Sigaraya Yeni Zam Yapılacak

Buradan ben kaçağın kaçakçılığın nasıl olduğunu biliyorum demekle hiçbir şeyi kanıtlamış olmuyorsun. Benim için, hiçbir konuda bilgi sahibi olmadan sürekli boş boş sözlerle devlete laf atıp havalı görünmeye çalışan, vasfı olmayan birinden farksızsın. Git kendine yararlı şeylerle uğraş biraz.
Ne demek zerre kadar ? oturduğum sokakta dahi 2 yer var kaçak sigara satan. Amaç devlete laf atmak değil gerçekleri yansıtmak. Biraz gözlükleri çıkarsak mı ne ?

@M.CLK Bakalım artık zaman göstericek. Zararsız sigaraların piyasaya sürülmesini bekliyorum, tam kâr marjları azılacak tak diye zararsızını sürecekler piyasaya.
Zararsız sigara olmaz. Kimyasal tepkimeye girerse zararlı olur. E sigara da denedim o da sigaradan daha zararlı. En iyi çözümü bırakmak ama bende çok kaliteli tütün var bitirem bırakırız. :)

@M.CLK Dostum üretim konusunda bilim her türlüsünün hakkında geliyor, hele ki bir de para basanlar işin içindiyse her türlüsü olur. Bak görürsünüz, sigaranın %80-90 daha zararsızını ve kokusuzunu piyasaya sürecekler, yaptırımlar azalacak. Esrar gibi bir çok ürünlerin de 5-10 yıla kalmaz yasakları kalkacak. Balon Musk GDO'suz orjinal kenevirini içerken millet en kalitesizini içip esrara laf yapıyor, ama kimsenin haberi yok eski tohumun piyasada kalmadığından.
Yalnız ben sigara, alkol vs tüketmiyorum, sadece zararsız olanlarının piyasaya sürülmesini bekliyorum. Pusudayım yani böyle haberler için :D Çok beklersin demeyin, çoğu gitti azı kaldı.. 🧐

Yahu adamlar bırakılmayacağını biliyor zaten içenlerin. Mis gibi para akıyor o kanaldan. Kimsenin sağlığını falan düşündükleri yok. Buna inanacak kadar saf olmasın kimse. 10 katına çıkarsınlar yine içecekler. Gördüğüm, tanıdığım, sevdiğim adamlara da bırak demeyi ben bıraktım artık. Niye dert edeyim koca adam kendini düşünmüyorsa ben ne yapayım?... İçin abicim bulursanız kaçak da için. O zımbırtının keyif verdiğini düşünmeye devam edin.

@M.CLK Dostum üretim konusunda bilim her türlüsünün hakkında geliyor, hele ki bir de para basanlar işin içindiyse her türlüsü olur. Bak görürsünüz, sigaranın %80-90 daha zararsızını ve kokusuzunu piyasaya sürecekler, yaptırımlar azalacak. Esrar gibi bir çok ürünlerin de 5-10 yıla kalmaz yasakları kalkacak. Balon Musk GDO'suz orjinal kenevirini içerken millet en kalitesizini içip esrara laf yapıyor, ama kimsenin haberi yok eski tohumun piyasada kalmadığından.
Yalnız ben sigara, alkol vs tüketmiyorum, sadece zararsız olanlarının piyasaya sürülmesini bekliyorum. Pusudayım yani böyle haberler için :D Çok beklersin demeyin, çoğu gitti azı kaldı.. 🧐
Zararsızını yapsalar ilaç şirketleri ve diğer şirketler nasıl kazanacak. ?

@M.CLK Sigara satılmıyacak derecede baskılar ve yasaklar yediği zaman. Bahsettiğim gibi %100 zararsız olanı piyasaya sürülmeyecek, en azından %80 zararsız hale getirilip kokusundan arındılaracak. GDO'nun kraliçelerinden bahsediyoruz burda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı