları tavsiye edersiniz bana ?

Daha düşük fiyatlı olarak:
  • HyperX Cloud Silver
  • Steelseries Arctis 3 2019
  • Corsair HS50
  • HyperX Cloud Stinger
alınabilir. Bütçe düşüreceksiniz iyiden kötüye doğru sıraladım.

Daha düşük fiyatlı olarak:
  • HyperX Cloud Silver
  • Steelseries Arctis 3 2019
  • Corsair HS50
  • HyperX Cloud Stinger
alınabilir. Bütçe düşüreceksiniz iyiden kötüye doğru sıraladım.
Forumda fazladan konu açmamak için bunu hortlatıyorum bir nedenide size özel mesaj atamamam. Konuyu açtığım zaman bir problem çıktı kulaklığı alamadım şuanda güzel bir indirim yakaladım sanheiser gsp300 500tl. Acaba konu açıldığından beri bu fiyat bandında gsp300 den daha iyi bir kulaklık çıktımı? Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam merhabalar. Bende monster laptop var. Sanırim ses kartı ALC269. Ses kartı olan bi kulaklık mı almalıyım sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı