Satanizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Satanizm konusunda ise hawli cool boy cocukların "Bak ben asiyim çok depresifim çok psikopatım bak black metal dinliyom her gün intihar ediyorum owowowo 4596734454584 defa intihardan döndüm bak ölmek istiyorum" vs. düşüncesindeki tiplerin hayal aleminde yaşadığı garip bir değişiklik. Genelde baba parasıyla aldıkları birayı içerken selfie çekip "Kapitalizmi desteklemiyoruz yaşasın sosyalizm!" diyen garip çocuklara benzetiyorum.

Satanizm konusunda ise hawli cool boy çocukların "bak ben asiyim çok depresifim çok psikopatım bak Black metal dinlıyorum her gün intihar ediyorum owowowo 4596734454584 defa intihardan döndüm bak ölmek istiyorum" vs. düşüncesindeki tiplerin hayal aleminde yaşadığı garip bir değişiklik. Genelde baba parasıyla aldıkları birayı içerken selfie çekip "kapitalizmi desteklemiyoruz yaşasın sosyalizm!" diyen garip çocuklara benzetiyorum.
Dinlerin hepsinde öyle tipler var.

Başkalarının inançları beni ilgilendirmez, o yüzden saygı kısmına girmeyeceğim. Ayrıca Satanizm hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip değilim ve ne söylersem yalan olacak fakat inanan kişilerin söylemleri doğrultusunda, Satanizm'in hiçte basit bir inanç olmadığını öğrendim.

Benim görüşüme göre; tanrı, şeytan, dini elçi, kutsal kitap vs. yok. İnanmıyorum. Şeytana tapmak/inanmak da her hangi bir tanrıya tapmak/inanmakla aynı şey. Saygı duyarım.

Öncelikle esenlikler dilerim, Satanizm hakkında ne düşünüyorsunuz?
NOT: Eğer Satanizm'i araştırmadıysanız ateistik ve teistik Satanizm'i araştırırsanız sevinirim.
Saçma.

Satanizmi azıcık araştırırsak bile o pembelinin dediklerinin uyuşmadigini görmek mümkün. Zaten kurgu, orası ayrı.
Benim düşünceme gelirsek saçma. Dinlerin sağından solundan çalıp şeytan temelli bir inanç oluşturulmuş. 10 yaşındaki çocuk bile yaparmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı