Sıfır bilgisayarın garanti sorunu

Ayldrm

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Ağustos'un 21’inde sipariş ettiğim bir laptopu var. ASUS'un sitesine girdiğimde cihazın garanti başlangıç tarihi 2019-05-06 olarak gözüküyor. Bu durumda cihaz sıfır değil mi? Bana 2. el bir cihaz mı gönderildi ve bu durumda ne yapmam lazım?
Aşağıya fotoğrafları yüklüyorum.

03DD9FD7-35A7-4B4C-8C97-0A8A3321A069.png

A4203403-D89E-4067-8620-C48F11B427FD.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu cihaz direk satıcıdan geliyor. Anlaşılan daha önce de kullanılmış. Cihazı işletim sistemiyle sıfırlayıp boş olarak gönderiyorlar. 2. el ürünün sıfır fiyatına satışı yapılmış size. Satış stratejisi tamamen. Kargoya verilmediyse siparişi iptal edin.

"Garanti süresi malın teslimi ile başlar ve en az iki yıldır." Bence bir bit eniği var. Satıcıyla iletişime geç. Söylediğin gibi bir durum varsa ve bilgisayarda bir sorun yoksa 8GB Ram hediye talep et :) . Veya iade et sana kalmış...
THH'ye başvurursan haklı çıkarsın yüksek ihtimal, para iadesi alabilirsin veyahut satıcı ile anlaşırsan ürünün sıfırı ile değişimine gidebilirsin :) .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı