Sınavlar iptal olsun

Hocalarım lise 3'e gidiyorum sizce bu sınavlar iptal olur mu? Eğer böyle bir imkan varsa siz de iptal edilmesine yardımcı olur musunuz? Hem sağlığımız hem Online eğitimde öğrenemediğimiz şeylerden sınıfta kalmak istemiyoruz.

Burada çoğu arkadaş yok işte eğitim gördünüz sorumlusunuz yok kendiniz çalışın. Kusura bakmayın ama herkesin sizin kadar imkanı yok. YouTube'da bir sürü video varmış. Kardeşim canlı derse bağlanamayan bir öğrenci nasıl YouTube'dan izlesin. Kaldı ki ailesinde sorunları olan, hasta olan birçok öğrenci var. Gençlerin birçoğunu ruhsal açıdan bu dönem aşırı yıprattı. Ailesinde kavga gürültü olan bir sürü insan var ve sokağa çıkma yasaklarında hepsi bu ortamda kaldı. Siz bu öğrenciden gelipte başarı bekleyemezsiniz. Hadi imkanı olanlar bir şeyler yaptı diyelim. Olmayanlar ne yapacak? Aradaki hak adaletsizliğini kim karşılayacak? İnsanlar konuşurken cidden beynini kullanarak konuşmuyor. Her şeyi toz pembe sanıyor ama öyle değil arkadaşlar. Pandemi döneminde insanlar ekonomik açıdan aşırı yıprandı ve bu durum insanların psikolojisine yansıdı. Ha dersiniz ben zorluklar içinde okudum ama herkes bir değil kimsenin psikolojisi bu kadar güçlü değil. Hadi imkan var diyelim bir şekil. Hocaların uygulamaları kullanamaması, donmalar, bağlantı kopmaları, EBA'daki teknik sorunlar vs. vs. Bir sürü neden sayabiliriz. Üstüne bir de sınav stresi cidden aşırı yoruyor gençleri. İnsanlar bu kadar sıkıntının derdin içinde bir de sınavla uğraşıyor. Tamam eğitim önemli fakat doğru alınabilindiği taktirde.
Burada çoğu arkadaş yok işte eğitim gördünüz sorumlusunuz yok kendiniz çalışın. Kusura bakmayın ama herkesin sizin kadar imkanı yok. YouTube'da bir sürü video varmış. Kardeşim canlı derse bağlanamayan bir öğrenci nasıl YouTube'dan izlesin. Kaldı ki ailesinde sorunları olan, hasta olan birçok öğrenci var. Gençlerin birçoğunu ruhsal açıdan bu dönem aşırı yıprattı. Ailesinde kavga gürültü olan bir sürü insan var ve sokağa çıkma yasaklarında hepsi bu ortamda kaldı. Siz bu öğrenciden gelipte başarı bekleyemezsiniz. Hadi imkanı olanlar bir şeyler yaptı diyelim. Olmayanlar ne yapacak? Aradaki hak adaletsizliğini kim karşılayacak? İnsanlar konuşurken cidden beynini kullanarak konuşmuyor. Her şeyi toz pembe sanıyor ama öyle değil arkadaşlar. Pandemi döneminde insanlar ekonomik açıdan aşırı yıprandı ve bu durum insanların psikolojisine yansıdı. Ha dersiniz ben zorluklar içinde okudum ama herkes bir değil kimsenin psikolojisi bu kadar güçlü değil. Hadi imkan var diyelim bir şekil. Hocaların uygulamaları kullanamaması, donmalar, bağlantı kopmaları, EBA'daki teknik sorunlar vs. vs. Bir sürü neden sayabiliriz. Üstüne bir de sınav stresi cidden aşırı yoruyor gençleri. İnsanlar bu kadar sıkıntının derdin içinde bir de sınavla uğraşıyor. Tamam eğitim önemli fakat doğru alınabilindiği taktirde.

Yanlış düşündüğüm bir nokta varsa buyurun tartışabiliriz düzgün bir şekilde.

Hocam tamamlamak sanki çok kolay. Matematik gibi bir dersi ele alalım. Sizce bu öğrenci nasıl düzeltecek kendisini?

Hocam oturup çalışacaklar. Evet farkındayım zor bir durum ama bedavadan sınıf geçmeye alışılmaması gerekiyor. Alışmış kudurmuştan beterdir bilirsiniz.

Tuzu ıslak beyefendi yorumlarıma neden kahkaha atıyorsunuz? Varsa bir teziniz okumak isterim. Fark ettim ki insanlara cevap vermek yerine kahkaha atarak kendi aklınızca onlarla dalga geçtiğinizi düşünüyorsunuz.
Kardeşim, sana tek diyeceğim şey bencilsin.
Sen oldun diye herkes olmak zorunda diye düşünüyorsun. Çünkü kendine yapılan muamelenin aynısını başka sınava girmeyen öğrencilerin de görmesini istiyorsun.

Ben ve birçok kişi diyoruz ki "anlamadığımız" (yemin edebilirim ki fizikten, matematikten, geometriden toplasanız %50 verim almışımdır) konulardan sorumlu tutulmamız saçma değil mi?

Bak, sen de 10. sınıfsın. Yarın öbür gün senin anlamadığın bir konu çıkar ve o konudan sorumlu olursan eğer, bunun haksızlık olduğunu düşüneceksin.

Daha uzatmayacağım, yazımı şu sözle bitireyim:
Uzaktan eğitimin yüz yüze sınavı olmaz.

Kardeşim, sana tek diyeceğim şey bencilsin.
Sen oldun diye herkes olmak zorunda diye düşünüyorsun. Çünkü kendine yapılan muamelenin aynısını başka sınava girmeyen öğrencilerin de görmesini istiyorsun.

Ben ve birçok kişi diyoruz ki "anlamadığımız" (yemin edebilirim ki fizikten, matematikten, geometriden toplasanız %50 verim almışımdır) konulardan sorumlu tutulmamız saçma değil mi?

Bak, sen de 10. sınıfsın. Yarın öbür gün senin anlamadığın bir konu çıkar ve o konudan sorumlu olursan eğer, bunun haksızlık olduğunu düşüneceksin.

Daha uzatmayacağım, yazımı şu sözle bitireyim:
Uzaktan eğitimin yüz yüze sınavı olmaz.
Sınav olmadım dostum.

Profil fotoğrafınızdan anlaşılacağı üzere öğretmenmişsiniz. Bari siz yapmayın.

Size durumu şöyle özetleyebilirim:
  1. Yetersiz upload sayesinde 320x120P canlı eğitim izliyorum.
  2. Benim internetim iyi ama kötü olan ve interneti olmayan öğrenciler var.
  3. Uzaktan alınan verim ile geleneksel eğitim arasında uçurum fark var.
  4. Okul sınavları, üniversite sınavı gibi "merkezi" olmadığından yapılmaması düşünülebilir. Kaldı ki bizim ülkemiz haricinde birçok ülke okul sınavlarını, mevcut sınıf grupları için "iptal" ettiler.
---
Ne sorulmazı, her konudan çıkacak. Kendi okulum ve birçok okul böyle yapacakmış.

Her gün tekrar yaparsan yazmışsın. Bruh. Anlamadığım konunun neresini tekrar ederek hazır olacakmışım?

Gerçekten kendiniz için diğer öğrencilere haksızlık yapıyorsunuz.
Olan herkesin de sınavı iptal edilsin ve ikinci dönem de dahil olmak üzere hiç sınav yapılmasın.

Siz ciddi ciddi tuhafsınız vallahi. Biz enayi miyiz neden sınava girdik? Biz sınava girerken korona yok muydu? Siz kendi rahatını düşünen vasıfsız adamlarsınız. Neden bizim sınavımız iptal oluyor tam olarak? Üstüne sizi hiç sınav olmadan dönemi kapatmayı düşünüyosunuz. Hayat size güzel vallahi biz girelim sınava millet sınav iptal olsun abi ya diye ağlasın.

Bu virüs olayı öğrencileri çok olumsuz etkiledi. Özellikle 6,7,8 yaş gruplarını. Aileler bu çocuklara günlük en az 6-7 saat zaman ayırması lazım ki kritik dönem tehlikesini yok etsinler. Aksi halde çok çok verimsiz bir nesil geliyor. Ki maalesef ailelerin çoğu çocuklarına bu kadar zaman ayıramıyorlar buna rağmen 50 aileden 45'i okula göndermek istemiyor çocuğunu. Çok büyük tehdit altındayız ama farkında değiliz. Bunun acısı 1-2 seneye çıkmaz. 15 sene sonra çıkar. Üzgünüm umarım bir an önce düzelir her şey.

Siz ciddi ciddi tuhafsınız vallahi. Biz enayi miyiz neden sınava girdik? Biz sınava girerken korona yok muydu? Siz kendi rahatını düşünen vasıfsız adamlarsınız. Neden bizim sınavımız iptal oluyor tam olarak? Üstüne sizi hiç sınav olmadan dönemi kapatmayı düşünüyosunuz. Hayat size güzel vallahi biz girelim sınava millet sınav iptal olsun abi ya diye ağlasın.
Sanırım Kasım Ayıyla Ocak Ayını bir tutuyorsunuz...

Geri
Yukarı