Simülasyon muyuz?

Kardeşim bana biraz O.C yapın da yolumuzu bulalım. Grev yaptırmayın bana. Mavi ekran veririm.
Alıştıra alıştıra voltajı döşe bana 🤣

Töbe töbe :D
Hocam gece gece hiç güleceğim yoktu yemin ederim sesli güldüm :D. Bak hala gülüyorum :D.
Geçen virüsün birisi kafama girdi çıkmıyor lanet olası ama varya kafamı nasıl güzel etti görmeniz lazım bir sağa çarpıyorum bir sola en sonunda pederim geldi osmanlı formatı attı düzeltti beni.

Evren simülasyon uygulanamayacak kadar büyük.

Bu teoriyi kanitlamanin mümkünatı yok, ayni zamanda çürütülemez bana göre.

Simülasyon uygulanamayacak kadar büyük derken tam olarak neyi referans alabiliriz? Örneğin, teknolojinin sınırı şu kadardır, bu işlem gücü ile evreni simüle etmek mümkün değildir gibi.

Bir de, evrenin büyüklüğünün ana bilgisayara, veya simülasyon her neyde çalışıyorsa, ona doğru orantılı yük bindirdiğini düşünmüyorum.
Uzayın ve atomların bile çok büyük kısmı boşluktan oluşuyor.
Simülasyonun insanoğlunu izlemek için oluşturulduğunu var sayarsak, sadece bizim gözlemlediğimiz alanların bilgisayar tarafından işlenmesi de mümkün. Koskoca gelişmiş uygarlık, bi' programa optimizasyon yapamayacak değil ya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı