Zaman yolcusu muyuz?

Bu forumda kaç tane bilim konusu okudunuz bilmiyorum ama konular bir yerden sonra ironik bir şekilde İslam-Bilim tartışmasına dönüyor.

İnandığım şeye saman adam diyeni bile gördüm. Alaya bağlıyorlar, olur olmadık yerlere geliyor konu. Gene öyle olmasını istemiyorum. Konu bilim, bilim üzerinden gidelim.
pek okumadım ama bilim ile din pek alakası yok. eğer biri din karıştırıyorsa araya yazmak için yazıyordur sadece. felsefe konularını okudum orda çok oluyor din ile ilgili ama o da normal bence, nihayetinde tanrıyı sorguluyor

İşte bunu yazmasaydın, konu din tartışmasına dönmeyecekti, akşama doğru tartışma çıkar, konu kilit yer, öyle öngörüyorum.
IMG_20200808_122509.jpg

Gitti güzelim konu.

Nedenini bilmiyorum ama yalan söylüyorlar!
Zamanda ilerlemiyorsun dostum zaman yalnız ilerliyor. Biz zamanın paraleli değiliz zamanın karşıt maddesiyiz. O yüzden zamanı durduramayız. Evrenin genişlemesine engel olamadığın gibi zamanın genişlemesine de engel olamazsın. O yüzden evrenin istediğin noktasına gidemediğin gibi zamanda da istediğin noktaya gidemezsin. Neden yaşlanıyoruz sanıyorsun?! Zaman var olduğu ve sürekli ilerlediği için. Karşısına çıkan her şeyi def eden ve durdurulamaz bir güç gibidir zaman. Gelecekte birileri geçmişe gitmeyi başarsa bile geçmişe genç haliyle gidemeyecek. Çünkü zaman ilerlediği için onu olduğu yaşının iki katına çıkaracağı için zamanın içinde, arafta yok olup gidecek.... Ama illa zamanda yolculuk yapma derdindeyseni geçmiş fotoğraflarınıza bakın. Zamanı durduramayız belki ama belirli bir noktasını kaydedebiliyoruz. O yüzden buna da bir tür yolculuk diyebiliriz...

Zamanda ilerlemiyorsun dostum zaman yalnız ilerliyor. Biz zamanın paraleli değiliz zamanın karşıt maddesiyiz. O yüzden zamanı durduramayız. Evrenin genişlemesine engel olamadığın gibi zamanın genişlemesine de engel olamazsın. O yüzden evrenin istediğin noktasına gidemediğin gibi zamanda da istediğin noktaya gidemezsin. Neden yaşlanıyoruz sanıyorsun? Zaman var olduğu ve sürekli ilerlediği için. Karşısına çıkan her şeyi def eden ve durdurulamaz bir güç gibidir zaman. Gelecekte birileri geçmişe gitmeyi başarsa bile geçmişe genç haliyle gidemeyecek. Çünkü zaman ilerlediği için onu olduğu yaşının iki katına çıkaracağı için zamanın içinde, arafta yok olup gidecek... Ama illa zamanda yolculuk yapma derdindeyseni geçmiş fotoğraflarınıza bakın. Zamanı durduramayız belki ama belirli bir noktasını kaydedebiliyoruz. O yüzden buna da bir tür yolculuk diyebiliriz...

Zamanda yolculuk ile bir derdim ya da kafayı takmışlığım yok. Ayrıca bilemezsin belki gelecekte yaşlanmayız. Neyse demek istediğim benim camdan dışarı güneşe baktığın zaman 8dk öncesini görürsün, bu da bir zaman da yolculuk değil midir? Sormak istediğim buydu ve sizin düşünceleriniz ne.

Geri
Yukarı