Sınava Çalıştıktan Sonra Oyun Oynamanın Zararı Olur mu?

Komodin

Decapat
Pazartesi-Perşembe arası sabah saat 9’dan öğleden sonra saat 14’e kadar dinlenerek Türkçe, matematik, geometri ve fizik derslerine çalışacağım. Sonrasında saat 18’e kadar oyun oynamayı düşünüyorum. Bu şekilde çok zararı olur mu?

Dostum bak bu nasıl çalıştığına bağlı ben eskiden her zaman ezber yapardım tüm arkadaşlarım gibi. Ama sonra anladım önemli olan dersi derste dinlemek ve konuyu asla ezberlememek konuyu severek ve isteyerek öğrenmek. Günlük tekrar yeterli olur.

Soru tiplerini, konu içeriklerini ezberliyorsanız zihninizi dağıtır ve çok zararı olur. Ancak bir konuyu bir günde kavramak yerine 7 konuyu 7 güne yayarak çalışıyor ve konu mantığını öğrenip soru tipleriyle çalışıyorsan hiçbir zararı olmaz. Ders çalıştığın zamanda da aklına oyunları getirme.

Büyük ihtimalle olur. Bu olayı yaşamış biri olarak söylüyorum yapma. Genelde sınava akşamları ve pazar günleri çalışırım. Stajta üzerime düşen iş fazla olması ve apartmanın ameleliği biraz bende stres yaptı. Boş vakitlerimde en fazla 1 el oyun atarım dedim ama hiç öyle olmadı. Ders çalışmanın yerini bende oyun oynamak aldı güç bela kurtardım kendimi. Tavsiyem yapma.

Her zaman duymuşsundur verimli çalışmanın ya da çok çalışmanın farkını sabah 5 saat ders verimli geçtiyse bir sorunu olacağını sanmıyorum. Örnek olarak çalışmanın 2. saatinde verim alamadığınızı anlarsanız bırakıp biraz dinlenip devam edebilirsiniz saatlere fazla takılı kalmak zorunda değilsiniz verime odaklanın.

Sonradan bakacak olanlara yazıyorum. Sınavda çıkabilecek soruları yapabilecek, yorumlayabilecek düzeye kadar çalıştıysanız ve gereken kısımları tamamladığınız sürece ne yaparsanız yapın sıkıntı olmaz.

oyun bağımlısı olma ihtimalin varsa sorumluluk almak istemiyorum fakat sen yeterince çalıştıysan zaten ne yaparsan yap bir sorun olmaz. 1-2 saati geçmeyecek şekilde oyun oynayabilirsin ama her gün yapma bence bunu ki alışkanlığa dönüşmesin. arada bir boşa çıktığında oynarsın ve keyifli zaman da geçirmiş olursun.
başka bir zararlı alışkanlığın varsa (anladın sen) onu kesinlikle bırak burada üstü açık bahsedemiyorum ama ben sınav senemde 6 ay falan uzak durdum çok faydasını gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı