Şifrelerin saklandığı OneDrive çalınabilir mi?

BruhDude

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu konuda çok titiz bir insan olduğumdan her sitede farklı bir şifrem var ve bu yüzden 20 25 farklı şifrem var. Bütün şifrelerimi aklımda tutamıyorum saklamak için not defterine yazıp RAR ile şifreledim sonra o RAR dosyasını harici harddiske attım ama harici harddiskimi kaybedersem diye OneDrive kasama da koydum sizce OneDrive'dan çalınma ihtimali var mıdır?

Merhaba arkadaşlar, bu konuda çok titiz bir insan olduğumdan her sitede farklı bir şifrem var ve bu yüzden 20 25 farklı şifrem var. Bütün şifrelerimi aklımda tutamıyorum saklamak için not defterine yazıp RAR ile şifreledim sonra o RAR dosyasını harici harddiske attım ama harici harddiskimi kaybedersem diye OneDrive kasama da koydum sizce OneDrive'dan çalınma ihtimali var mıdır?
Google kullanın derim.

Hocam bence not defterine yazdıklarınızı yazıcıdan çıkartın. Elinizde fiziksel olarak bulunur.

Çok önemli olmayan hesaplarınızı KeePassXC veya Bitwarden de tutabilirsiniz. Genellikle kredi kartı bilgilerinizi girip kayıtlı tutuğunuz uygulamalar da kullandığınız mail adresinizi bir kağıda not etmeniz en güvenlisi olacaktır. KeePassXC offline olarak şifreler bilgisayarınızda depolanıyor ama şifrelenmiş bir şekilde olduğu için güvenilir ki her password Manager de bu şifreleme özelliği vardır. Bitwarden Online password Manager ama açık kaynak yazılımlı olduğu için ben çok önem vermediğim hesaplarımı bu platformda tutuyorum. Şu sıralar KeePassXC geçmeyi planlıyorum ama Database'yi de korumak için kaliteli bir USB yedeklemek gerekiyor. Bir de sonrasında USB atarken vb. bozulmaması için ayrıntılı araştırıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı