Sıfırdan yazılıma başlamak için tavsiye

KidiSeption

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Hazır yaz tatili gelmişken yazılım öğrenmeye başlamak istiyorum ama sıfır bilgiye sahibim. Udemy'den ders almayı düşünüyorum. İnternette nereden başlamam gerektiğini aradığımda her yer farklı bir şey söylüyor. Yazılıma aşina olmak için basit bir şekilde pyhtona alışsam ardından C ve C# ve belki JavaScript ile devam etsem mantıklı olur mu?
Baktığıma göre ilk aşamada C++ önerilmiyor fazla komplike gelebilirmiş ileriki aşamalarda belki alınabilir. (ayrıca bildiğiniz ve sevdiğiniz bir Udemy eğitmeni varsa önermeniz güzel olur.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dil öğrenmek üzerinden bir yazılım planı oluşturma. "Önce Python sonra C" gibi bir plan yanlış olur. Yazılıma başlamadan önce ne yapmak istediğini bulman lazım. "Ben oyun mu geliştirmek istiyorum yoksa web site mi, yapay zeka ya atılsam da güzel olur aslında." gibi soruları kendine sorup istediğin alana yönelik dilleri öğren.

Eğitmen olarak da kablosuzkedi, Yazılım Bilimi ve Tayfun Erbilen'i öneririm. Tabi ben Web development hakkındaki videolarını izledim başka eğitimleri var mıdır bilmiyorum.

Herkes farklı bir şey söyler, normaldir. Binbir türlü tarif var. Burada da herkes farklı bir şey söyleyecek. Başlangıç dilinin bir önemi yok. Bir noktadan sonra dillerin de önemi kalmayacak. Rehberi okumanı öneririm.

Geri
Yukarı