Sinerji AMD APU vs AMD A8 9600 sistem

İşlemciniz ne ki hocam? 4300GE alıp işlemci değiştirmek masraf olur.
Hocam Dizmek İstediğim Sistem bu Sonradan Ekran kartı olarak gtx 1660 super veya rtx 2060 takıcağım : (kötü bir Yanı Varmıdır ?)

High Power Performance Gold GD HP1-J600GD-F12S 600 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Patriot 480 GB Burst PBU480GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları ve Özellikleri

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg...-atx-anakart-p-HBV00000VSDUX?magaza=plustekno

amd ryzen 3 4300ge - Google Alışveriş

3400G'nin stock performansı muhteşem ama 3200G'nin OC performansı 3400G, 4300GE vs. den daha iyi. Attığın videodakiler OC'sız versiyonları ona bakarsan 3400G OC olmadığı zaman çoğu 4xxx serisini tokatlıyor ama OC performansı iyi değil. Buradaki sorun AMD boşa üretti değil daha öncesinde de AMD'nin daha kötü nesiller, seriler çıkarttığı belli 3200G OC bakımından en iyisi 3xxx ve 4xxx serisinde bu yüzden oluşuyor fark. Bunu niye kendi davanmış gibi savunuyorsun onu da anlamadım. Haksız olduğunu kabul etmek bu kadar zor olmamalı.

Hocam ben haksız değilim bir kere bunu alacak arkadaş bırak OC'yi RAM takmayı bile bilmiyor belli ki hem de 3400G dediğin işlemci şu an 3000TL'den satılıyor öyle uçurdular fiyatlarini, 3400G'nin 4300GE ve benzeri işlemcileri tokatlamasida normal birisi Ryzen 3 birisi Ryzen 5 belki de 2400G bile tokatlayabilir ayriyeten tabii ki OC olmayan şekliyle bahsedeceğim herkes aynı anakarti aynı soğutmayı kullanmıyor OC bilgi isi yaparken işlemciye zarar vermesi bile muhtemel. Ben kendi davam gibi savunmuyorum sen neden 3200G'yi savunuyorsan bende o yüzden savunuyorum empati yeteneğin varsa anlayabilirsin.

Hocam bence bu sistemi alıp sonradan 1650 Super veya RX570 takın. 2060 çok gelir bence.
1660 Super gereksiz pahalı.
Ayrıca anakart çok pahalı MSI B450M PRO-VDH MAX AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alabilirsiniz.

RX 570'in performansı nasıldır? RTX 2060 veya GTX 1660 Super gibi bir performans alabilir miyim?
Dediğiniz Ekran Kartı bumudur :

yoksa bumu

Hocam ben haksız değilim bir kere bunu alacak arkadaş bırak OC'yi RAM takmayı bile bilmiyor belli ki hem de 3400G dediğin işlemci şu an 3000TL'den satılıyor öyle uçurdular fiyatlarini, 3400G'nin 4300GE ve benzeri işlemcileri tokatlamasida normal birisi Ryzen 3 birisi Ryzen 5 belki de 2400G bile tokatlayabilir ayriyeten tabii ki OC olmayan şekliyle bahsedeceğim herkes aynı anakarti aynı soğutmayı kullanmıyor OC bilgi isi yaparken işlemciye zarar vermesi bile muhtemel. Ben kendi davam gibi savunmuyorum sen neden 3200G'yi savunuyorsan bende o yüzden savunuyorum empati yeteneğin varsa anlayabilirsin.

Gene banlanacağım şimdi :D OC'u Wraith'le de yapabiliyor. Ben niye 4000 serisini sevmiyorum çünkü ben bir kullanıcıyım ve hakkımı savunuyorum adam aynı yemeği pişirip önüme koyduğunda üzerine daha çok para istediğinde ben ortalığı dağıtmayı seçiyorum. Sen başka bir şey seçebilirsin ama para kolay kazanılmıyor kolay da harcanmamalı.

RX 570'in performansı nasıldır? RTX 2060 veya GTX 1660 Super gibi bir performans alabilir miyim?
Dediğiniz ekran kartı bu mudur:

Yoksa bu mu?

O MSI gereksiz pahalı. Ayrıca 1660 Super çok daha güçlü ama dediğim gibi gereksiz pahalı.

Gene banlanacağım şimdi :D OC'u Wraith'le de yapabiliyor. Ben niye 4000 serisini sevmiyorum çünkü ben bir kullanıcıyım ve hakkımı savunuyorum adam aynı yemeği pişirip önüme koyduğunda üzerine daha çok para istediğinde ben ortalığı dağıtmayı seçiyorum. Sen başka bir şey seçebilirsin ama para kolay kazanılmıyor kolay da harcanmamalı.

Hocam bende hakkımı savunuyorum evet APU kısmında aynı performansida verebilir tamam ama sen buna sonradan ekran kartı takdiginda 4300GE sana R3 3100'e yakın bir performans verecek tek farkları önbellek zaten 3200G ise hem 12nm hem de apusuz hali ile R3 2300X gibi bir performans verir yani sen 4300GE'ye 1660 Super'i %15-20 darbogazla kullanıyorsan 3200G'de bu değer %25-30'lara çıkar.

Yapmaz diye düşünüyorum.

alsak.com güvenilir gelmedi.
Yanlız Şuanki Konu dışındaki Bütün Konuları Konuştuk 1 konu 30 konu oldu bildiğin 😅😂🤣

Yapmaz diye düşünüyorum.
bakarım 1.5 yıl sonra bütçem iyi olursa hem işlemci alırım hemde iyi güzel bir kart

Yeni konular

Geri
Yukarı