Sınavlar iptal olsun ya da başka bir güne ertelensin

Ben gidiyorum hocam. Böyle yani yapacak bir şey yok.

11. sınıftayım. Sayısal.
Ben de 10. sınıftayım. Ders çalışmada genel olarak sıkıntı yaşıyorum. Bir şeyler aklımda kalmıyor. Özellikle Tarih, Edebiyat, Kimya ve Matematik'te zorlanıyorum. Ezberlemem gereken şeyler bir türlü aklıma girmiyor, mantıklar da bir türlü kafama oturmuyor. %7'lik dilimde bir okuldayım. Fakat aldığım notlar beni gerçekten rahatsız ediyor. Fikriniz, var mı?
Sadece ana derslerden yapılması çok daha mantıklı hem öğrenci için hem de sağlık için. Sınav mantıksız şu dönemde haklısınız. Ben olmasın demiyorum ertelense daha iyi olur. 1.5 hafta kala haberim oldu benim hazırlıksız yakalandım gibi bir şey. Tabii yapılmasa çok daha iyi olur.
Aynen, ben de hazırlıksız yakalandım. Online eğitimde dersleri algılaması zorken bir de sınavlara tabi tutuluyoruz. Ayrıca Ziya Selçuk'un "Online eğitim sürecinde hiçbir sınav yapılmayacak" şeklinde bir açıklama yapmasına rağmen böyle bir durumda kalmamız üzücü...

Geçen haftaki sınavların olduğu gün virüsü kaptım ve şuan hastayım. Evet bence de 2. yazılı notu lazım. (!)

Geçen haftaki sınavların olduğu gün virüsü kaptım ve şuan hastayım. Evet bence de 2. yazılı notu lazım. (!)
Tabii kesinlikle. Sınavsız olur mu? Ne yani, dünyayı sarmış ölümcül bir virüs var diye sınav olmayalım mı? Ayrıca Avrupa'daki diğer ülkeler sınav yapmıyorsa ne olmuş? Biz yaparız. Çünkü sınav çok önemli. (!)

Evde aylarca yatmak yerine gün içinde kısa süreler ile ders çalışabilirdiniz.
" 15 konu içeren sınava nasıl hazırlanayım anında?" gibi bir mazaret çok yetersiz.
Ölçme ve değerldirmeyi sınavlar üzerinden yapıyorlar.
Sürü bağışıklığı falan kazanalım amacı güdüyor olabilirler.
Sürü bağışıklığı kazanmak minimum 6 yıl süren bir eylemdir.
Sınavları kolay yapmıyorlar mı? 10 günde nasıl yetişemiyorsun hepsine bir günde girmiyorsun ki zaten.
Sınavların neresi kolay ? ortaokula giden süt kuzuları doluşmuşlar yine.

Hocam ben ortaokul 8. sınıfım ve sınavların olmasından rahatsız değilim. Sen çalış sınıfın en kafası çalışmayanla aynı puanı al yok öyle bir şey. Okuldan korona kapmak mı sorun annen baban çalışmıyor markete çıkmıyorlar. O zaman annen baban da çalışmasın para kazanmasınlar.
Tipik bir 8. Sınıf düşüncesi. Doğru ya neden aklımıza gelmedi bizim böyle yapmak. Kapatın abi kepenkleri, berber mehmet kapatsın mesela, e x market zinciride kapatsın, x giyim mağzalarıda kapansın zombi şehir olalım sende akşam soğuk su ile taş kemirirsin artık : ).

Okullardaki bulaşma oranı diğer farklı yaşam alanlarına göre çok fazladır. Zaten hijyenik olmayan okullarımız bir de korona başa gelince iyice pislik içinde kaldı, kuzenim diyor ki 'derste koridordan ses geliyor diye kapıyı açmadılar, cam açıncada üşüyoruz dediler maskeyle 40 dakika sınıfta aralıksız kaldık' bu örneklerden sadece bir tanesi. İlkokullarda durum çok daha vahim, kendi maskesiyle arkadaşının maskesini değiştiren mi dersin, maskeye elini sürüp ağzına götüren mi dersin hepsi var. Okulda herkesin arkadaşları birbirinin dibinde olunca önlemleri çiğnemeleride kaçınılmaz oluyor. Kaldı ki sınavlar kamera açılıp online yapılabilirdi, düzgünce altyapısı kurulsaydı (ki öğrencilerin isteklerinden biri de buydu) herkes hakettiği notu alırdı. Kopya çekmek isteyen birini sınıfta da durdurman çok mümkün değil zaten çeken her türlü çekiyor.

Bir gün çok yakınından birine korona bulaşırsa (ki umarım bulaşmaz) ve korona bulaşmasına sebep olan kişi de okuldan kapmışsa işte o zaman anlarsın ne demeye çalıştığımı : ).

İnsanlar canının derdinde hala sınavlarda 'kafası çalışmayan kişiyle aynı notumu alıcam yha' diye takılıyorsun, uyan kardeşim uyan mahalle yanıyor saçını taramayı bırak artık!

Tipik bir 8. Sınıf düşüncesi. Doğru ya neden aklımıza gelmedi bizim böyle yapmak. Kapatın abi kepenkleri, berber mehmet kapatsın mesela, e x market zinciride kapatsın, x giyim mağzalarıda kapansın zombi şehir olalım sende akşam soğuk su ile taş kemirirsin artık : ).

Okullardaki bulaşma oranı diğer farklı yaşam alanlarına göre çok fazladır. Zaten hijyenik olmayan okullarımız bir de korona başa gelince iyice pislik içinde kaldı, kuzenim diyor ki 'derste koridordan ses geliyor diye kapıyı açmadılar, cam açıncada üşüyoruz dediler maskeyle 40 dakika sınıfta aralıksız kaldık' bu örneklerden sadece bir tanesi. İlkokullarda durum çok daha vahim, kendi maskesiyle arkadaşının maskesini değiştiren mi dersin, maskeye elini sürüp ağzına götüren mi dersin hepsi var. Okulda herkesin arkadaşları birbirinin dibinde olunca önlemleri çiğnemeleride kaçınılmaz oluyor. Kaldı ki sınavlar kamera açılıp online yapılabilirdi, düzgünce altyapısı kurulsaydı (ki öğrencicilerin isteklerinden biri de buydu) herkes hakettiği notu alırdı. Kopya çekmek isteyen birini sınıfta da durdurman çok mümkün değil zaten çeken her türlü çekiyor.

Bir gün çok yakınından birine korona bulaşırsa (ki umarım bulaşmaz) ve korona bulaşmasına sebep olan kişi de okuldan kapmışsa işte o zaman anlarsın ne demeye çalıştığımı : ).

İnsanlar canının derdinde hala sınavlarda 'kafası çalışmayan kişiyle aynı notumu alıcam yha' diye takılıyorsun, uyan kardeşim uyan mahalle yanıyor saçını taramayı bırak artık!
Hocam inşallah olmaz. Hocam geçen sene LGS de saçını tarayanlar kimlerdi ?

Ben de 10. sınıftayım. Ders çalışmada genel olarak sıkıntı yaşıyorum. Bir şeyler aklımda kalmıyor. Özellikle Tarih, Edebiyat, Kimya ve Matematik'te zorlanıyorum. Ezberlemem gereken şeyler bir türlü aklıma girmiyor, mantıklar da bir türlü kafama oturmuyor. %7'lik dilimde bir okuldayım. Fakat aldığım notlar beni gerçekten rahatsız ediyor. Fikriniz, var mı?
Valla dostum son 2 senedir bayağı zamanımı alsa da A4'e temize çekerek ve aldığım Editör yayınlarının VIP tüm dersler konu anlatım kitabına çalışıyordum. Ayrıca 9 ve 10. sınıfta sınav haftaları çalıştım sadece bu yöntemle.

Tarih'te meydana gelen bir savaşta tarafları sembolize ederek daha akılda kalıcı olmasını sağlayabilirsin. Olay örgüsünde kısa kısa tutup oklarla yönlendirebilirsin.

Matematiği derste anlıyordum, evde defteri açıp çalışmam yetiyordu. Pandemi dönemindeyiz muhtemelen uzaktan eğitimde anlamamışsındır. Rehber Matematik'i tavsiye ederim. Ben harfi harfine geçiriyorum defterime şahsen.

Kimya ve Edebiyat için Hocalara Geldik'e bakabilirsin. Edebiyatta yine paragraf paragraf uzatmak değilde, böyle terim terim kısa kısa tut. Mesela şuan Makale'yi geçiriyorum, "İleri sürülen düşünceler nesnel bir bakış açısıyla ele alınır ve kanıtlanmaya çalışılır." yazmak yerine "Nesnel bir bakış açısı, kanıtlama." yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı