Şınav ve Barfiks Çekemiyorum

Ayağının altına bir şeyler koyarak veya başkasından yardım alarak kendini barfiks barında yukarı çek ve ardından yapabildiğin kadar yavaş bir şekilde aşağı doğru bırak. Sırt gününde ek olarak bu şekilde vücudunu alıştırabilirsin. Aynı zamanda barfiks çekmene yardımcı olması açısından hummer curl yapabilirsin, ön kol kasları da ikincil olarak çalışıyor barfiks çekerken.

Şınav çekememe sebebin büyük ihtimalle arka kol kaslarının güçsüz olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Boş barla dirseklerin kapalı olacak şekilde bench press yapabilirsin. İnternette anlatmaya çalıştığım hareketin videoları bol bol mevcut. Aynı zamanda bir bench sehpasına ellerini dayayarak da şınav çekebilirsin. Zamanla düz yerde çekmeye başlarsın.

Hocam bende kifoz vardı. Sırt çalışarak kifozu bayağı bir ölçüde düzelttim. Kifoz var ama az doktor 1 veya 2 aya geçeceğini söyledi. Söylediğiniz hareketlerin sadece ikisini o da sırt gününde dumbell row ve lat pull downu yapıyorum diğerlerini bilmiyorum.
Barbell Row Dumbell Row ile aynıdır düz bar ile yapılan versiyonu, şu şekilde;

380362

Barbell Row biraz teknik gerektiren ve sakatlık riski diğer hareketlere nazaran yüksek bir hareket, daha önce yapmadıysanız bir antrenör eşliğinde yapmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı