Sınav notumdan düşük sözlü notu girildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Derste herkes uyuyorsa ben 0 verirdim ve uyuyan herkesi rehberlige sevk ederdim. Edebiyata ilgisi yok diye bir sey olamaz. Lisedesiniz. Zorunlu ders ve tum liselerde ana ders bu. O zaman lise okumayacaksiniz.
Dersin işlenişine herhangi bir zarar, rahatsızlık vermediği sürece bir sorun görmüyorum hocalarin bu triplerinide anlamıyorum. "Kimse benim dersimde uyuymaz!" kimse kimseyi dinlemek zorunda değil, günümüzde lise okumak şart, sınavından yeterli notu alıyorsa aldığı notun aynısını sözlü olarak girer işine bakar, pardon da rehberliğe sevk edeceksin de ne olacak? Dersimde uyuyor diye disiplin kuruluna mı yönlendirecek seni? Komik. Lise okumayacaksınız diye birşey söylemek de sana düşmez ayrıca, açıktan okumaya geçilmesi artık mümkün olmadığı için istesen de istemesende okumak zorundasın.

Arkadaşlar herkes uyuyor diyorum 60 OBP'lik Anadolu lisesinde dersi dinleyen kişi şakasiz diyorum 10 kişi vardir uyanık ders katılan Max 5 kişi biri de benim ama biraz konusurum tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuşan, dersi sabote eden adamı iyice teşvik edeceksin, nasıl olsa sınavdan yüksek aldım diye sınıfta cirit atacak, bu ne biçim mantık?

Umurumda değil. Üst sınıflarda bu sorunlar çok daha fazla gündemde oluyor. Bir sıkıntısı varsa disipline versin. Benim OBP ile oynamasın.

@AngryKebab arkadaş haklı bir isyan içerisinde. Ayrıca sınıfta dersin düzenini bozacak herhangi bir şey yapılmamış. Bu durumda yapabileceği tek şey zıtlaşmadan, huyuna giderek konuşmak.

Arkadaşlar herkes uyuyor diyorum 60 OBP'lik Anadolu lisesinde dersi dinleyen kişi şakasiz diyorum 10 kişi vardir uyanık ders katılan Max 5 kişi biri de benim ama biraz konusurum tabii.
Son sınıf olarak hocalarımızda dersde uyumak, dinlememekten dolayı sık sık tartışıyoruz bizde ancak hiçbir hoca bundan dolayı sözlümüzü düşük girmiyor ki kıl hoca bizde de bol. Hocaya veya derse herhangi bir şekilde rahatsızlık vermediğin sürece sorun yok.

Tamamda hocam sadece biz konuşmuyoruz ki ayrıca derse sadece biz katılıyoruz arka 4'lü var bizim kimse derse katılmaz uyur herkes biz 4'ümüz katiliriz çünkü edebiyata ilgimiz var ama yine de 30u biz aliriz

Hocam o zaman neden böyle kiz grubu ve birkaç erkek harici çoğu kişiye not girmiş

Ya zaten derste herkes uyuyor kimsenin edebiyata ilgisi yok.

Derse de katiliyorum

Kişiden kişiye değişir, sözlü notuyla sınav notunun alakası yok, o not tamamen sınıftaki davranışlara bağlıdır veya özel bir ödev verir onun üzerinden verir. Derse katılman iyi ama konuştuğunu da kabul ediyorsun. Uyuyan öğrenciyi hiçbir öğretmen sevmez ama emin ol konuşana 40 verirseler uyuyana 50 verirler çünkü uyuyan en azından derste gürültü yapıp öğretmeni yormaz, ders işlenişini bozmaz. Ben de dersimde uyuyan, kendi kendine kitap okuyan, resim çizen birilerini görünce çok zorlamadan derse dahil etmeye çalışıyorum, istemezse zorlamıyorum ama 100 alsalar bile Max 70-80 veriyorum onlara. Eğer hem derse katılmayıp hem de konuşan varsa onları genelde 50'den yukarı not vermiyorum, hem konuşup hem derse katılan varsa onları da duruma göre bazen sınav notuyla aynı verip bazen düşürüyorum çünkü derse katılsa bile, ders akışını bozacak biçimde konuştuğu an tüm işleyişi bozup ders anlatımını aksatıyor, 1 iyi bir şey yaptıysa 2 kötülük yapıyor, hiç hoş olmuyor. Eğer ayrımcılık varsa bu durumu hocanla konuşabilirsin ama ayrımcılık yoksa yapacak bir şeyin yok, derste grupça oturup konuşmayı terk etmen en iyisi.

@AngryKebab arkadaş haklı bir isyan içerisinde. Ayrıca sınıfta dersin düzenini bozacak herhangi bir şey yapılmamış. Bu durumda yapabileceği tek şey zıtlaşmadan, huyuna giderek konuşmak.
Bugün hocayla beraber sınav kağıtlarını duzenlemistim haberim olsaydi konuşurdum hocayla

Olayı 2 taraflı dinlemeyip sadece bir taraftan dinleyip tam hak vermek ne kadar mantıklı? Konuştuğunu kabul ediyor, arkadaş grubuyla oturduğunu belirtiyor, yüzlerce öğrencim var, heybeden atmıyorum, biraz tecrübe biraz tahmin yürüterek derse katılımından çok dersi sabote etmiş olabileceğini düşünüyorum, tabii yanlış anlamasın sadece tahmin. Derste konuşmak dersin düzenini bozacak bir şey değil mi? Az önce de yazdım, benim de bazı öğrencilerim vardı tüm ders susmaz, konuştuğunun %30'u dersle ilgili %70'i dersi kaynatmayla ilgili olurdu, o öğrenciye mecburen sözlüsüne çok düşük vermiştim, o öğrencim de gelip burada konu açsa o da "katılıyorum ama düşük aldım" diyecekti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı