Şeytana küfür etmek günah mı?

IMG_20220109_183557.jpg

Milletin aklına ne ilginç konular geliyor, şaşıyorum.
Küfür zaten dinimizde yasak. Şeytan ile uğraşmak ta küçük beyinler için sakıncalı. Adamın aklını başından alır.

İnancıma göre şeytanın beni yanlış şeylere yönlendirmeye çalışması muhtemel, arada hissediyorum vesvese vermesini. Sonra sövüyorum. Dalga amaçlı değil, cidden söylüyorum. Örneğin, "seni de senin türünü de ****" ya da "bi' ben mi varım dünyada git başkasına bulaş münafik *****" gibi. Ancak merak ediyorum, bu yanlış bir şey mi? Bir cezası var mı?
Günahtır.

Şeytan bir varlık değil yani bir olgudur. Kötülüğün simgesidir, metafordur. Hatta Arapça şeytan sözcüğü çoğul bir kelimedir. Kötülükler anlamına gelir.
Şeytan tek bir varlık değil bir yapı. Tanrı'ya isyan eden bir olgu/kötülük.
Virüs gibi düşünebilirsin. Yani Şeytana küfür etmek günah değil.

Şeytan seni kandırıp küfür etmeni sağlamıştır.
Şeytana küfür etmişindir.
Şeytan kızıp seni kandırıp küfür etmeni sağlamıştır.
Şeytana küfür etmişindir.

İnanmayan biri olarak İslam dinine göre şeytan bir cin olduğu için günah olmasa bile şeytan hakkında kötü söz söylenmemesi buyrulur.

SKSKAKSKKWOAO Kimseye sövemeyince bende şeytana sövüyordum günah değildir diye merak edip arattım girdim buraya. Gül gül gül karnım ağırdı :D kaliteli boş yapılmış helal olsun tebrik ederim skksks şeytanı sövdüğümüzde eğer günahı alıyorsak tebessüm etsek şeytana sevap alır mıyız onu da söylerseniz @cübbeliahmethoca bizi aydınlatın ilminizle

Yeni konular

Geri
Yukarı