Serseriler yüzünden dışarıda gezinmeye korkmak

Kavga sorun değil gerekirse ederim ama ne bilim hani çok kişi olunca sıkınti oluyor benden 3-4 yaş büyükler bide 6 kişilerdi bişey yapamadım o koydu boy 1-79 kilo 63
Ben aslında ztn artık olmuyorsa bunu takintidan nasıl cikarcam sorun o yaş 15
179 boyunda 63 kilosunuz. Önce biraz kilo alın, bu boya bu kilo sizi cılız gösterecektir. İkinci olarak maddi durumunuz iyiyse vücut geliştirmek için değil, toparlamak ve biraz diri göstermek için spora yazılın. Özgüveninizi yerine getirecek, cesaret ve güç verecektir. Bu yaşlardaki olaylar travma bırakabiliyor, yol yakınken halletmeye bakın.

Harbi zaten polis bir şey yapmıyor kendin çözmen lazım
Polis bıçaklı olaylarda müdahale ediyor, bir şey yapmıyor demek yanlış.

Mezuna kalmıştım büyükşehir'de yurtta kaldım ve o yurt o ilin sıkıntılı bir mahallesindeymiş. Hızlı koşuyorsan kaç. Ben sayısız defa kaçtım. Delikanlılığın yüzde doksanı kaçmaktır. Tekin olmayan bir yere girince de etrafa sürekli bakın. Bir tehlike sezdiğinizde yine kaçın.
O tarz insanların amaçları biraz eğlenmek biraz para almaktır. Yukarıdaki hiçbir şeyi yapamadın ve yakalandıysan, (ben yakalanmıştım) namaz saati ise camiye gittiğini söyle bir şey yapmazlar. Yüzde yüz info.
Vücudunu geliştirmeni tavsiye eden arkadaşı da dinle. Senden daha uzun ve daha zayıfken başıma böyle olaylar daha sık geliyordu. Spora gittikten sonra sayıları azaldı. Ne kadar modern toplumda yaşasak da orman kanunlarının geçerli olduğu bazı sıkıntılı insanlara denk gelebiliyorsun.
Not: Konuyu açtığına göre bayağı etkilenmişe benziyorsun. Ben 1-2 yıl etkisinden çıkamamıştım. Paranız varsa psikoloğa kesinlikle gidin.

Son düzenleme:
Dövüş sanatlarına başlamanızı öneririm. Muay Thai boks ve MMA herhangi birine gidip güzelce gelişirseniz sokak kavgalarında %95 alamayacağınız kimse olmaz hocam.

179 boyunda 63 kilosunuz. Önce biraz kilo alın, bu boya bu kilo sizi cılız gösterecektir. İkinci olarak maddi durumunuz iyiyse vücut geliştirmek için değil, toparlamak ve biraz diri göstermek için spora yazılın. Özgüveninizi yerine getirecek, cesaret ve güç verecektir. Bu yaşlardaki olaylar travma bırakabiliyor, yol yakınken halletmeye bakın.

Polis bıçaklı olaylarda müdahale ediyor, bir şey yapmıyor demek yanlış.
Teşekkürler tavsiyelerinizi uygulamaya calisacagim

Siz birine bir şey yapmazsanız, ters ters bakmaz veya karısını kızını dik dik kesmezseniz kimse durduk yere yolda yürürken gelip "hayır ğaua goyim" diye size çatmaz. Biraz fiziksel şartınıza da bağlı, boy ve kilonuz kaç bir de kaç yaşındasınız?
Boy kilo ne alaka yani kısa boyluysa zorbalığa uğraması doğru mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı