Sharkoon Pure Steel İncelemesi

- İndirim ile 394₺'ye Yukko.com'dan (aldığım ürünlerden çok memnunum ve müşteri memnuniyeti, bilgilendirmesi açısından çok iyi bir satıcı olduğu kesin.) aldığım Sharkoon Pure Steel RGB modeli hakkında görüşlerimi merak edenlere belirtmek istedim. Belki yardımcı olur. Ben baktığımda hiç konu yoktu çünkü.

- Kasanın malzeme kalitesi üst düzey gerçekten. 4x12 CM RGB 3 Pin'li adreslenebilir Sharkoon fan ile geliyor. Fanlar bana bende ki aigo model fanları anımsattı. Bu arada Dark N10 Advanced kasa'dan geçiş yaptım. İkisi arasında malzeme kalitesinde çok az Sharkoon önde geliyor.

- Ben açıkçası radyatör yerleşiminden dolayı bu kasayı çok istemiştim. Farklı bir görüntü olması açısından ilgimi çok çekmişti. Ayrıca Premium ve temperli camlı sade bir görüntüye sahip.
Temsili fotoğraf:
1567153632935.png

Temsili fotoğraf:
1567153652067.png

-Ben kendi kasamda ki aigo fanları Sharkoon'a taktım. Kendi kontrolcüsü vida ile bağlı ve gerçekten sağlam düşünülmüş bir detay. Güç kaynağı kablolarını saklamak için gerçekten bol yeriniz kalıyor. Bende sleeve kablolar olmasına rağmen zorlanmadım sığdırmakta.
cats-crop.jpg

GPU HOLDER
1567155012153.png

- Kasanın içinde ayriyeten GPU holder geliyor. Ağır ve büyük ekran kartlarınız varsa çok işinize yarar. :)

- Kendi takıntılarımdan dolayı mı bilmiyorum kasaya montaj yaparken çok zorlandım. Çok ince detay çalıştığımdan olabilir. :)

-Cooler Master'ın kendi fanlarını dışarıdan radyatöre temiz hava üfleyecek şekilde olması için uğraştım. Radyatörün arkasına da Aigo'nun RGB fanını takacaktım. Fakat vidayı fanın içinden radyatöre tutturmak bir ölüm gibiydi. Her yerimden ter aktı. :D Yaklaşık 15 dakika uğraştım. Fakat sonunda pes ettim. İleride CM RGB fan alarak bu sorunu ortadan kaldıracağım. :D

-Kasanın altında üç fan takılabilecek bölgede güzel bir fan filtresi var ve elimi koyduğumda çekilen havayı bol miktarda hissettim. Fakat Radyatörün dışına elimi koyduğumda gelen hava çok ama çok az ve sıcaktı. Bu yüzden zaten radyatör fanlarının içeriden dışarıya hava vermesini istemiyordum ama mecburen bu şekilde olmak zorunda kaldı.

HDD MONTAJ PLAKASI:
1567155236456.png

- Yine eksi bir detay ise HDD'leri takmak. Takarken uğraştım açıkçası. Parçanın üstüne HDD takıyorsunuz sonra ikinci HDD'yi altına vidalıyorsunuz. Pratik yapılsaymış daha iyi olurmuş. :) Ama sağlamlık ve ses açısından vidaların kauçuk bölgelerinin olması iyi. :)

- Bileşen sıcaklıklarına gelirsek ekran kartıma üç tane hava üfleyen fan olduğundan onda 3-4 derecelik bir düşüş yaşadım. FurMark testinde 10 dakika da 64 dereceyi gördü. Fakat işlemci sıcaklığımda da 3-5 derece arası yükselme oldu. Nedenini yazmıştım zaten. :) 10 dakika da Prime95 testinde en fazla 68-70 derecelerde olduğundan çokta kafama takmıyorum. :)

O kadar uğraştan sonra ortaya çıkan sistemim:
IMG_0908.JPG

- Umarım anlaşılır bir ufak rehber olmuştur sizin için. Eksikler ve hatalar için kusuruma bakmayınız. Soracak bir şey varsa konunun altına yazabilirsiniz, memnuniyetle cevaplarım. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tanesi 40 TL'ye Arctic F12 varken böyle kıytırık bir fan maalesef fiyat/performans olmuyor. Kullandım ki yorumluyorum ben de.

Ürün açıklamasında yazan ses değerleri de kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Bu fanların en az 40dB ses yaptığına eminim. Ya benim ürünler gerçekten problemliydi ya da ürün açıklaması hatalı girilmiş.

Kontrolcü üzerindeki renkler de yanlış girilmiş, moru seçiyorsun mavi yanıyor. Fan hızı ayarlama tuşu çalışmıyor. Dediğiniz gibi ışıklandırmanın hızını ayarlamak için ise bu daha da fiyasko bir durum.

Bağlantı da problem, olur da fan hub'a bir şey olursa anakarta bağlama lüksü de yok. Aynısından edinmek zorunlu.

Ben de aldığım malın kötü çıkmasını istemezdim ama durum böyle. RGB'ye kanıp böyle kalitesiz fanlar almamak lazım.

@PODOLOG

Ne alaka? Tanesi 70 TL'ye, sessiz ve buz gibi Be Quiet! fanlar var.
Fan çok güzel performansa sahip olabilir ama aydınlatma isteyen biri için iyi bir tercih olmayabilir. Ben sadece kendi kullanıcı deneyimimi söyledim. Herkesin düşüncesi ve tercihi farklıdır saygı duyarım. :)
Tanesi 40 TL'ye Arctic F12 varken böyle kıytırık bir fan maalesef fiyat/performans olmuyor. Kullandım ki yorumluyorum ben de.

Ürün açıklamasında yazan ses değerleri de kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Bu fanların en az 40dB ses yaptığına eminim. Ya benim ürünler gerçekten problemliydi ya da ürün açıklaması hatalı girilmiş.

Kontrolcü üzerindeki renkler de yanlış girilmiş, moru seçiyorsun mavi yanıyor. Fan hızı ayarlama tuşu çalışmıyor. Dediğiniz gibi ışıklandırmanın hızını ayarlamak için ise bu daha da fiyasko bir durum.

Bağlantı da problem, olur da fan hub'a bir şey olursa anakarta bağlama lüksü de yok. Aynısından edinmek zorunlu.

Ben de aldığım malın kötü çıkmasını istemezdim ama durum böyle. RGB'ye kanıp böyle kalitesiz fanlar almamak lazım.
Her üründe sıkıntı çıkabilir de benim kullandıklarım normal bir düzeye sahipler rahatsız edici değiller. Her ürünün eksisi artısı var. Ve tercih edip etmemek biz kullanıcılara kalmış. Bende isterim en kaliteli ve en güzel görüntüye sahip fanlardan almak. Fakat herkesin durumu farklı işte.

Teşekkürler yorumunuz için.

Ben de kendi sistemimde Arctic F12 kullanıyorum evet ancak bazı kullanıcılar sevdiği için RGB fanları tercih ediyor bunun için linç etmenize gerek yok.

Ayrıca kasamda çok uzun süre önce Çin'den aldığım 3 ayda gelmeyince para iadesini aldığım ama daha yeni elime ulaşan Aigo D1 fan da var ve sessiz çalışıyor diyebilirim. Üflediği hava da gayet tatmin edici. Elbette F12 etmiyor.

Ben de kendi sistemimde Arctic F12 kullanıyorum evet ancak bazı kullanıcılar sevdiği için RGB fanları tercih ediyor bunun için linç etmenize gerek yok.

Ayrıca kasamda çok uzun süre önce Çin'den aldığım 3 ayda gelmeyince para iadesini aldığım ama daha yeni elime ulaşan Aigo D1 fan da var ve sessiz çalışıyor diyebilirim. Üflediği hava da gayet tatmin edici. Elbette F12 etmiyor.
Linç eden yok, bir arkadaş fanlar nasıl diye sormuş ben ona cevap verdim.
Bilmeden araştırmadan yorum yapmamak lazım.
Konu sahibi böyle bir ifade kullanınca ona da cevap verdim. Amacım kimseyi linç etmek falan değildi, isteyen istediği fanı kullanmakta özgür. Herkesin bütçesi ve bir fanda aradıkları bir değil.

Sharkoon kasanın için de ki RGB fanlar AİGO fanlardan daha performanslı ve sessiz. Şahsen o kasayı almış olsam o fanları takmazdım. Benim kasam da ise 5 adet Arctic F12, CPU soğutucu da ise 2 adet Arctic Bionix P12 mevcut. :) Tabi herkesin kararına ve tercihine saygımız sonsuz.

Ya şaka bir yana kasa inanılmaz hoşuma gitti. Yakın zamanda sistem toplarsam mutlaka almayı planlıyorum.

Kasanın hava akışı nasıl? Önde hava alacak yer olmaması bileşenlerin sıcaklığını olumsuz etkiliyor mu? HDD ve SSD bölmeleri hava alacak yerde mi? Ayrıca toz filtreleri değişik bir şekilli sanırım, fanların hava almasını engelliyor mu?

Sharkoon kasanın için de ki RGB fanlar AİGO fanlardan daha performanslı ve sessiz. Şahsen o kasayı almış olsam o fanları takmazdım. Benim kasam da ise 5 adet Arctic F12, CPU soğutucu da ise 2 adet Arctic Bionix P12 mevcut. :) Tabi herkesin kararına ve tercihine saygımız sonsuz.
Led şeritleri fanlarla optimize çalıştırmak için bu fanları taktım. :) Kısa zamanda onları da test edeceğim. :) Öneriniz için teşekkür ederim. :)
Ya şaka bir yana kasa inanılmaz hoşuma gitti. Yakın zamanda sistem toplarsam mutlaka almayı planlıyorum.

Kasanın hava akışı nasıl? Önde hava alacak yer olmaması bileşenlerin sıcaklığını olumsuz etkiliyor mu? HDD ve SSD bölmeleri hava alacak yerde mi? Ayrıca toz filtreleri değişik bir şekilli sanırım, fanların hava almasını engelliyor mu?
Alttaki fanlar zaten çok iyi hava çekiyor. Sıradan bir kasa da önde 3 tane hava alan fan olur. Bunda da sadece yeri değişik. Yani hava almasında sıkıntı yok. Egzoz fan olarak şu anda ben bir arka fan, 2 tane de radyatör fanı kullanıyorum. Yeterli geliyor. :)HDD slotlarının altında boşluk var alttan üfleyen fanlar tahminimce orayı da ferahlatıyordur. Filtre bakımından da iyi kasa. Diğer sıcaklık unsurlarını konu da belirtmiştim.

Sorumu görmediniz sanırım :)
Sistemimi satışa çıkardım aklımda sıfır almak gibi bir plan var ve alırsam bu kasayı almayı planlıyorum.

330 TL RGB fansız modeli var fanlı modeli ise dediğiniz gibi 394 TL. Şimdi işlemciye 375 TL verip kasaya 395 TL vermek de saçmalık olacak ama kasayı çok beğendim napayım :)

Ayrıca 330 TL de gayet ucuz bir fiyat. O fiyat aralığındaki diğer bütün kasalardan güzel gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı