Sinerji Bilgisayar Açtığı Davayı Kaybetti

Hayırlı uğurlu olsun, tüketici lehine sonuçlanmış. THH'de çözülüyor genellikle ama istisnalar var. Türkiye'de hızlı USD/TL kur değişiklikleri aslında alanın da satanın da genellikle zararına, stresine, kavgasına ve mahkemesine sebep oluyor. Ekonomi istikrarlı olsa bu kadar ortalık karışmadan hızlı çözülecek konular.
Teoride karar lehime olsada pratikte kazançlı çıkan Sinerji Bilgisayar oldu. Benden iade alacakları hazır sistemin sadece ekran kartı (MSI Armor Rx570 8GB'lık versiyon) verdikleri parayla hemen hemen eş değer en azından süreç ne kadar uzarsa uzasın hak yerini bulmuş oldu.

Hukuk zaferinizi tebrik ederim.
Teşekkür ederim önceki konudan beridir zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için.
Sinerji'den alışveriş yapmayız hocam artık. İnsanı o kadar zaman oyalayıp faizini cebine atıp tüketiciyi mağdur etmek insanlıktan sayılmaz. Hayırlı olsun bu arada.
@DDLAO Sadece basit bir ekran kartı sorunumu çözmelerini istedim. Çözmediler THH'ye başvurdum kazandım kabul etmediler dava ettiler sonuç olarak yine kaybettiler:) Bürokrasimiz biraz ağır işlesede hakkım olan para eflasyon karşısında erimiş olsada:) sonunda kazandım. Bugün firmayı arayacağım ne diyecekler çok merak ediyorum.

Öncellikle hayırlı olsun =) Kan emici, şark kurnazı satıcıların böyle davaları kaybetmeleri çok hoşuma gidiyor. Keşke herkes sizin gibi hakkını arasa, çoğu zaman ek para isteyerek bir üst model verip ya da hediye kuponlarıyla durumu kurtarıyorlar.

@hukuktimsali firmayı cuma gününden itibaren arıyorum yetkili yok pazartesi arayın diye belirtiler.
(pazartesi günü aradım yine yetkili kişi yine yok:) ) galiba beni oyalamaktalar artık bir avukata danışıp icra talebinde bulunabilir miyim? Tüketici Mahkemesi kararına da itiraz etme imkanları var mı?

@hukuktimsali firmayı cuma gününden itibaren arıyorum yetkili yok pazartesi arayın diye belirtiler.
(pazartesi günü aradım yine yetkili kişi yine yok:) ) galiba beni oyalamaktalar artık bir avukata danışıp icra talebinde bulunabilir miyim? Tüketici Mahkemesi kararına da itiraz etme imkanları var mı?
Tüketici Mahkemesi kararlarına itiraz hakları bulunmamaktadır bu kararlar kesindir. Sen şimdi biraz daha bekle daha sonra kendin icra müdürlüğüne gidip elindeki kararları ver, icra takibini başlat, kararların ilamlı icra takibi olarak açılacak yani ona dahi itiraz hakları yok ama tabi 7 günlük bir ödeme süresi verilecek para icra müdürlüğüne ödenmezse bir miktar ödeme yapıp hacze gidilir, ama tabi ki bu işlemleri yapmak istemezsen, hangi şehirdesin bilmiyorum ama adliyede baro merkezleri olur oraya gidip icra konusunda yetkin bir avukat arkadaşla icra takibini başlatırsın. Masrafları da firmadan tahsil eder(yasal faizini de tahsil edebilirsiniz).

Bahse konu firma; yeni mağazalar açmaya devam ederken bu şekilde tüketiciyi mağdur ediyor. Bu davranışları , Mahkeme kararlarına dahi saygısı olmadığını gösteriyor.
Gelişmelerden yine haber verirsen seviniriz.

Tüketici Mahkemesi kararlarına itiraz hakları bulunmamaktadır bu kararlar kesindir. Sen şimdi biraz daha bekle daha sonra kendin icra müdürlüğüne gidip elindeki kararları ver, icra takibini başlat, kararların ilamlı icra takibi olarak açılacak yani ona dahi itiraz hakları yok ama tabi 7 günlük bir ödeme süresi verilecek para icra müdürlüğüne ödenmezse bir miktar ödeme yapıp hacze gidilir, ama tabi ki bu işlemleri yapmak istemezsen, hangi şehirdesin bilmiyorum ama adliyede baro merkezleri olur oraya gidip icra konusunda yetkin bir avukat arkadaşla icra takibini başlatırsın. Masrafları da firmadan tahsil eder(yasal faizini de tahsil edebilirsiniz).

Bahse konu firma; yeni mağazalar açmaya devam ederken bu şekilde tüketiciyi mağdur ediyor. Bu davranışları , Mahkeme kararlarına dahi saygısı olmadığını gösteriyor.
Gelişmelerden yine haber verirsen seviniriz.
Yine zaman ayırıp yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Cuma gününden beridir ulaşmaya çalıştığım firma yetkilisine sonunda bugün görüşme sağlayabildim.

(Geri dönüş yapılmaması durumunda icra talebinde bulunacağımı belirtmiştim onunda etkisi var sanırsam)

Kazandığım bilgisini kabul ettiler hakkımı vereceklerini belirtiler. İcra için dosya hazırlanmıştı ona gerek kalmadı en azından.
(Firma Bilgileri vb. suç teşkil edebileceği için karaladım forum üzerinde merak eden arkadaşlar olur diye paylaşıyorum.)

Dosya Ekleri

• 20210317_105338.jpg
    20210317_105338.jpg
    128 KB · Görüntüleme: 195

Geri
Yukarı