Sınava kadar günde 12 saat çalışılır mı?

E_t0Fq0XoAI-UOI.jpg

Pek de küçük bir bedel değil gibi.

Valla kişinin hedefi varsa enerjisi de oluyor motive de oluyor. Motive olmayı dışarıdan aramak yerine kişinin kendisinde olması lazım. Motivasyon videoları falan boş. Anlık gaza getirir sonraki gün kitaba bakmazsın bile. Rotasız gemi olur mu? Önce rotayı belirlemek lazım ve onun uğruna mücadele etmek lazım.
Hocam yanlış anlamayın ama hedefiniz ne tam olarak çok merak ettim.

Günde 12 saat çalışmak ne? iş olsa bile fazla ki işte meşgulsün sen kalkıp 12 saat boyunca test falan ders çalışacaksın sanırım hayatının ve canının bir önemi yok, kendini o kadar sıkarsan bir zaman sonra hepten salarsın dikkat et.

Hocam halihazırda 7-8 saat çalıştığınızı söylemişsiniz ve verim de aliyormussunuz bu yeterli bence. Konu dinlemek için de vakit harcadığınız için belki size soru çözme vakti olarak yetmiyor olabilir. Netleriniz ne durumda bilmiyorum ama iyiyse ve konularda baya ilerideyseniz zaten ileride konular bitince tamamen soru çözüyor olacaksınız neredeyse.

Siz kendinizi daha iyi bilirsiniz. 5 ay uzun bir süre, bikmayacaginizi ve verim alacaginizi düşünüyorsanız arttırabilirsiniz. İlk etapta 1 saat arttırmak ile başlayabilirsiniz mesela.
Hocam konularda geri kaldığım için artıracağım. Zaten konularda geri kalmasam 12 saate çıkmazdım büyük ihtimalle.

Hocam yanlış anlamayın ama hedefiniz ne tam olarak çok merak ettim.
Sabancı Üniversitesi

Son düzenleme:
Hocam konularda geri kaldığım için artıracağım. Zaten konularda geri kalmasam 12 saate çıkmazdım büyük ihtimalle.
Anlıyorum, yani dediğim gibi bence başlangıçta 1 saat veya 2 saat arttırın. Duruma göre yine arttırır veya azaltırsınız. Bazı günler iyi olduğunuz derslere çalışmak yerine geri kaldığınız konulara da ağırlık verebilirsiniz.

6 ay 12 saat iyi çalışmışsınız hocam. Ben de inşallah kalan 5 aylık sürede yapacağım.

Evet ancak 6 aydan sonra da 5 ay ders çalışamadım Allah'tan yaz tatiline denk geldi bir kısmı. O anki ruh hali cidden çok kötü. Zaten İngilizce bir deyim vardır "work smart not hard." yani çok çalışma akıllı çalış. Ben bunu uyguladıktan sonra daha çok başarılı oldum. Çoğu arkadaşım da öyle. Adam günde 4 saat çalışıp 200.oldu.

Evet ancak 6 aydan sonra da 5 ay ders çalışamadım Allah'tan yaz tatiline denk geldi bir kısmı. O anki ruh hali cidden çok kötü. Zaten İngilizce bir deyim vardır "work smart not hard." yani çok çalışma akıllı çalış. Ben bunu uyguladıktan sonra daha çok başarılı oldum. Çoğu arkadaşım da öyle. Adam günde 4 saat çalışıp 200.oldu.
Hedefim için 4 saat yetersiz maalesef.

Geri
Yukarı