Sınavlar 8 Marta mı ertelendi?

Sormayın hocam, bizim tarihçiye soruyorlar 2.sınav konuları nereden nereye kadar olur diye, adam geldiğimiz yere kadar dedi. O an başımdan kaynar sular döküldü işte. Bizim okulda en erken yapabildiği tarihte yapmaya çalışıyor sınavları, max 2 hafta gibi bir sürede her dersin 5 6 ünite konusunu hayatta yetiştiremem.
Ben yapılcağını sanmıyorum. Eğer oy kaybetmemek istemiyorlarsa. Twitterdeki tepkileri gördük.

Çok haklısın. Çocuk oyuncağı oldu. Şimdi diyelim 1 Kasım'a kadar olan konuları haftaya yaptı. 2 sınavları ne zaman yapacak. Zaten şurda kaç ay kaldı. Mart, nisan, Mayıs, Haziran.

2. dönem bayağı zor gözüküyor. Ben 1. dönem sınavlarının çoğunu oldum ama bu vakalarda zaten açılması büyük hata olurdu. Zaten 3. dalga bekleniyordu. Bir de bundan sonra ki vakalar ne kadar çıkacak bilinmiyor. Okul sınavlarının iptal olması sınava dayalı eğitim sisteminde birçok sorun çıkaracaktır. Eğer böyle olursa özel okulda verilen puan devlet okulunda verilen puan bence fark ettirir. İptal olursa bence EBA sisteminin gelişip oradan MEB'e gitmeli böyle puanlama yapılmalı.

Hocam sınavlar olmasa bile oy vermeyecek onlarca kişi var ama bu konuya geçmeyelim.
Benim siyasi kararımı etkilemez iptal olsa da. Oyumu asla onlara vermem görüyoruz neler neler oluyor ülkede. 40 yılın başı iyi bir şey yapsınlar ne olacak?
Bunu diyeceğinizi biliyordum zaten. O kişilere oy verenlerin aklı yoktur. Vergilerle bellediler bizi. Kulak arkadasıda kalmadı. Kripto piyasasına da vergi yolda.

Eğitim sistemini oyuncağa çevirdiler adeta bence; yapacaklarsa yapacağız yapmayacaklarsa yapmayacağız desinler. 8. sınıfta teoga çalışıp birden LGS'ye çevirdikleri gibi bir sürü liselinin geleceği ile oynuyorlar. Adam akıllı bir açıklama yapamayacak düzgün bir karar alamayacak kadar kötü bir ülke miyiz?

2. dönem bayağı zor gözüküyor. Ben 1. dönem sınavlarının çoğunu oldum ama bu vakalarda zaten açılması büyük hata olurdu. Zaten 3. dalga bekleniyordu. Bir de bundan sonra ki vakalar ne kadar çıkacak bilinmiyor. Okul sınavlarının iptal olması sınava dayalı eğitim sisteminde birçok sorun çıkaracaktır. Eğer böyle olursa özel okulda verilen puan devlet okulunda verilen puan bence fark ettirir. İptal olursa bence EBA sisteminin gelişip oradan MEB'e gitmeli böyle puanlama yapılmalı.
Benim fikrim bu sene tekrarı olsun. Ben 11.sınıfım. 11 Sınıf konuları yalım yamalak. Hani bir bınanın temelini atarsanız ya. Benim temelini attığım bina hiç sağlam değil.
Eğitim sistemini oyuncağa çevirdiler adeta bence; yapacaklarsa yapacağız yapmayacaklarsa yapmayacağız desinler. 8. sınıfta teoga çalışıp birden LGS'ye çevirdikleri gibi bir sürü liselinin geleceği ile oynuyorlar. Adam akıllı bir açıklama yapamayacak düzgün bir karar alamayacak kadar kötü bir ülke miyiz?
Ahh hocam ahh söylencek çok şey var da ne desem Silivri. :D

Geri
Yukarı