Sharkoon SHP-650 V2 PSU alınır mı?

Beratbozkurt

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni toplamış olduğum sisteminin özellikleri şöyle;
- Ryzen 5 1600 12NM
- Sapphire RX570 ( yaza kadar eski R7 240'ımı kullanacağım.)
- Corsair 16GB RAM (2×8)
- 1TB harddisk
Bu sisteme bu PSU alınır mı? Ya da sizin önerileriniz var mı? Eğer öneriniz var ise bütçem 300-350 arası. Bu PSU'da kablo yapısını ve Alman malı oluşunu beğendim. Ne dersiniz alınır mı?

Merhabalar. Yeni toplamış olduğum sisteminin özellikleri şöyle;
- Ryzen 5 1600 12NM
- Sapphire RX570 ( yaza kadar eski R7 240'ımı kullanacağım.)
- Corsair 16GB RAM (2×8)
- 1TB harddisk
Bu sisteme bu PSU alınır mı? Ya da sizin önerileriniz var mı? Eğer öneriniz var ise bütçem 300-350 arası. Bu PSU'da kablo yapısını ve Alman malı oluşunu beğendim. Ne dersiniz alınır mı?
Alınır.

SHP V2 serisini tavsiye etmiyorum vasat bir model. CWT GPM serisini kullanıyor eski 2012 VS serisi ile aynı üniteler oldukca eski. SHP V2 yerine gidin güncel HEC üretimi Corsair VS alın performans ve yapı dizaynı olarak çok daha iyi bir ünite emin olun.
Thermaltake SMART SE, Bitfenix BPA, Cooler Master B600 V2, NOX Urano VX650-750, Urano TX850W ve Chieftec GPS-550A8 ve 700A8 bunlar da aynı şeyin laciverti.
B700H'de CWT GPM platformunu kullanıyor tam aralıklı yükseltilmiş hali fiyatına göre fena değil +350 üstünü vermem yine de eski bir platform, güncel topolojilerden yoksun.
Andyson... Giriş modellerde markaların göz bebeği bir üretici aynı olay Aerocool KCAS serisi içinde geçerli aynı platform. Özetini de şu şekil açıklayayım.
Şuan Gigabyte P650B 310TL bulunuyor iken kesinlikle SHP V2'yi düşünmeyip bu modeli almanızı tavsiye ederim.

@Ali Rıza09 üstadın yorumu ile ben de 350₺ bandında P650B seçtim. Onun yorumundan sonra da çok araştırdım ve Gigabyte P650B'nin Sharkoon SHP650'den çok daha iyi olduğunu gördüm. 1 aydır kullanıyorum, aşırı memnunum.

Burdan konuyu inceleyebilirsin. Ayrıca 350₺'ye PSU Tier List 4.0'da B sınıfı başka bir PSU daha yok.
Bence SHP650 yerine kesinlikle P650B seçilmeli.

@Ali Rıza09 üstadın yorumu ile ben de 350₺ bandında P650B seçtim. Onun yorumundan sonra da çok araştırdım ve Gigabyte P650B'nin Sharkoon SHP650'den çok daha iyi olduğunu gördüm. 1 aydır kullanıyorum, aşırı memnunum.

Burdan konuyu inceleyebilirsin. Ayrıca 350₺'ye PSU Tier List 4.0'da B sınıfı başka bir PSU daha yok.
Bence SHP650 yerine kesinlikle P650B seçilmeli.
Bu dedikleriniz neyi ifade ediyor? Yani Sharkoon alsam bozulur veya başka bir şey mi olur? Gigabyte 80+ bronze ama slim kablo değil. Ayrıca Sharkoon'dan yaklaşık 50 lira pahallı. Sharkoon da ise komple siyah ve slim kablo var. Ayrıca 50 lira daha ucuz ve Alman üretimi. Ne yapmalıyım?

Bu dedikleriniz neyi ifade ediyor? Yani Sharkoon alsam bozulur veya başka bir şey mi olur? Gigabyte 80+ bronze ama slim kablo değil. Ayrıca Sharkoon'dan yaklaşık 50 lira pahallı. Sharkoon da ise komple siyah ve slim kablo var. Ayrıca 50 lira daha ucuz ve Alman üretimi. Ne yapmalıyım?
Bütçen varsa Gigabyte yoksa Sharkoon alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı