Sevdiğim kız için ağlamak

Son paragrafta "ihtiyacını görüp ayrılacaksın" kısmı ahlaksızca ve kötü bir ibare, bu sebepten o kısım hariç katılıyorum yazdıklarına.
Ben de tereddüt ettim yazarken ama maalesef hayat böyle. Keşke karşıdaki kız değer vermeyi hak eden biri olsaydı da bu tavsiyeyi vermek zorunda kalmasaydim. Eğer ki böylelerine hak ettiği dersi vermezsen sürekli ağlarsın.
İnsanlar birbirine değer vermeli.
Karşılık görmek için sevin demiyorum yanlış anlamayın ama bir soytarı için terk edildiğin vakit değer gösterme bi' zahmet. Hak eden kişiye değer vermekten çekinmemeliyiz.
Ağlama aşaması kişisel bir durum. Kimisi güçlüdür, ağlamaz; kimisi kırılgandır, ağlar. Bunu eleştirmeye hakkın yok açıkçası.
Güçlü kırılgan değil de olayları geçiştiren veya kafaya takan diye ayırıyorum ben. Arkadaşa da olayların önemsiz olduğunu, gülüp geçmesi gerektiğini tavsiye ederim.
Mükemmel tavsiye kardeşim, helal olsun.
Bunu ciddi mi yazdınız acaba, merak ettim de?
Ayrıca insan sevgiye muhtaçtır, sevgi de insana muhtaçtır.
Olabilir.

İlk olarak ağla kardeşim sakın hislerinden uzaklaşmaya çalışma. Sonra galerinde, WhatsApp'da, Instagram'da nelerin varsa onla birlikte hepsini sil. Hediye bile verdiyse at çöpe gitsin be abi. Onu düşünmeye çalışma. Ah ulan korona olmasaydı Fitness'a git derdim ama evde spor yapmaya çalış. Hayatında artık ne yapmak istiyorsan onu yap. Seni istemeyen kişiyi zorlamaya hiç ama hiç gerek yok.

Ağla gitsin kardeşim. Bir olayı unutmak ileride yaşanması olağan aynı tür olaylar için dik durmana yarayacak tecrübeleri kazanmanı engeller. Ağladıkça daha da olgunlaşır, tecrübe kazanırsın. Yeterli tecrübeyi kazandığında ve olgunlaştığında farkında bile olmadan unutursun gider.
Gurur yapıp zorla unutursan, hatırladığında tekrar sen üzülürsün.

Şu konuda katıldığım birkaç mesaj vardı o da bunlardan biri. Gerçekten geçmiş olsun, ama yapacak bir şey yok. Bak bakalım sevdiği çocuk onu üzünce nasıl sana geliyor. Ama sakın gelmesini bekleme inşallah gelmez çünkü yeni bir sayfa açmak bu hikaye için iyi olmayacak gibi gözüküyor.

Ağlamak kötü bir şey değildir ki, ağla içini dök dostum bunun kadar normal bir şey yoktur hayatta. Önünde daha kocaman bir hayat var ve bir sürü insanla tanışacaksın daha. İlk aşkın acısı büyüktür fakat bunu da atlatacaksın zaman ile.

Geçen benim bi arkadaşım senin gibi bir olay yaşadı. İntihar etmeye kalkıştı. İlaçları içmiş. Midesini falan yıkadılar geçti. Sakın böyle bir şeye kalkışma. Başka kız mı yokki dünyada? Kaç milyar insan var bu dünyada. Elbet biri seni sevecek.

@DexMean hocam gerçekten kaliteli ve olgun yorumun için teşekkür ederim sana sağ ol iyi ki varsın.
@darkageman hocam sağ ol teşekkürler zaman ayırıp yorum yaptığın için teşekkür ederim iyi ki varsın. Yorumun benim için önemli.
@DexMean hocam ben kıza gerekli konuşmayı yaptım dedim ki o seni üzecek aldatıcak dedim. Tecrübelerim sana bunu söylüyor dedim. Tamam dedi ama dedi ben kendim yaşayıp görmek istiyorum. Tamam dedim sen bilirsin ama dedim ayrıldıktan sonra o seni şutladıktan sonra ben olmayacağım dedim. Ben sana bunları önceden söylüyorum ki erkenden farkına var bazı şeylerin diye. Ama kız ben üzüleceksem de üzüleyim ama bunu kendim görmek istiyorum dedi.

5 6 gün önce KPSS sınavı vardı kız kağıdını son güne bırakmış yazıcısı çalışmıyordu. Sınav belgesi için sınava girmesi için o belge gerekliydi. Saat olmuş geceni 12'si 1 kağıdı yok hala sınav giriş belgesi yok. Ve yaklaşık 13 14 saat sonra KPSS sınavı var. O gün kağıdını çıkartmak için karakola gittim arabayla gecenin 1'i sonra babasıyla nöbetci eczaneye gidip çıkarttırmışlar kağıdını. Yani şunu demek istiyorum benim yaptığımı sevgilisi ne dedi biliyor musun kız sevgilisine durumu anlattı böyle böyle kağıdım yok diye çocuk demiş ki baban halleder. Ya çaba göstersene senin sevgilin o yardım etmeye çalış kıza ben sırf o gün karakola gittim kağıdı için sevgilisi diyor ki kıza baban halleder ya sen göstersene sen çaba göstersene benim yaptığımı sen niye yapamıyorsun.

Ve kızın sınav senesi benim de sınav senem sevdiği çocuk buna diyor ki sınav senen olduğu için sana az mesaj yazıyorum az görüşelim. Madem bu kadar düşüncelisin keşke kıza yardım edebileceğin zamanlar kıza da bu kadar düşünceli davransan. KPSS'ye girmek için kağıdı olmadığında bir şeyler yapsaydın benim karakola gittiğim gibi gecenin 1'inde sende ona bir şeyler yapsaydın yardım etseydin. ama kız onu seçti.
@DexMean yazdığım şeyi yorumlar mısın gerçekten fikrini almak istiyorum ben kız için karakollara gideyim bunu kıza söyleyim ben daha kötüyüm onun için ve o çocuk buna sadece diyor ki baban halleder ya sevgilisisin sevgilisi çaba göstersene bir şeyler yapsana ya haksızsam haksızsın de @DexMean
@erdemst17
@KararVeremeyen

Son düzenleme:
@DexMean hocam gerçekten kaliteli ve olgun yorumun için teşekkür ederim sana sağ ol iyi ki varsın.
@darkageman hocam sağ ol teşekkürler zaman ayırıp yorum yaptığın için teşekkür ederim iyi ki varsın. Yorumun benim için önemli.
@DexMean hocam ben kıza gerekli konuşmayı yaptım dedim ki o seni üzecek aldatıcak dedim. Tecrübelerim sana bunu söylüyor dedim. Tamam dedi ama dedi ben kendim yaşayıp görmek istiyorum. Tamam dedim sen bilirsin ama dedim ayrıldıktan sonra o seni şutladıktan sonra ben olmayacağım dedim. Ben sana bunları önceden söylüyorum ki erkenden farkına var bazı şeylerin diye. Ama kız ben üzüleceksem de üzüleyim ama bunu kendim görmek istiyorum dedi.

5 6 gün önce KPSS sınavı vardı kız kağıdını son güne bırakmış yazıcısı çalışmıyordu. Sınav belgesi için sınava girmesi için o belge gerekliydi. Saat olmuş geceni 12'si 1 kağıdı yok hala sınav giriş belgesi yok. Ve yaklaşık 13 14 saat sonra KPSS sınavı var. O gün kağıdını çıkartmak için karakola gittim arabayla gecenin 1'i sonra babasıyla nöbetci eczaneye gidip çıkarttırmışlar kağıdını. Yani şunu demek istiyorum benim yaptığımı sevgilisi ne dedi biliyor musun kız sevgilisine durumu anlattı böyle böyle kağıdım yok diye çocuk demiş ki baban halleder. Ya çaba göstersene senin sevgilin o yardım etmeye çalış kıza ben sırf o gün karakola gittim kağıdı için sevgilisi diyor ki kıza baban halleder ya sen göstersene sen çaba göstersene benim yaptığımı sen niye yapamıyorsun.

Ve kızın sınav senesi benim de sınav senem sevdiği çocuk buna diyor ki sınav senen olduğu için sana az mesaj yazıyorum az görüşelim. Madem bu kadar düşüncelisin keşke kıza yardım edebileceğin zamanlar kıza da bu kadar düşünceli davransan. KPSS'ye girmek için kağıdı olmadığında bir şeyler yapsaydın benim karakola gittiğim gibi gecenin 1'inde sende ona bir şeyler yapsaydın yardım etseydin. ama kız onu seçti.
@DexMean yazdığım şeyi yorumlar mısın gerçekten fikrini almak istiyorum ben kız için karakollara gideyim bunu kıza söyleyim ben daha kötüyüm onun için ve o çocuk buna sadece diyor ki baban halleder ya sevgilisisin sevgilisi çaba göstersene bir şeyler yapsana ya haksızsam haksızsın de @DexMean
@erdemst17

Çok garip ve senin gibi biriyi kaçırmış olmasıda yazık. KPSS sınavına inşallah çalışabilmişsindir. Üniversiteye gidince zaten sosyal hayat dersler falan derken unutur gidersin. Biriyle tanışırsan da artık işler biraz daha ciddiye biner 18 yaş üzeri olduğunuzdan dolayı. Emin ol evlenince unutur gidersin hatta çocuklarına bu deneyimlerini anlatıp onlara da bu konularda yardımcı olabileceğini söylersin. Ama senin adına üzüldüm o saatte karakola o kağıt parçası için gitmen. Yine de ben fazla tavsiye etmiyorum. Seni terk ettiyse fazla iyi niyetli olmuşsun örneğin kağıt konusu gibi. Neyse en azından olgunlaşıcaksın bu konuda fazla yüz vermezsin olur biter diğerinde ama yani o erkek gibi de değil. Haklısın tabii ki de diyebileceğim fazla da bir şey kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı