Sevilen birini kaybetmenin acısıyla nasıl başa çıkılır?

Kn_Bay

Hectopat
Makaleler
1
Yaklaşık 2 saat önce halamı kaybettiğimi öğrendim hayatımda ilk defa 45 dakika boyunca aralıksız hüngür hüngür ağladım. Karaciğer yetmezliği sebebiyle vefat etti en son 5 gün önce ziyaretine gitmiştim şehir dışında çok kötü gözüküyordu zaten onu o şekilde görmeye zar zor dayanmıştım. Bu acıyla nasıl başa çıkacağımı bilemiyorum normalde çok zor ağlayan biri olsam da 10 dakikada bir ağlamaya başlıyorum. Küçükken o büyütmüştü beni, beraber çok zaman geçiriyorduk çok seviyordum onu. Tavsiyesi olan ya da böyle bir durumda kalmış olan varsa görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Başın sağ olsun...
Burada sana verilecek tavsiyeler çok klişe ve herkesten duyduğun şeyler.
Eğer kötü olursan uzmanlara başvur.
Sakın yanlış anlama psikoloğo gitmek delilik ile zıt anlamda değil.
Benim de çok fazla psiklojik sıkıntılarım var.
Ben de gitmeyi planlıyorum.

Eğer ahiret inancın varsa bir gün halanı görebileceğini, aslında halanın asla yok olmadığını, sadece kısa bir süreliğine senden ayrıldığını düşünebilirsin.
Eğer ahiret inancın yoksa halanın artık bu Dünyada olmadığını fakat bir gün senin de yok olacağını, aynı zamanda herkesin bu olayı yaşayacağını düşünerek kendini rahatlatabilirsin.

Önemli tavsiye: Herhangi bir ilaç kullanma.

Yaran henüz yeni haliyle üzüntüsü de yoğundur; yoğunluğu içinde biriktirme, üzüldüğün her an ağla, fiziksel ve psikolojik açıdan rahatlatır insanı.

İlkten, fazla ağlarsın ve canın yanar, bir zamandan itibaren sadece canın yanar, en sonunda tamamen hafifler acın. Zaman, bazı şeylerin ilacı olabiliyor ancak senin de uğraş vermen gerekiyor. Kafanı dağıtacak ya da en azından seni boşta bırakmayacak uğraşlar ara. İnsan, hayatta olduğu sürece her şeyle başa çıkar, sadece çabala.

Yeni konular

Geri
Yukarı