Sıcaklık değerleri normal mi?

Vallahi korkuttunuz beni, sıvı soğutmayı şu an yapamam da yarın gidip bir işlemci fanı alayım idareten, uygun fiyatlı bir şey önerebilir misiniz?

Vallahi korkuttunuz beni, sıvı soğutmayı şu an yapamam da yarın gidip bir işlemci fanı alayım idareten, uygun fiyatlı bir şey önerebilir misiniz?
Dediğim ayarı yap, sıcaklığın "idare eder" seviyeye düşmesi lazım. Panik yapma.

Hocam CBP kapatın veya elle voltaj düşürün korkacak birşey yok.
Yaptığım iş gereği işlemciyi tüm gücüyle 7/24 açık bırakıyorum. O yüzden CBP kapatırsam işime negatif etkisi olur, ilk iş yarın fan almam gerekli ondan. Öneride bulunabilirseniz çok sevinirim, 2 ay idare etsin tam performansta yeter sonra sıvı soğutmaya döneceğim.
CBP kapattım 5 dakikalık test sonunda maksimum 67 dereceyi gördüm, fakat bu haliyle işimi görmüyor işlemci o yüzden değiştirmem gerekli fanı sanırım acilen. İlginiz için çok teşekkür ederim. Bütçem 600₺ maksimum sizce ne almalıyım?

Kasam:

RAMPAGE X-HORSE 600W 80 PLUS BRONZE

Son düzenleme:
Yaptığım iş gereği işlemciyi tüm gücüyle 7/24 açık bırakıyorum. O yüzden CBP kapatırsam işime negatif etkisi olur, ilk iş yarın fan almam gerekli ondan. Öneride bulunabilirseniz çok sevinirim, 2 ay idare etsin tam performansta yeter sonra sıvı soğutmaya döneceğim.
CBP kapattım 5 dakikalık test sonunda maksimum 67 dereceyi gördüm, fakat bu haliyle işimi görmüyor işlemci o yüzden değiştirmem gerekli fanı sanırım acilen. İlginiz için çok teşekkür ederim. Bütçem 600₺ maksimum sizce ne almalıyım?

Kasam:

RAMPAGE X-HORSE 600W 80 PLUS BRONZE

2 aylık bir süreç için o kadar pahalı bir işlemci soğutucu gereksiz olur.
Bu ürün 2 ay sizi rahatlıkla idare edecektir.

Arkadaşlar yardımlarınız için tek tek teşekkürler, açıkçası biraz korktum ve sıvı soğutucuyu sabah aldım. Şuan yaptığım testlerde maksimum 86 dereceyi gördü (bir kaç saniyeliğine) genel olarak 60-75 arasında stres testinde. Sanırım şuan değerler normal overclock yapabilir miyim bu değerlerle, zararı olur mu?

CBP kapalı değil otomatikteyken bu sonuçlar.

Arkadaşlar yardımlarınız için tek tek teşekkürler, açıkçası biraz korktum ve sıvı soğutucuyu sabah aldım. Şu an yaptığım testlerde maksimum 80 dereceyi gördü (birkaç saniyeliğine) genel olarak 60-70 arasında stres testinde. Sanırım şu an değerler normal overclock yapabilir miyim bu değerlerle, zararı olur mu?

CBP kapalı değil otomatikteyken bu sonuçlar.
O işlemci için normale inmiş sonuçlar. Overclock için ayrı konu açman gerek eğer yapacaksan.

Yeni konular

Geri
Yukarı