Sıfır egea hatchback urban Plus alınır mı?

Egea hariç her şey konuşuldu. Rönesans tablosu gibi konuydu.
Egea konuşuyorduk ki konuyu fanboylar kuşattı. Biz de çıkarıp masaya vurduk. Bir yandan Reno'ya, bir yandan VW'ye karşı savaş verdik.

Heil OPEL!

Vallahi sadece fiat modelinde sadece fiorino kullanmışlığım var arakdaşların sayesinde çoğu model arabaya binmiş ve kullanmış kadar oldum :D gayet bilgili ve çarpıcı konular döndü egea haricinde.:D 😂
Seni de ayriyetten tebrik ediyorum. :D
Kılıçlar çoktan çekilmiş, mevziler çoktan hazırlanmış. Aynı 1. Dünya Savaşı'nda olduğu gibi her şey hazır ama savaş nasıl başlayacak? İşte oradaki Sırp milliyetçisi sensin bu konu ile savaşı başlattın. :D

Büyük hakkıma girdiniz şu anda. Egea'nın çarpışmada güvensiz olmadığını, hangi arabayla ortak şasi kullandığını, neden o şasinin dayanıklı olduğunu, 5 yıldız alamamasının nedenini anlattım. :D o fiyata, eğer güvenlik paketi de varsa neden alınabileceğini söyledim.

Daha ne söyleyeyim? :D.

Haha :D sizde haklısınız. Bilgi dolu ve saygılı yorumlarınız için tüm okuyan ve cevap veren herkese teşekkür ediyorum :) ellerinize sağlık egea HB konusu açılan her yere bu konuyu etiketleyebiliriz bence 🤣 .

Bir dahaki sefere lütfen bizleri de araba konusuna etiketleyin, çekirdek ve kola ile gelmezsem ne olayım...
150 km/s üstü hızla bir yere girip burnunun kanamadığını iddia eden konular falan da oluyor arada. Onlarda tartışma başlattığım zaman seni etiketlerim direkt. Kap çekirdeğini gel. :D

@eXxx İnsanlar çok fazla "hissi" yorum yapmayı seviyorlar. Soruyorsun X model ile kıyasladın mı? Hayır. Y konusunu biliyor musun da bu yorumu yapıyorsun diye soruyorsun, cevabı yine hayır. Z marka sandığın araba aslında o marka değil diyorsun, ondan da yeni haberi oldu arkadaşın.

Birisi diyor 508 az sattı, Passat 2 katı pahalı o zaman Passat iyi 508 kötü. Pazar hedefleri farklı, üretim kapasiteleri farklı, pazar konumlandırmaları farklı ayrıca bu ülkedeki saçma vergi hacimleri dışında bu 2 araba aynı fiyat segmentinde. Bunun hesabını yapmıyor.

Başka biri diyor Renault akıllıca davrandı pazar lideri oldu B/C segmentinde. Renault değil, o fabrika burada Opel'in olsaydı Opel o kadar satılacaktı. Bunu algılaması zor mu? Ayrıca yıllarca D sınıfı araba yaptı Renault, göremiyoruz yollarda rakiplerinin karşısında. Yolda Mercedes C, BMW 3, Passat hatta daha geçen yıl gelen 508 var bol bol. Talisman nerede bu kadar yıldır? :D

Kaportası çabuk yamulan bir malzemeden yapıldı diye arabaya teneke deniliyor... Tövbe tövbe... O kaportası yamulan dağılan araba eski arabaların alayından daha güvenli çarpışmada.

Bahsi geçen arabaların neredeyse tamamını daha yakın zamanda bile kullanmamış olsam, piste çıkıp araba sınırlarını zorlayan biri olmasam yerim belki denilenleri. Bu forumda en kısa durma mesafesi için motor freni + fren + el freni aynı anda kullanılır diyen bile oldu. 🤣

Araba üreticileri şu konuyu okurken kahkahalar atıp, araba üretimini bir saat molaya aldığını düşünün.
Araba üreticileri konuyu okusalar şunları yaparlar;

1- 508 üretimi sonlandırılır. Malum Passat'ın altında satış sayıları varmış o yüzden kötüymüş.

2- Bunu gören Mazda ve Subaru da bizim arabalar az satıyor o zaman kötüyüz diyerek kapanırlar.

3- FIAT ve Chrysler Egea/Tipo/Neon satmayı bırakırlar. Bizde Egea, Avrupa'da Tipo, Amerika kıtalarında Neon (Dodge) olarak satılan "düşük bütçeli kompakt araba" sınıfı için Egea kötüymüş.

4- Renault BMW 5 ve Mercedes E serisine rakip bir araba yapar. Yalnız Renault markasıyla o arabaları kâr edeceği fiyatlarda satamayacağı için batar. :D

5- Yol tutuşu sorunlu olduğu ortada olan, Samsung'un tasarladığı Fluence ebedi olarak Renault olarak her yerde satılır ve 2100 yılına kadar kasa değişikliğine gitmez.

6- Bundan sonra tüm araba markaları arabalarına teneke denmesin diye hiçbir işe yaramayacak bile olsa panellerde kalın çelik sac kullanır. Araba 3 ton olsa da sorun değil, teneke denmeyecek sonuçta. :D

7- Passat'ın Türkiye'de 508'e göre 2 katı fiyata vergi bindirilmiş haliyle satıldığını gören VW bunu globale yayar. Tabii hepsinde de nal toplar. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı