Şeytan ile anlaşma

Yamete Kudasai

Hectopat
Makaleler
4
Yahu ben de ciddi ciddi okuyorum konuyu. Adam Wattpad linki atmış. Dostum yaşın küçük sanırım. Her gördüğün şeye inanma internette.

shidoniki san

Hectopat
İnanmıyorum.

Şeytan'ın var olduğunu iddia ediyorsun, Şeytan varsa kötünün zıttı olarak iyi de olmalı, tamam o zaman Melekler de var, onu geçtim Şeytan'ın var olduğunu iddia edersen Tanrı da var demiş oluyorsun, iş saçma sapan yerlere gidiyor.

Şarkılarda duyduğunuz "Ruhumu şeytana sattım." repliklerinin çoğu mecazi anlamlar içeriyor.

Senin mesajlarını okudum da, yaşın küçük sanırım, böyle şeylere kafa yorma kardeşim.
Ucu bucağı olmayan, üzerine düşünülmesi bile mantıksız şeyler bunlar.

Çok SuperNatural izlemiş...
supernatural-0.jpg

WiSo

Picopat
Yer
CS:GO Office sefiri.
Bir şeytan bir insana neden yardım etsin ki? Tüm dinlerde şeytan veya ona benzer bir yaratık vardır ve illaki yaratıcıya karşı gelmesiyle bilinir. Yaratıcı da insanı sever, onun sevdiğini şeytan neden sevsin ve neden insana yardım etsin? Altında mutlaka bir kötülük yatar. Bunu da yukarıda açıkladım zaten.

Bu dünyada yardim ediyormuş gibi gözükecek. Büyülerle vs. fakat öldükten sonra anlaşmayı yapan kişi sonsuza kadar cehennemde kalacak diye okumuştum. Bu da şeytanın isine gelir.

Yeni konular

Yukarı