Sinerji Bilgisayar Açtığı Davayı Kaybetti

Aslında elinizdeki mahkeme kararı ile kendilerine manevi ve maddi tazminat davası açıp, yaşadığınız ekonomik zararın telafisi ve muadil ürünlerin piyasa fiyatlarından tarafınıza teminini ve 1 TL'de manevi tazminat isteseniz.
Bence çok fazlasını isteyebilir. Sonuçta şu an aldığı geri ödeme miktarı günümüzde sadece ekran kartı almaya zor yetiyor. Bu konuda, firmanın kendisini oyaladığını ve bu yüzden güncel kur ve ekonomik durum sebebi ile zararda olduğunu bahane etse? Sonrada zararın karşılanması için de belirli bir miktar (mesela 10.000 TL) para talep etse? Sonuçta ortada uzun ve yıpratıcı bir süreç var. Bundan dolayı bir avukat filan masrafları derken bence güzel bir tazminat davası çıkabilir? Tabii bu konuda uzman değilim uzman bir kişi de yorum yaparsa çok daha iyi olur. Ben sadece tahmin ettim. @AvukatBey

@Pikachu.34 @xbea değerli yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle. Danıştığım avukat yasal faizi haketmem için mahkeme kararında yasal faiz için dava dosyasında karar/madde olması gerektiğini belirmişti. Basit bir bilgisayar için bile 1 yıl 3 ay mahkeme süreci oldu.

( normalde maksimum 250 iş günü içerisinde süreç tamamlanıyor ama pandemi nedeniyle süreç normale göre bi hayli uzadı.)

belirtiğiniz gibi maddi ve manevi tazminat davalarını açma gibi bir hakkım olmasa gerek öyle bir hakkım olsa dahi yıllarca sürecek bir olaya birdaha bulaşmaya pek bi niyetim yok :) Benim paradan daha çok önemsediğim haklı olmam ve burası üzerinden anlatmak istediğim firmaların benim gibi THH'yi kazanan müşterilerine Tüketici Mahkemesi'ne vereceklerini belirterek vazgeçirme sopasını kullanmalarının önemsiz olduğu.

@Pikachu.34 @xbea yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle. Danıştığım avukat yasal faizi hakketmem için mahkeme kararında yasal faiz için dava dosyasında karar/madde olması gerektiğini belirmişti. Basit bir bilgisayar için bile 1 yıl 3 ay mahkeme süreci oldu.

( normalde maksimum 250 iş günü içerisinde süreç tamamlanıyor ama pandemi nedeniyle süreç normale göre bir hayli uzadı.)

belirtiğiniz gibi maddi ve manevi tazminat davalarını açma gibi bir hakkım olmasa gerek öyle bir hakkım olsa dahi yıllarca sürecek bir olaya bir daha bulaşmaya pek bir niyetim yok :) Benim paradan daha çok önemsediğim haklı olmam ve burası üzerinden anlatmak istediğim firmaların benim gibi THH'yi kazanan müşterilerine Tüketici Mahkemesi'ne vereceklerini belirterek vazgeçirme sopasını kullanmalarının önemsiz olduğu.
Anladım hocam. O zaman sağlık olsun. Davayı kazandığınız için tebrik ederim.

Anladım hocam. O zaman sağlık olsun. Davayı kazandığınız için tebrik ederim.
RX 570'li hazır sistemimin parasına artık bir tane RX 570 alıp duvara asmayı planlıyorum: ) Kim bilirdi sistemdeki 1000 liralık kötü RX570'in 4000 liralara ikinci eli satılacağını?

Geçmiş olsun tebrikler. Bu arada Sinerji bilgisayarı ilk defa duyuyorum😀
Büyük firma aslında, çok fazla web üzerinden satış yapıyorlar. Benim gibi keçiyle uğraşmak yerine güzelce çözselerdi iki tarafın hayrına olurdu da, ne diyelim? :)

RX 570, 4000 TL civarı oldu.
Keşke değişim kararı çıksaymış.
Ya da hem ürünün hatasız yenisinden gönderilmesi hem de parasının iadesi gibi bir karar alınabilse firma bir dahakine bu kadar uzatmazdı. :)

Keşke değişim kararı çıksaymış.
Ya da hem ürünün hatasız yenisinden gönderilmesi hem de parasının iadesi gibi bir karar alınabilse firma bir dahakine bu kadar uzatmazdı.
Firmaların uzatma amaçları tüketiciyi yıldırma üzerine kurulu benim gibi mahkemelik olanların çoğu uğraşmamak için çekiliyorlar. Ayrıca davayı kaybetme durumunda avukat ve bilirkişi ücretleri gibi birçok masraf çıkmakta çekilmelerde bununda etkisi bi hayli fazla.

Yine zaman ayırıp yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Cuma gününden beridir ulaşmaya çalıştığım firma yetkilisine sonunda bugün görüşme sağlayabildim.

(Geri dönüş yapılmaması durumunda icra talebinde bulunacağımı belirtmiştim onunda etkisi var sanırsam)

Kazandığım bilgisini kabul ettiler hakkımı vereceklerini belirtiler. İcra için dosya hazırlanmıştı ona gerek kalmadı en azından.
(Firma Bilgileri vb. suç teşkil edebileceği için karaladım forum üzerinde merak eden arkadaşlar olur diye paylaşıyorum.)
Lafı olmaz yardımcı olabildimse ne mutlu bana, evet icra takibi hazırlanmış, hayırlı olsun. Bu arada artık yasal faizi isteme hakkın var, icra talebi açarken yasal faizi de hesaplatıp isteyebilirsin ancak icra işlemlerini bir avukat arkadaşa yaptırırsan daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı