Sinerji Bilgisayar Açtığı Davayı Kaybetti

Maddi manevi tazminat davası açın size 3090'lı bir PC vermeye zorlayın onları. Bayagı ugraştırmışlar sizi. 1 seneniz boşa gitmiş. Paranız deger kaybetmiş. Aynı ürünü almaya kalksanız daha fazla para ödemeniz gerek. Tüketici hakem heyeti kararına itiraz edip dava açıp yine manevi olarak sizi yıpratmışlar. Süreci uzatmak için ellerinden geleni yapmışlar. Bence dava açın. Misliyle alın.

6 ay civarı süren THH sonucu (Ben kazandım.) + 1 yıl 3 aylık mahkeme süreci.
(Yine ben kazanmış bulunmaktayım.) Mahkeme, THH kararının uygulanmasını hükmetmiş. Para iademi artık sonunda alabileceğim. Zamanında 3876 TL'ye aldığım hazır sistem yerine (Ryzen 1500X ve RX 570'li) artık tek 1 adet RX 570 alabilirim çünkü RX 570, 4000 lira civarı oldu. :) Beni süründürdükleri için Sinerji Bilgisayar'a buradan teşekkürlerimi sunarım (!) En azından adalet yerini buldu, buna seviniyorum. Konumu takip eden ve destekleyen arkadaşlarımın bilgisine sunarım.
Ben de aynı firma ile monitör konusunda sorun yaşamıştım ve iade almamışlardı. Bir senelik mahkeme sürecinden sonra haklı olduğum mahkeme kararı ile doğrulandı ve iade almışlardı. O günden itibaren kimseye önermiyorum, alışveriş de yapmıyorum. Sözde yetkili bir hanımefendinin pişkin pişkin telefonda kendilerini yasadan üstün görecek şekilde konuşması beni çok sinirlendirmişti. Normalde bu kadar öfke ile bakmam ama böyle insanları orada yüksek statüde çalıştırıyorlarsa, her yerde bu sorunları dile getirmeyi ve oradan alışveriş yapmamalarını tavsiye ediyorum.

Ben de aynı firma ile monitör konusunda sorun yaşamıştım ve iade almamışlardı. Bir senelik mahkeme sürecinden sonra haklı olduğum mahkeme kararı ile doğrulandı ve iade almışlardı. O günden itibaren kimseye önermiyorum, alışveriş de yapmıyorum. Sözde yetkili bir hanımefendinin pişkin pişkin telefonda kendilerini yasadan üstün görecek şekilde konuşması beni çok sinirlendirmişti. Normalde bu kadar öfke ile bakmam ama böyle insanları orada yüksek statüde çalıştırıyorlarsa, her yerde bu sorunları dile getirmeyi ve oradan alışveriş yapmamalarını tavsiye ediyorum.
Sizin konuyu hatırlıyorum benim konulardada mesajlarınız vardı. Siz yasal faiz talep ettiniz mi mahkeme sonunda?

Tüketiciler bu konuda genellikle hemen pes ediyorlar: '' Kaç ay oldu, kaç yıl oldu bunlar paramı vermez haram zıkkım olsun '' gibi söylemlerle kendilerine pes etmeleri için bir sebep oluştururlar ama siz tam aksine üstüne üstüne gitmişsiniz. Tebrik ederim.

Tüketiciler bu konuda genellikle hemen pes ediyorlar: '' Kaç ay oldu, kaç yıl oldu bunlar paramı vermez haram zıkkım olsun '' gibi söylemlerle kendilerine pes etmeleri için bir sebep oluştururlar ama siz tam aksine üstüne üstüne gitmişsiniz. Tebrik ederim.
Yorumunuz için teşekkür ederim:) Uzun bir süre sonunda kazandım kazanmasınada neye yaradı ki? Verecekleri parayla yeni bilgisayar alamıyorum şuan alacağım paranın üstüne 2000-3000 civarı daha ekleyip alacağım sistem benim sistemimden daha kötü olucak. Ben mi kazandım sonunda onlar mı kazandı daha çözemedim:) En azından forum üzerinde nasıl bir firma olduklarını göstermiş oldum.

Sinerji'yi hiç sevmiyorum. Piyasaya göre aşırı uygun fiyatlı bir ürün görmediğim sürece asla alışveriş yapmam. Şu kafadalar ben sana ürünü satıyorum benden başka bir şey bekleme, bozuk çıkarsa da kullan kardeşim ben napıyım.

Sinerji'yi hiç sevmiyorum. Piyasaya göre aşırı uygun fiyatlı bir ürün görmediğim sürece asla alışveriş yapmam. Şu kafadalar ben sana ürünü satıyorum benden başka bir şey bekleme, bozuk çıkarsa da kullan kardeşim ben napıyım.
Bu yaptıkları tek bana özgü değil yukarda @DIABLO36 da aynı süreci yaşadığını yazdı. Forumda kullancılar hala nasıl tavsiye ediyor anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı