Siber Güvenlik Uzmanı maaşı ile lüks araba alınır mı?

Kendi şirketiniz olursa neden olmasın?
Kendi şirketimi açmayı daha önce düşünmemiştim. Gerekli araştırmayı yapacağım. Teşekkür ederim.
Gençken paranız yoktur ama iyi görünürsünüz, yaşlanınca paranız vardır ama arabaya binince sadece komik görünürsünüz:)
Hayatımı yaşayacağım yaş 35'ten öncesi olacaktır bana göre. 35'ten sonra böyle bir arabaya pek hevesim kalmayacak gibi geliyor bana. Acı ama gerçek bir doğruyu dile getirdiniz.

O maaşlar ortalamaya göre yüksek olsa da bahsettiğiniz yüksek fiyatlı arabayı alma ihtimaliniz çok düşük. Kısa bir hesap ile ayda 15000 TL kazansanız yılda 180000 TL yapar. 1500000 TL'yi kazanmanız hiç para harcamadan 8 yıl yapar. 8 yıl hiç para harcamama gibi bir ihtimalin olmadığına göre bu arabayı alma süreniz 15-20 yılı bulur en iyi ihtimal ile.

Sadece almak ile bitmiyor bunun farkında mısınız bilmiyorum. Bu araçların vergisi var, sigortası var ve her şeyden ziyade yakıtı var. Bu tür araçlar çok büyük çapta yakıt tüketimine sahiptir. Bu yazdığım şeyler böyle okununca basit 3-5 kuruş gibi gelebilir ama gerçek öyle değildir.
Arabalara ilgim yeni başladı. Yavaş yavaş öğreniyorum neyin ne olduğunu. Böyle bir arabanın masraflarının da çok olacağının farkındayım. Teşekkür ederim görüşünüz için.

Hocam lambo olmasın ne olacak sanki? Arkadaşlar açıklamış sadece maaşla alınamayacağını. 350Z alın, modifiye edin, sokakta drift atın. Bir de radyodan "Riders On The Storm" açın. Off, valla Lamborghini'den daha havalı olur, bayılıyorum bu arabaya. Lambo'yu her yerde süremezsin ki zaten, yollar iyi değil, otobandan çıktın mı skirt'ler pert olur.

Bir de o arabanın vereceğiniz vergisi var, kaza yaptığınız zaman yapım masrafı çok pahalı, sadece çizilse bile o çiziği kapattırmak bile dünya para bu ülkede, Avrupa'da çalışırsanız çok rahat alırsınız ama, ben okuduğum zamanlar arkadaşlarımı geçtim benim altımda bile çok lüks araba vardı, Türkiye'de cidden alamayacağım bir arabaydı.

10 yıldır benzer sektörde çalışan biri olarak tek söyleyeceğim şudur.

Maaşlı çalışarak en fazla Mercedes C ya da BMW 3 serisi alabilirsin.

Kendi işini yapmadığın sürece lüks spor arabalar hayal.

Hocam teyzem banka müdürü. 1 milyonluk kredi için aylık 13-14 bin TL civarı ödemeniz lazım. Eğer 20-hatta 25 bin TL maaş alırsanız aylık 9 bin en kötü ihtimalle 6-7 bin size kalır. Kira 4 desek 3-5 arası para kalır. Eğer kredi hariç borca girmezseniz. Kıt kanaat geçinerek bu arabayı alabilirsiniz. Fakat 400 ile 500 arası güzel bir araba alarak 8 bin TL kredi ödersiniz. 20-25 maaş aldığınızı sayarsak size en kötü 12 ile 15 arası para kalır. Kira bu sefer 6 olsa 9 Bin kalır. Hem lüks araba alıp hem de güzel bir evde oturursunuz. Kalan 9 bin ile tüm ihtiyaçları giderir para bile biriktirirsiniz. Düşünsene altında Lamborghini var ve giydiğin kıyafetler telefonun vs arabaya layık değil. 2. yöntemi düşünürseniz. En güzel kıyafetleri de giyersin güzel evde de oturursun güzel telefon da kullanırsın. Sakın yanlış anlamayın ama şu an Babamın arabası Mercedes S350 2015. Ve altında lüks araba olunca hayatında çok bir şey değişmez. Şahsen benim hiç değişmedi. Eskiden 2015 senesinde şu an kullandığımız arabadan daha kalitesiz araba vardı. Ve bu arabayı alınca inan hayatımda hiç bir şey değişmedi.

Hocam konu dışı olacak ama bu bölüm nasıldır? İş imkanları, işe girdiğinde tam olarak yaptığı şeyler, cevaplarsanız sevinirim. Bu arada bu bölüm için en iyi üniversite nedir (ODTÜ bölümü var mı)?

Yeni konular

Geri
Yukarı