Sinerji bilgisayar ile yaşadığım sorun

Sefplase

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. 19.06.2021 tarihinde Sinerji bilgisayar üzerinden hazır sistem almıştım:

Ekran kartı: ASUS RTX2060 Dual OC.
Anakart: ASUS TUF B450M Plus-ıı
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
PSU: Corsair CV650.
Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta
RAM: 2x8 oloy 3000 MHz.

Sistemim birkaç aydır Kernel Power 41 hatası alıp reset atıyor diye servise yolladım. Adamlar "OCCT testi temiz, biz ne yaptığımızı biliyoruz herhalde beyefendi" gibi bir tavırla bana yanıt verdi ancak güçbela PSU'yu garantiye yollattım. Üç hafta sonra sistemin hazır olduğunu, sistemi Sinerji mağazasından gelip alabileceğimi söylediler. İyice paketledikleri için mağazadayken açıp bakamadım. Eve gelir gelmez kasayı bağladım ancak kasa çok yavaştı, BIOS bile 30 saniyede açılıyordu. Kasanın içindeki kendime ait HDD'yi sökmek için kasayı açtığımda gördüm ki, ekran kartının vidaları bile sıkılmamış, sadece slotunda öylece duruyordu. Resmen şok oldum. Kasanın kendi paketli vidalarından benzeyen iki vida ile sabitleyip HDD'mi söktüm, içindeki SSD'ye temiz Windows 11 kurdum ve kasa anca öyle rahatladı ( BIOS süresi de dahil.) Güncel sürücülerini vs. kurduktan sonra kısa bir iki oyun (The Forest vs.) Ve FurMark testi yaptım. FurMark testinde 1080p aa kapalı durumda iken 130-133 FPS aldım. Görünüşte ekran kartımda bir sorun yok gibi ama ekran kartında ya da diğer parçalarda sorun olup olmadığını başka türlü nasıl anlarım? Sinerji gibi bir firmadan böyle amatörce bir hizmeti beklemezdim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani anlayacağınız adamlar biz sistemi satarız sorun olursa da ne yaparsanız yapın mantığı ile yürümüş resmen, şu ekran kartı piyasası şöyle olmayacaktı ne güzel parça parça alıyorduk hiç böyle toplama alıp başımız ağrımıyordu.

Aynen öyle hocam. HDD konusunda da sorumluluk kabul etmiyorlar anladığım kadarıyla. Tek sorum şu aslında, elimdeki parçaları direkt olarak garantiye kendim götürüp, Sinerji'nin bana verdiği toplu fatura ile işlem yaptırabilir miyim?

Aynen öyle hocam. HDD konusunda da sorumluluk kabul etmiyorlar anladığım kadarıyla. Tek sorum şu aslında, elimdeki parçaları direkt olarak garantiye kendim götürüp, Sinerji'nin bana verdiği toplu fatura ile işlem yaptırabilir miyim?
Tabii hocam da içerisinde ürünün (parçanın) garanti belgesi çıkmıyor mu? eğer çıkmıyorsa o faturayı kullanın.

Arkadaşlar biraz hortlatmak gibi olacak ama, oyunlarda uzaklar önceki haline göre çok daha çizgileşiyor gibi hissediyorum ayarlar (Anti Aliasing vs.) sonda olmasına rağmen. Bir de eskisi kadar FPS alamıyorum, 10-20 FPS kadar bir düşüş yaşadım. Bunun bu olayla alakası olabilir mi?

Geri
Yukarı