Sıfır egea hatchback urban Plus alınır mı?

Siz hala Youtube videolarına bakarak araba alın, ona göre karar verin.
Şu argümanı sunmayı bırakın, kimsenin sadece YouTube'daki araç inceleme videolarına bakarak araç aldığı yok. İnsanlar ihtiyaç ve bütçelerine göre arabalar alıyor, YouTube'daki çöp arabayı övmesi için para verilmiş adamların dediklerine göre değil.

Daha fazla diyecek bir şeyim yok. Neye karşıt argüman sunsam şu da şöyle... :D
Ucuz olan daha iyidir diyen de yok, aynı şey daha pahalı olan araç için de söylenebilir; böyle bir argüman olamaz.

@Yararsız Üye Sana bahsettiğim VW kitlesinin tipik örneği Akif işte. Bana inanmamıştın ve hehe demiştin ama gerçekler gözünün önüne serildi bu konuda :D

Passat'a binmesek tamam diyeceğiz. Arkadaş tamam kötü bir araç değil, kötü demiyoruz. Ama göklere çıkartıp rakiplerinin 10 adım önündeymiş gibi göstermeye de gerek yok. Ben yol tutuş, tasarım ve keyifli viraj almak istiyorumdur, Insignia alırım. Bir başkasının 3 çocuğu vardır, konfor ve genişlik istiyordur, Passat alır. Bitti.

Fanboyluk yapınca eline bir şey geçmiyor, arabaların dinamikleri ya da hitap ettiği kitle değişmiyor.

Hahaha komiksiniz. Git sat arkadaşım. Birbirinizi destekliyorsunuz ne güzel. :D Bu kadar marka düşmanlığı görmedim ömrümde. Binmeden konuşmam diyorum hala atlıyorsunuz. Yaptığım yorumlar yaşadıklarımdan öne çıkanlar. Sadece kendisini üç beş arabaya binen, kendisini paralı sanan "çocuklar" inşallah daha iyi arabalara binersiniz. :)

@Saboteur Sana bahsettiğim VW kitlesinin tipik örneği Akif işte. Bana inanmamıştın ve hehe demiştin ama gerçekler gözünün önüne serildi bu konuda :D
Falso 1: Ülkedeki saçma vergi politikası ortadayken gidip 2 litrelik Passat ile 1.6 508 kıyaslar ve biri diğerinin 2 katı. 2 katı pahalıysa daha iyidir demeye getirir.

Falso 2: Git global fiyatlara ve baz modellerin fiyatlarına bak deriz. Bakmaz.

Falso 3: Arabaların segmentasyon sistemini bilmez, Egea'ya B sınıfı der.

Falso 4: Arabayı kaportadan ibaret zanneder, önemli olanın şasi olduğundan haberi yok.

Falso 5: Gider benzer motor güçleri olan 2 farklı segment arabayı kıyaslar. Biri 150 diğeri 145 beygir olduğunu bildiğin için dersin ki aralarında ağırlık farkı var, hafif olanın performanslı olması normal. Daha motor güçleri (benzer motor güçleri diye yazmışım o kadar) ne demek onu bile algılayamaz, gider çok daha güçsüz motorlu araba örneği verir.

Dediğinin çoğu var, azı yok. Net diyorum şu ana kadar senden gördüğüm en doğru tespit olmuş bahsi geçen kişi. :D

Sadece kendisini üç beş arabaya binen, kendisini paralı sanan "çocuklar" inşallah daha iyi arabalara binersiniz. :)
Kendi mesleğimi yapan bir Avrupalı ya da Amerikalı için bindiğim araç standartların o kadar altındaki, şaşarsın. Seninle aynı dönemde mod yapmış biriyim, ikimiz de eski üye sayılırız ve az çok birbirimizi tanıyoruz. Beni hangi konuda sahip olduğum bir mal ya da maddi bir kaynakla övünürken gördün?

Bunu yapanlar çok var ama yaşlarına ve sonradan görmelerine veriyorum. Daha iyileri umarım hepinizin olur, benim gözüm yüksekte değil. Arabadan, evden, ya da binbir çeşit maddi kaynaktan öte önemli parametreler var bu hayatta. Allah kimseyi onlardan mahrum etmesin :)

Bu arada ben Corolla Golf önermişken fanboy diye yok yere saldıran sizdiniz. Kağıt üstündeki verilerle savunmaya devam edin. Ayrıca VW'ini sat o zaman anlarsın ne demek istediğimi. Daha cümleleri bile anlamadan kendi kendinizi tatmin edin birbirinizi destekleyerek. :) Malum Jira daha önceden beri VW sevgimi içine hapsetmiş. :)

Bu kadar marka düşmanlığı görmedim ömrümde.
C sınıfı SUV'ların hepsini kullandım. C HB ve D Sedanların çok büyük kısmını kullandım.

C sınıfı SUV alırken tasarımı göz ardı edip VW Tiguan aldım konfor, yol tutuş, yalıtım ve genişlik olarak "ortalamada" daha iyi o bütçedeki rakiplerinden dedim. Burada tamamen objektif şekilde, haftalarca araba kullanarak bir seçim yapmış olan ben fanboy oluyorum sana söylediğin baştan aşağı yanlış söylemlerine karşı cevap veriyorum diye, öyle mi?

Bu konuda 1 fanboy görüyorum, 1 tane de yarım hater görüyorum (kendini biliyor) ama başkasını görmedim. Böyle şeyler geveleyenlere ne kadar denk gelmişse artık adamın o önyargısına da hak verdim sayende.

Daha "benzer motor güçlerinde" 2 farklı ağırlıktaki araba söyleminin anlamını kavrayamayan birine laf anlatmakla uğraşıyoruz bir de...

Düzgün konuş. Argümanınıza karşıt argüman sundum. Durduk yere VW sevgisi, fanboylukla itham eden sizdiniz, kendimi savundum. Bilmiyorsunuz mu dedim? Abi işinize bakın ya.
Sanayi yüzü görmemiş adamlarla boşa harcamışım zamanımı. :D

Düzgün konuş. Argümanınıza karşıt argüman sundum. Durduk yere VW sevgisi, fanboylukla itham eden sizdiniz, kendimi savundum.
Forumda ilk defa fanboy ithamına hak verdim. Sen önce segmentasyon nedir? Nasıl yapılır? Arabalarda platform ne demektir ve anlamı nedir? Pazar hedefleri nedir? Üretim kapasiteleri / satış oranları kıyaslaması nasıl yapılır? Pazar payları nasıl hesaplanır? Onları bir araştır.

Passat; orta yaştaki geniş aile sahibi ve konfor isteyen kişileri hedef alan arabadır.

508; daha genç olan, daha sportif görünen ve dinamik sürüş isteyen kişileri hedef alan arabadır.

Bu 2 araba da birebir aynı "fiyat segmenti" içindedir. Birbirlerine rakip de değildir. A4 ve A5 rakip mi? A6 ve A7 birbirlerine rakip mi? Mercedes E ve CLS birbirlerinin rakibi mi? Farklı kasa tipleri konusunu da öğren önce.

Ayrıca Egea da kendi segmentinde (low budget compact car) teneke değildir, gayet global olarak tercih edilen bir arabadır. 10 yıl öncesinin o fiyatlarda alınan arabaları da Egea'dan güvenli değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı