Sıfır scooter satıp eski kasa racing almak mantıklı mı?

Etluseem

Hectopat
2023 RKS grace 202 sahibiyim. Param buna yettiği için bunu aldım aslında racing motor sahibi olmak istiyordum. Motorumu satıp hyosung GT250r almayı düşünüyorum ama mantıklı olur mu? Motorumun görünüşü ayrı güzel sürüşü ayrı güzel ilk defa scooter sahibi oldum. Fakat benim tarzım değil ve pek tatmin etmiyor beni. Küçüklüğümden beri hayalim racing motor sahibi olmak. Bütçeme uyan racing motor hyosung GT250r ve bu motor çok hoşuma gidiyor. Bu motoru almak istiyorum fakat mantıklı olur mu bilmiyorum. Attan inip eşeğe binmek gibi mi olur yoksa gerçekten memnun mu olurum emin olamıyorum.

4394ef67-2902-46f6-b684-fc3be1df0ac4.jpeg

eed98a14-f76d-44a9-b764-86854311acf3.jpeg

fcd8d848-29e2-4e13-b27e-beb19e362049.jpeg

Bunlar da motorumun resimleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Scooter olarak güzel bir model. Vitesli ve debriyajlı sürerim derseniz olabilir. Temiz olmasına dikkat edin. Sürat olarak ise aradaki farkı hissedersiniz.

Scooter olarak güzel bir model. Vitesli ve debriyajlı sürerim derseniz olabilir. Temiz olmasına dikkat edin. Sürat olarak ise aradaki farkı hissedersiniz.
Haklısınız çok güzel fakat tarzı bana uymuyor. Bisikletlerim bile hep Yol yarış bisikleti oldu 😅 Hyosung GT250R almak istiyorum debriyajlı motor da sürdüm zamanında. Az çok tecrübem var debriyajlı motorlarda.

Hayatının en büyük hatasını yaparsın. Scooter satılıp Racing makine alınır ama bu Hyosung GT250R olmamalı, 2 zamanlı makina kalmadı artık çok yorar seni.

Tavsiyem illa Racing makine istiyorsan şuan piyasadaki en mantıklı makine olan RS200 alman.

Bazen şeytan o konuda beni de dürtüyor Hyosung'un parçaları ve ustası yok gibi tamirciye girdiğinde ustaların yüzü düşüyor.

Hayatının en büyük hatasını yaparsın. Scooter satılıp Racing makine alınır ama bu Hyosung GT250R olmamalı, 2 zamanlı makina kalmadı artık çok yorar seni.

Tavsiyem illa Racing makine istiyorsan şuan piyasadaki en mantıklı makine olan RS200 alman.
2011-2016 arasında üretilenlerde mi 2 zamanlı?

Bazen şeytan o konuda beni de dürtüyor Hyosung'un parçaları ve ustası yok gibi tamirciye girdiğinde ustaların yüzü düşüyor.
Konfor güzel de racing farklı 😂

2023 RKS grace 202 sahibiyim. Param buna yettiği için bunu aldım aslında racing motor sahibi olmak istiyordum. Motorumu satıp hyosung GT250r almayı düşünüyorum ama mantıklı olur mu? Motorumun görünüşü ayrı güzel sürüşü ayrı güzel ilk defa scooter sahibi oldum. Fakat benim tarzım değil ve pek tatmin etmiyor beni. Küçüklüğümden beri hayalim racing motor sahibi olmak. Bütçeme uyan racing motor hyosung GT250r ve bu motor çok hoşuma gidiyor. Bu motoru almak istiyorum fakat mantıklı olur mu bilmiyorum. Attan inip eşeğe binmek gibi mi olur yoksa gerçekten memnun mu olurum emin olamıyorum.

Eki Görüntüle 1891124

Eki Görüntüle 1891125

Eki Görüntüle 1891126

Bunlar da motorumun resimleri.
Hyosung öyle kolay binilecek bir makine değil, parça ve usta konusunda büyük sıkıntıları var. Ayrıca Hyosung GT250R'da 2015 makyazlı kasa almak gerek. Önceki modellerin arka süspansiyon sertliği ve devir kesicisi olmaması motorları baya yordu.
Bu arada kaç model alırsanız alın ateşleme ve elektirik konusunda da sıkıntı yaşayacaksınız.
140-150 bin lira bütçelere KTM, Honda gibi makinelere bakabilirsin.

Denildiği gibi yaygın olanlardan almak daha iyi olur.

Hyosung öyle kolay binilecek bir makine değil, parça ve usta konusunda büyük sıkıntıları var. Ayrıca hyosung GT250R'da 2015 makyazlı kasa almak gerek. Önceki modellerin arka süspansiyon sertliği ve devir kesicisi olmaması motorları bayağı yordu.
Bu arada kaç model alırsanız alın ateşleme ve elektrik konusunda da sıkıntı yaşayacaksınız.
140-150 bin lira bütçelere KTM, Honda gibi makinelere bakabilirsin.

Bütçem 90-105 bin TL arası.

Yeni konular

Geri
Yukarı