Passat lüks araba mı?

ReznooW

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Hayaller Austin,California ama Hayatlar Konya
Dene gör. 300C kaç yaşında araba. Şu an bu arabayı alıp tamir işi olmaması imkansıza yakın.

Yaşını almış her araba sanayiye girer Peugeot 308 var 2008 model oda sanayiden çıkmıyor.

Doğu'kan

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Yaşını almış her araba sanayiye girer Peugeot 308 var 2008 model oda sanayiden çıkmıyor.
Yanlış, bazı arabalar vardır. O arabanın eş anlamlısı sanayiidir. Mesela 2005-2014 arası Range Rover= Sanayii. Bu 300C için de geçerlidir. Sanayii'ye her araba gider ama 300C kadar gitmez.

Saboteur

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Enemy Town Center
Yaşını almış her araba sanayiye girer Peugeot 308 var 2008 model o da sanayiden çıkmıyor.
2000-2016 arası Peugeot için kötü bir dönemdi ama özellikle son birkaç yılda büyük gelişim gösterdiler güvenilirlik kısmında. Açıkçası o model yılından sonra 2. elde bile rahat rahat alırım arabada bir kaza ve kronik bir sorun çıkmazsa. Son kasalarda yaptıklarıyla büyük ilerleme gösterdiler, bence yeni arabaları sınıfları içinde epey iyi yerlerde. En azından kendi test için kullandıklarım için düşüncem böyle.

ReznooW

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Hayaller Austin,California ama Hayatlar Konya
Yanlış, bazı arabalar vardır. O arabanın eş anlamlısı sanayiidir. Mesela 2005-2014 arası range rover= sanayii. Bu 300C için de geçerlidir. Sanayii'ye her araba gider ama 300C kadar gitmez.

Benim pek bir araba bilgim yok bendeden kalacak Clio'yu bekliyorum ayagımı yerden kessin yeter.

mertpivvo

Centipat
Makaleler
3
Türkiyede ev veya araba almak masal olması gibi, bu araba da türkiyede standardında lüks normal olarak.

FarukS

Decapat
E ona bakarsan tofaş ta lüks, 50K diyende var e 3000 TL'yi asgari ücret düşünürsek neredeyse 2 yıl yemeyip içmemesi lazım? Her araba alanın maaş'ı ile biriktirerek mi alıyor sanıyorsun? Passat balon bir araba.
Bana göre Tofaş' da lüks.

Ben almam alanında aklına acırım. Hele fahiş fiyattan 2. el araba almak ayrı bir kafa diye düşünüyorum. Sen diyorsan ki gösterişten tasarruf olmaz orası ayrı.

tP4sha

Zeptopat
Vikipedi'deki şu makaleden yapıştırıyorum:

A Sınıfı (Hyundai i10 gibi) Minicompact,
B Sınıfı (VW Polo) Subcompact,
C Sınıfı (VW Golf) Compact,
D Sınıfı (VW Passat) Mid-Size,
E Sınıfı (Mercedes E serisi) Full-Size,
F Sınıfı (Mercedes S serisi) Full-Size Luxury,

İsimlerden de anlaşabileceği gibi orta sınıf araç, maalesef ülkemizde lüks arabaya kaçıyor.

Yukarı