Sevdiğiniz kitap önerileri

Ulusların Düşüşü: Güç, Refah ve Yoksulluğun Kökenleri, Massachusetts Teknoloji Enstitüsünden Türk-Amerikan ekonomist Daron Acemoğlu ve Harvard Üniversitesinden siyaset bilimci James A. Robinson tarafından yazılan kitap.

Eğer bu tarz şeyleri okumayı seviyorsan tavsiye ederim ek olarak Ömer Hayyam'ın rubaileri de güzeldir. Okurken şevke gelirsin. Bittiğinde şarapçı olur çıkarsın.

Bendeki kitaplar bunlar hocam.

Immanuel Kant'inki eğitimle ilgili.
Güzel kitap ama yazdıklarını onaylamanız için biraz fikrinizin olması lazım. Mesela yapayliktan uzak olunması lazım falan diyor. Yani mesela bir yere tekneyle gideceğine yüzerek git diyor. Ana fikiri anlayabiliyirsun. Ama örnekler bir değişik.
O zamanın şartlarına göre öyleymiş demek ki.
Eki Görüntüle 1421567
Bu mit hakkında yazılan kitapları görünce beni gülme tutuyor. Keriz silkleyen kitaplardır.

Franz Kafka, Akbaba. Tek bir hikaye yok içinde. Yine Kafkanın yazdığı küçük hikayelerden oluşuyor. Daha bitirmedim, okumaya başlayalı da çok olmuyor ama yarısını çoktan geçtim. Yakın zamanda okuduğum bir kitabı önereyim istedim ama biraz fazla yakın olabilir. Yine de eğlenirsin, keyifli kitap.

Yeni konular

Geri
Yukarı