Sıfır egea hatchback urban Plus alınır mı?

@Quattr0 Konunun içinde cevap vermek zorunda olan taraf olmasam ben de eğlenirdim açıkçası. Arkadaşınla uğraştığın için anlarsın ne demek istediğimi. Birisi 2 x 2 = 7 diye iddiada bulunabilir ancak bunun yanlış olduğunu algılayamadan inat eder, karşısındaki matematik bilen bunun yanlış olduğunu söylediğinde 50 tane laf duyar ya. Durum aynı...

@Quattr0 Konunun içinde cevap vermek zorunda olan taraf olmasam ben de eğlenirdim açıkçası. Arkadaşınla uğraştığın için anlarsın ne demek istediğimi. Birisi 2 x 2 = 7 diye iddiada bulunabilir ancak bunun yanlış olduğunu algılayamadan inat eder, karşısındaki matematik bilen bunun yanlış olduğunu söylediğinde 50 tane laf duyar ya. Durum aynı...
Hocam çevremde o kafada o kadar insan var ki. Kesinlikle en sinir bozucu insan tipi. Özellikle anladığım konularda yanlış bir şeyi savununca deli oluyorum 😃 Sizin mesajları da okuyunca baya uğraşmışsınız ama yok pek bir şey değişmemiş gibi.
@eXxx hocam bu arada size de öneri yapayım. Bütçeniz var sanırım bizde geçenlerde araba bakarken sıfır Egea almayı düşünüyorduk fakat vazgeçtik 2014 Advance Corolla aldık. Arabadan memnunuz ki bence Egea'dan daha iyi bir seçim oldu.

Bütçeniz var sanırım bizde geçenlerde araba bakarken sıfır Egea almayı düşünüyorduk fakat vazgeçtik 2014 Advance Corolla aldık.
İlk istenen arabanın bütçesine göre sarı siteye bir baktık, ağır hasar kaydı olmayan ya da güvenilir gibi duran o fiyat baremindeki arabalar şimdiki kasanın 2 eski kasası. 2012 ya da 2013 yılında sonlanan kasayla Corolla ve Auris kullandım, açıkçası o bütçelerde mantıklı seçimler değil. İkisi de eski teknoloji kaldılar.

E170'ler de dediğim gibi ya hasar kayıtlı (ağır) ya da güvenilir olmadıkları için öneremedik. 2015 model baktım özellikle.

Konu sahibi en başından bu araba için öneri istemek yerine, bütçesinin daha yüksek olabileceğini söyleseydi Egea üzerinden yürümezdi konu. Bu defa da sen Astra'yı savundun, sen Golf'ü savundun sen Corolla'yı savundun, sen Civic'i savundun kavgası olurdu herhalde. :D

Hocam çevremde o kafada o kadar insan var ki. Kesinlikle en sinir bozucu insan tipi. Özellikle anladığım konularda yanlış bir şeyi savununca deli oluyorum 😃 sizin mesajları da okuyunca bayağı uğraşmışsınız ama yok pek bir şey değişmemiş gibi.
@eXxx hocam bu arada size de öneri yapayım. Bütçeniz var sanırım bizde geçenlerde araba bakarken sıfır egea almayı düşünüyorduk fakat vazgeçtik 2014 advance corolla aldık. Arabadan memnunuz ki bence Egea'dan daha iyi bir seçim oldu.

Evet bütçem 250-350 bandında aslında elimde bulunan 2015 model aracı sıfır araçla değeiştirmek için kısa dönem geçiş aracı olarak kullanıcaktım ama bir anda "hurraa" diye bir anda sayfalarca tartışma döndü :D :D.

İlk istenen arabanın bütçesine göre sarı siteye bir baktık, ağır hasar kaydı olmayan ya da güvenilir gibi duran o fiyat baremindeki arabalar şimdiki kasanın 2 eski kasası. 2012 ya da 2013 yılında sonlanan kasayla Corolla ve Auris kullandım, açıkçası o bütçelerde mantıklı seçimler değil. İkisi de eski teknoloji kaldılar.

E170'ler de dediğim gibi ya hasar kayıtlı (ağır) ya da güvenilir olmadıkları için öneremedik. 2015 model baktım özellikle.

Konu sahibi en başından bu araba için öneri istemek yerine, bütçesinin daha yüksek olabileceğini söyleseydi Egea üzerinden yürümezdi konu. Bu defa da sen Astra'yı savundun, sen Golf'ü savundun sen Corolla'yı savundun, sen Civic'i savundun kavgası olurdu herhalde. :D
Evet keşke arkadaş baştan daha yüksek bütçesi olduğunu söyleseymiş. Siz söyleyince merak edip baktım bizim arabanın fiyatı uçmuş gitmiş gerçekten. Biz 132k ya aldık arka çamurluk lokal boyalı sadece şuan baktım muadilleri 150-180k arası gidiyor. Bence alınacaksa hemen alınmalı araba fiyatlar her geçen gün katlanıyor. Bide Corolla tercih etmemizin sebebi biraz da Audi'nin her ay eve giren paranın yarısını yemesiydi bu yüzden içi güzel ve masrafsız bir araba istiyorduk ve Corolla'dan başka alternatif yok gibi.

İlk istenen arabanın bütçesine göre sarı siteye bir baktık, ağır hasar kaydı olmayan ya da güvenilir gibi duran o fiyat baremindeki arabalar şimdiki kasanın 2 eski kasası. 2012 ya da 2013 yılında sonlanan kasayla corolla ve auris kullandım, açıkçası o bütçelerde mantıklı seçimler değil. İkisi de eski teknoloji kaldılar.

Konu sahibi en başından bu araba için öneri istemek yerine, bütçesinin daha yüksek olabileceğini söyleseydi egea üzerinden yürümezdi konu. Bu defa da sen Astra'yı savundun, sen Golf'ü savundun sen Corolla'yı savundun, sen Civic'i savundun kavgası olurdu herhalde. :D.

Dediğim gibi aslında 2015 model aracımı satıp garajıma sıfır bir ek araba çekicektim ama belirtmediğim ek bilgiler yüzünden tonla sohbet döndü :D ama pişman değilim haha :D.

Kavgayı başlatanı hatırlamıyorum, ilk hatırladığım C sınıfı olduğu ve şasisinin hangi arabalarla ortak kullanıldığı kesin olan bir arabaya teneke ve bana göre B sınıfı denilmesi oldu. Ondan sonrasında gözüm karardı. Sonra konuyu kim VW - Peugeot kavgasına getirdi, kim kime ne dedi hatırlamıyorum bile.

Sonrasında arka arkaya falso açıklamalar, en sonda da babasının arabasının asıl geliştiricisini bilmeyip hayatında gördüğü tek arabayı savunan biri gelince olay çığ gibi büyüdü. Kime vurduğumu bile hatırlamıyorum, galiba Jira'ya da vurdum 1-2 yorumda. :D VW de gayet iyi arabalar yapıyor, sallamasın daha fazla. :D

Kavga varsa ben dalarım, şu huyumdan bir kurtulamadım. :D

Dizel arabaların son hızı daha da düşüktür benzinli arabalara göre, verimli devir aralıkları çok daha kısa çünkü turbo benzinli motorlara göre. Bundan da haberin yok onu da anladık. :D
Ne alaka hocam ben zaten bunu anlatmak istedim size biliyorsunuz diyerek.
Araba üreticileri konuyu okusalar şunları yaparlar;

1- 508 üretimi sonlandırılır. Malum Passat'ın altında satış sayıları varmış o yüzden kötüymüş.

2- Bunu gören Mazda ve Subaru da bizim arabalar az satıyor o zaman kötüyüz diyerek kapanırlar.

3- FIAT ve Chrysler Egea/Tipo/Neon satmayı bırakırlar. Bizde Egea, Avrupa'da Tipo, Amerika kıtalarında Neon (Dodge) olarak satılan "düşük bütçeli kompakt araba" sınıfı için Egea kötüymüş.

4- Renault BMW 5 ve Mercedes E serisine rakip bir araba yapar. Yalnız Renault markasıyla o arabaları kâr edeceği fiyatlarda satamayacağı için batar. :D

5- Yol tutuşu sorunlu olduğu ortada olan, Samsung'un tasarladığı Fluence ebedi olarak Renault olarak her yerde satılır ve 2100 yılına kadar kasa değişikliğine gitmez.

6- Bundan sonra tüm araba markaları arabalarına teneke denmesin diye hiçbir işe yaramayacak bile olsa panellerde kalın çelik sac kullanır. Araba 3 ton olsa da sorun değil, teneke denmeyecek sonuçta. :D

7- Passat'ın Türkiye'de 508'e göre 2 katı fiyata vergi bindirilmiş haliyle satıldığını gören VW bunu globale yayar. Tabii hepsinde de nal toplar. :D
Offff harbi çok uzattın be hocam! adamın açtığı konuyu dalgaya da vurdun. Kaliteli mühendise basar yapardı iyi arabayı, o şirket akılının alamayacağı paralar dönüyor CEO'da. Ama halihazırda BMW, Audi, Mercedes varken aralarına rakip girseydi ön yargılı olurdu insanlar. Yani Rampage Steelseries kalitesinde kulaklık üretseydi sende bende ön yargılı olurduk o mantık. Adamlar şirket arabası bahanesi ile kaç bin satıyor alt pazarda lider oluyor. Bazı yerlerinde sana hak versem de senin çaktırmadan laf sokmaya çalışman her yerinden belli oluyor. YHA yazan arkadaşlardan farkın kalmadı hocam kusura bakmayın tüm değeriniz silindi gözümden bu mesaj sayesinde.

Adamın açtığı konuyu dalgaya da vurdun.
Bak bu da benim başıma kaldı... Kavgayı başkaları çıkardı, bana kaldı. Konuyu gırgıra vuranlar konu sahibiyle birlikte başka biri, bu da benim başıma kaldı. Ortanca kardeş de değilim aslında, neden kabak başıma patlıyor anlamıyorum. :D

Kaliteli mühendise basar yapardı iyi arabayı.
Renault mühendisleri zaten gayet iyiler ancak marka algısı denilen bir şey vardır. Sen yıllardır premium sınıf arabalar yapan markalarla aynı maliyette o kalitede araba yapamazsın. O fiyatlara satamazsın da, Fluence üzerinde Renault değil de asıl geliştirici şirket markası olsaydı o da satılmazdı. Marka algısı her şeydir. Kâr elde edebilecek olsalar zaten sana bana kalmadan bunu anında yaparlar.

Yani Rampage Steelseries kalitesinde kulaklık üretseydi sende bende ön yargılı olurduk o mantık.
Marka algısını yaratmak bir anda olmuyor. Zamanında Audi VW'nin bile altında bir marka algısına sahipken şu anda premium sınıf arabalar yapıyor. Bu bir anda olmaz, zamanla oluşur ve firmalar buna göre plan yaparlar. Şu anda 3 tane Alman premium yanına 1 İsveç 2 tane de Japon firması gelmeye çalışıyorlar, çok kaliteliler ancak hâlâ Lexus hariç o düzeyde görülemiyor arabaları.

@Ella Freya Ayrıca bende önyargı yok, bak eski sayfalara. Orada güvenlik konusunda nasıl Renault'yu övdüğümü ve Peugeot'nun VW gibi premium altı marka algısına gelme çabasını övdüğümü gör. Bunların yanında kendim para verip VW araba aldım. VW kullanıyorum, Peugeot'yu son kasalardan dolayı takdir ediyorum, Renault mühendisliğini "kendisinin yaptığı" arabalardaki güvenliği için övüyorum. Önyargılı ve taraflı olan benim öyle mi? :D

Jeep Compass ile aynı şasiyi kullanıp, düşük bütçeli kompakt sınıf arabayı maliyet kısmak için görece ucuz materyaller kullandığı için teneke diyenlere söyle önyargılı diye. :D

Bazı yerlerinde sana hak versem de senin çaktırmadan laf sokmaya çalışman her yerinden belli oluyor.
Çaktırmadan bir şey yapmıyorum. Direkt olarak o mesajı yazan belli, inatlaştığın konunun yanlış olduğu belli. Sen üstüne araştırmadan ya da başka şeylerle tecrübe kazanmadan bunda inat edersen biraz laf gelir. Dediklerimi yanlışlayacak kaynakları araştır bakalım, dediklerim kaynaksız mı gör istersen. İşin sadece benim sürdüklerimdeki tecrübe kısımları değil, bizzat kaynaklı araştırmalar (şasiler gibi) ile dediğim şeyler.

Son düzenleme:
@Yararsız Üye Ben senin başına falan kalmadım dalgaya vuran ilk yalanlayan sendin bende kendi yorumlarımı kattım konu uzayınca sende başıma kaldı falan dedin. Sadece Egea serisinin Renault'a göre daha dayanıksız olduğunu söyledim, sonra sen bir anda arabayı yerle bir ettin, ben bir anımı anlattım daha geçen ay olan sen nasrettin hoca masalları gibi yalan dedin. Daha sonradan gelen insanları peşine takıp olayla ilgili dalga geçtin. Ben zaten şase olayını falan yalanlamıyorum. 130 bin bandına alınabilecek son model en iyi arabanın bu olduğunu söylüyorum arkadaşda 350'ye kadar çıkacağını sonradan söylüyor. Daha sonra daha pahalı olan civic, focus vs. araya girince tabiki üretim amacı ve üretim maliyeti daha az olan fluance daha aşşağıda kalıyor doğal olarak. Madem 350 parası var arkadaşın D segmentine baksında daha da insanları meşgul etmesin. Bu arada 350 veripde Egea konusunu açmasını anlamadım? Piyasa çok yakında yeniden artacak araya ek araba koyarsa zarar eder onu söyleyim. Passatın 450 bin olduğu ülkede halkın alacağı araba tabi C segmenti olacaktır. 20 bin dolardan az olan Fluance fiyatının lideridir. Ne kadar ekmek o kadar köfte, 130K fiyatındaki arabadan, D segmenti yol tutuşu arayan sizlersiniz. Bende burada segmentine göre yeterli olduğunu söyledim. Sonuna kadar katılıyorum cümleme. Şirket arabalarının bakımları Allah'a emanet. Kim bilir kaç kasisten geçti de deforme oldu. Nerelerinde trim sesleri çıkıyor sayamam bile. Bir de temizini kullanmanı istiyorum senden.

Yeni konular

Geri
Yukarı